❤️Ayet Ezberliyoruz ❤️

Bir şey sorayım o halde. Yanlış hatırlamıyorsam sen karia yı çalışmıştın değl mi. Biliyor musun ezbere? eğer unutmuşsan Kehf i /// önceki ayetlerimizin meallerine bakıp öncesinden ya da arkasından 3 e tamamlayalım derim ben. Namazda okumak için

Evet ezberledim humeze ve karia sürelerini insirah süresini zaten biliyordum kehf süresinin 3 ayetini mi ezberleyelim dedin anlamadim canim

Evet ezberledim humeze ve karia sürelerini insirah süresini zaten biliyordum kehf süresinin 3 ayetini mi ezberleyelim dedin anlamadim canim
senden sonra ben de okudum anlamadım yazdığımı

kehf suresini diyorum, tamamen unuttun mu? eğer tamamen unutmuşsan, diğer surelerimizi 3 e tamamlayalım dedim. mesela kaf için 14-15-16 yada kaf 16-17-18 yada kaf 15-16-17 gibi

Aslında ben ne istiyorum biliyor musun mesela kisa bi süre olacak bi sayfa gibi yavas yavas onu ezberleyelim mesela amme ( nebe ) süresi gibi . Simdi oradan oraya atlayinca zor oluyor senin dediğini yapalim sen birinden basla sana zahmet ayetleri burayada ekleyebilir misin bende ona göre mazeretten sonra baslarim 3 ayet , 3 ayet ezberleriz

o zaman planımız şu olsun mu,

önce ilk ezberlediklerimizi 3 e tamamlıyoruz ki, namazlarımızda okuyabilelim
sonra kehf 1-10 ezberliyoruz
sonra kısa surelere başlıyoruz. fil suresinden yukarı doğru bilmediklerimizi (tin,hümeze, kadir vb.)
sonra amme/mülk(tebareke)/yasin/fetih/cuma vb. surelerin ezberine geçiyoruz?

O zaman bismillah diyelim sen simdiden basla ben yetisirim inşallah

O zaman sen haftasonu ezberle birazcik bende sali baslarim okumaya sen okuyunca bende gaza gelirim ben gaza gelince sendr gelirsin böyle gazlaya gazlaya gideriz :)
1 hafta suremiz var.... 2 miz de salidan baslariz... ben o zamana kadar tatil yapayim :))) baska seyler okurum... kiz ben senden gerideyim bi kerem. Humezem yok!!!

Hummezeyi ne zaman ezberledin sen? Cok zormus ya okuması.. bir de taktik rica etsem...
Biraz oldu.karia süresinden önce ezberlemistim . Ayet ayet okuyorum mesela 1. Ayeti 15 kere okuyorum sonra ikinci ayetle birleştirip yine 15 kere okuyorum sonra 1. 2. 3. Ayeti 15 kere okuyorum sonra 1.2.3.4 ayeti 15 kere okuyorum böyle okuyorum ben dua ezberleyeme calisirken en sonundada yaziyorum canim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…