Ayet ve Hadis Paylaşım Bölümü

"KULLARIM,BENİ SENDEN SORUNCE DE Kİ;BEN ONLARA YAKINIM.BANA DUA EDİNCE DUALARINI KABUL EDRİM."(Bakara 186) Lütfen bu ayeti okuyan herkes bana dua etsin bebeğimi yeni kaybettim allah bana tekrardan anne olmayı nasip etsin amin.

Hayır ve hasenat olarak yanımda bir şeyler olsaydı, onları kesinlikle sizden saklamam (size dağıtırdım)”

Buhari, Zekât 50, Rikak 20; Müslim, Zekât 124

Bir kul, bu dünyada başka bir kulun ayıbını örterse, kıyamet gününde Allah da onun ayıbını örter. (Müslim, "Birr" ,72)

Muhakkak ki, Allah (c.c) si.zin şeklinize ve servetinize bakmaz fakat, işinize ve içinize bakar. (Camiü's Sağir, I,14)

Ey Rabbimiz, unutur veya hatâya düşer de bir kusur işlersek bizi bununla hesâba çekme. (Bakara Sûresi: 286)

Kendisine öfkeli davranıldığı halde yumuşaklık gösteren için Allah’ın sevgisi vacip olur. (Camiüs Sağir)

"Zulümden sakınıp kaçınınız. Çünkü zulüm, kıyamet gününde zalime zifiri karanlık olacaktır..."
(Müslim, Birr 56)

"İnsanlar bir şeyi lâyık olduğundan fazla yüceltirlerse, Allah onu mutlaka alçaltır." (Camiüssağir, No.1225)

"Bir hastanın yanına varırsanız, size dua etmesini söyleyin, çünkü onun duası meleklerin duası gibidir." [İbn Mâce]

"ALLAH'ım Beni iyilik işledikleri zaman sevinen ve kötülük yaptıkları zaman bağışlanma dileyen kullarından eyle." (İbn Mâce, Edeb, 57)

Kıyamet Günü insanların hatası en büyük olanları, boş lafa da.lanlarıdır. (Camiüssağir, Hadis No .256)

Sana günah olarak, husumeti devam ettirmen yeterlidir (çünkü bu, gıybete kapı açar). (Tirmizi, 1995)

Güzel ahlakın ifadesi şudur: Dünyadan nasib olana razı olur, nasib olmayana da kızmaz. [Ebû Hüreyre (r.a.)]

Allah'ın en çok sevdiği kulu, diğer kullarının hayır ve iyiliğini en çok isteyendir. (Camiüssağir, Hadis No.1239)

Belanın ezmesinden, helâkın gelmesinden, kötü kazadan, düşmanların şamatasından Allah'a istiâze edin. (Buhâri, Kader 13)

Tedavi olunuz, Çünkü, Allah, yaşlılıktan başka, yarattığı her hastalıkla beraber bir deva (ilaç) da yaratmıştır. (İbn-i Mace 9,3436)

X