Ayet ve Hadis Paylaşım Bölümü

“Hz. Enes (ra) anlatıyor: “ Resulullah (sav) buyurdular ki:
“Kardeşine zalim de olsa mazlum da olsa yardım et.”
“Mazlumsa yardım ederim, zalime nasıl yardım ederim?” diye sorulmuştu.
“ Onu zulümden alıkoyarsın, bu da ona yardımdır.” buyurdu.”(Buhari, Mezalim 4)

Öyleyse her türlü sıkıntı ve zorluklara karşı göğüs ger. Allah'ın her konudaki verdiği söz gerçek olup, mutlaka yerine gelecektir. Öyleyse adamakıllı inanmayanlar; senin zihnine şüphe tohumları ekerek, gayretini hafifletip, seni gevşetip, üzüntüye düşürmesinler.

Rum suresi 60. ayet

Allah, sizin ne dış
görünüşünüze ne de mallarınıza bakar.

O, sadece sizin kalplerinize ve i
şlerinize bakar.

Müslim, Birr, 34;
İbn Mâce, Zühd, 9; Ahmed b. Hanbel, 3/285, 539

''Ey iman edenler! Sizden kim dininden dönerse, bilsin ki Allah yakında öyle bir toplum getirir ki, Allah onları sever, onlar da Allah'ı severler; müminlere karşı yumuşak, kâfirlere karşı da onurlu ve şiddetlidirler; Allah yolunda mücahede eder, hiçbir kınayıcının kınamasından da korkmazlar. Bu, Allah'ın bir lütfudur, onu dilediğine verir. Allah, geniş ihsan sahibidir, her şeyi çok iyi bilendir.

(MAİDE/54)''

"O gün biz herkesi teker teker imami ile çagırırız.Kitabi sagdan verilenler yok mu?Onlar kitaplarini okurlar ve en ufak bir haksızlıga ugratılmadıklarını görürler."
İsra Suresi(71)

قَالَ صَلَّى اللهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ: مِفْتَاحُ الْجَنَّةِ الصَّلَاةُ وَمِفْتَاحُ الصَّلَاةِ الْوُضُوءُ. (ت)Peygamber Efendimiz (s.a.v.) buyurdular: “Cennetin anahtarı namaz, namazın anahtarı da abdesttir.” (Hadîs-i Şerîf, Sünen-i Tirmizî)

sevgili arkadaşlarım...

ALLAH IM DULARINIZI KABUL EYLESİN...
BİZLERDEN RAZI OLSUN İNŞAALLAH

hatmimiz için eksik kalan cüzler var..

uygun olanlar Allah rızası için bana dönüş yapabilirler mi?
alıntılayarak ya da özel mesaj atarak benimle iletişime geçebilir misiniz?

ACİL ÇOK ACİL...

ayrıca her ay hatimimiz oluyor ...ALLAH rızası amacımız niyetimiz....

konumun linki http://www.kadinlarkulubu.com/forum/index.php?threads/dini-paylasim-alani.672122/page-172

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…