Ayet ve Hadis Paylaşım Bölümü

BAKARA SURESİ 45. Sabrederek ve namaz kılarak (Allah’tan) yardım dileyin. Şüphesiz namaz, Allah’a derinden saygı
duyanlardan başkasına ağır gelir.

çok güzel, çok duygulandırıyor insanı

İnsan, dostunun yaşayış tarzından etkilenir. O halde her biriniz dost edineceği kişiye dikkat etsin!
(Ebû Dâvûd, Edeb 16)

Son düzenleme:
Rızkı kazanmada ve ihtiyaçlarınızı karşılamada sabahın erken sa.atlerini tercih ediniz.
#Hadis [Camiu's Sağir, Hadîs No: 3123]

"Din kardeşine gelen bir dert ve kötülükten dolayı sakın sevinme. Sonra ALLAH, onu rahmetiyle kuşatır da, seni imtihan eder." (Tirmizi)

Sübhânallahi velhamdulillahi velâilâheillallâhu vallâhuekber demem, bana üzerine güneşin doğduğu şeyden daha sevgilidir. (Müslim, Zikr 32)

Rüyasında beni gören, gerçekten beni görmüştür. Çünkü şeytan hiçbir şekilde benim suretime giremez.
#Hadis (Tirmizi, Rüya 4)

Şüphesiz "Subhanallah, Elhamdülillah ve Allâhü ekber" kelimeleri ağacın yapraklarını döktüğü gibi günahları dökerler.
#Hadis (Mûsned)

"Evleniniz, boşanmayınız. Şüphe yok ki Allah zevkine çok düşkün erkek ve kadınları sevmez."
[Camiüssağir, No:3288]

"Ya Rabbi, her şeyi kuşatan rahmetinin hakkı için beni af ve mağfiret eyle."

#hadis - (İbni Mâce, Sıyam, 48)

Birbirinizin ayıplarını araştırmayınız.Başkalarının konuştuklarına kulak kesilmeyiniz Ey Allâh’ın kulları! Kardeş olunuz!

(Müslim)

"Kim mü'mine zarar verirse Allah da onu zarara uğratır. Kim de mü'mine meşakkat verirse, Allah da ona meşakkat verir."

[Tirmizi, Birr 27]

"ALLAH’ı zikretmeksizin çok konuşmak da kalbi katılaştırır. Katı kalpli olanlar ise ALLAH’tan en uzak kimseler."

#Hadis (Tirmizî, Zühd 62)

“Kıyamet gününde mü’min kulun terazisinde güzel ahlâktan daha ağır bir şey bulunmaz."
#Hadis (Riyazü's Salihin, 627)

arkadaşlar en güzel ahlaka peygamberimizin sahip olduğunu, onun ahlakının da Kurana göre yaşamak olduğunu hatırlayalım

Son düzenleme:
Resûlullah(a.s.m) temizlenmeye, taranmaya, ayakkabısını giymeye varıncaya kadar her işe sağdan başlamayı pek severdi. (Riyazü's Salihin 722)

"Dindarlık ve salih amel dışında hiç kimsenin hiç kimseye üstünlü.ğü yoktur." #HADİS (Camiüssağir, No.7262)

Ahiret işlerinde zarar etmektense,dünyaya ait işlerde zarar ediniz.Böylesi sizin için daha hayırlıdır. [Hz.Ömer (ra)]

Vedalaşırken, birbirinizden ayrılırken, "Seni, emanetleri zayi etmeyen Allah’a emanet ediyorum" deyin." [Hadis -i Şerif | İbni Mace]

bu kadar güven veren bir sözden başkasına gerek var mı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…