❤️Ayet Ezberliyoruz ❤️

Biraz oldu.karia süresinden önce ezberlemistim . Ayet ayet okuyorum mesela 1. Ayeti 15 kere okuyorum sonra ikinci ayetle birleştirip yine 15 kere okuyorum sonra 1. 2. 3. Ayeti 15 kere okuyorum sonra 1.2.3.4 ayeti 15 kere okuyorum böyle okuyorum ben dua ezberleyeme calisirken en sonundada yaziyorum canim
Peki bir oturusta mi ezberlemeye calisiyorsun, 2-3 saat ne kadar surerse? Yoksa bu sekilde yuzunden okuyup zamanla mi ezbere okumaya çalışıyorsun?

Peki bir oturusta mi ezberlemeye calisiyorsun, 2-3 saat ne kadar surerse? Yoksa bu sekilde yuzunden okuyup zamanla mi ezbere okumaya çalışıyorsun?
Hemen ezberlemedim canim ben.önce ezberledim sonra bikac ay gecince unutmusum sonra tekrar okuyunca tekrar ezberledim ama bi haftada falan ezberledim tek günde degil ..

Hemen ezberlemedim canim ben.önce ezberledim sonra bikac ay gecince unutmusum sonra tekrar okuyunca tekrar ezberledim ama bi haftada falan ezberledim tek günde degil ..
Karia ve hümezeyi ezberledim cansucan.. sen ne yaptın görüşmeyeli?

eğer kaf ları ezberlemişsen neden bildirmedin, yok eğer ezberlememişsen neden ezberlemedin :KK70::KK70:

KEHF 1-10 u ezberlemeye geçelim mi?

Ezberlemedim unuttum çünkü: ( cok üzgünüm cok salagim
ay ne alaka canım salaklıkla töbe töbe.. ne zaman senin düğünün ? jehf e geçelşm o halde ne dersin? kaflar dursun bir jenarda.

Hic bisi yapmadım canim kac günden beri hastayim zor konusuyorum bogazimda enfeksiyon olusmus gecmiyor uyuyakaliyorum cogu zaman . Sen naptin
kehfe geçmek ile geçmemek aRasındayım. aRAMIZDAkı faRKI KApatmya caLISIYORUM.

SEN Yazmıs mıydın daha ONCE HAngı surelerı bılıyordun?

*elemtera dan naSA KAdar 10 sure
ya DIGERLERI?

kehfe geçmek ile geçmemek aRasındayım. aRAMIZDAkı faRKI KApatmya caLISIYORUM.

SEN Yazmıs mıydın daha ONCE HAngı surelerı bılıyordun?

*elemtera dan naSA KAdar 10 sure
ya DIGERLERI?
Ben bütün süreleri biliyorum ezbere ekstradan ayatelkursiyi amerrasuluyu humezeyi kariayi insirahi ezbere biliyorum

Ben bütün süreleri biliyorum ezbere ekstradan ayatelkursiyi amerrasuluyu humezeyi kariayi insirahi ezbere biliyorum
butun sureler derken :))))) haFIZ MISIN YOKSA :KK70:D o 10 namaz suresını ıkımız de bılıyoruzdur. ben onlardan SONRASINI SÖYLEDİM.

BEN ŞİMDİ KEHF E BaslAYAcagım ama O KAdaR UZUN KI. YAnımdA ESLIK EDEN OLMAZSA ZORLANIRIM. EGER SEN BAslayaCK DURMDA DEGILSEN BANA SOYLE SENIN DIGER BILDIKLERINI EZBERLEMEYE CLISIRIM BEN. EZBER VERMEK ICIN.. @Feraceli neden topikte değilsin sen.. bıraktı mı :KK42:

butun sureler derken :))))) haFIZ MISIN YOKSA :KK70:D o 10 namaz suresını ıkımız de bılıyoruzdur. ben onlardan SONRASINI SÖYLEDİM.

BEN ŞİMDİ KEHF E BaslAYAcagım ama O KAdaR UZUN KI. YAnımdA ESLIK EDEN OLMAZSA ZORLANIRIM. EGER SEN BAslayaCK DURMDA DEGILSEN BANA SOYLE SENIN DIGER BILDIKLERINI EZBERLEMEYE CLISIRIM BEN. EZBER VERMEK ICIN.. @Feraceli neden topikte değilsin sen.. bıraktı mı :KK42:
Kehf uzun bencede bilmiyorum napsak namaz sürelerini kastettin tabiiki . Suan okuyamam zaten hem mazeretliyim hem bogazim kötü sen hangisinden baslamak istersen basla benide dürt lütfen bu sene cok grip oldum ben toparlayamadim bi türlü

Kehf uzun bencede bilmiyorum napsak namaz sürelerini kastettin tabiiki . Suan okuyamam zaten hem mazeretliyim hem bogazim kötü sen hangisinden baslamak istersen basla benide dürt lütfen bu sene cok grip oldum ben toparlayamadim bi türlü
Ay gecmis olsun tabiki durterim. Unutmadim ezberleyemedigim gunleri. Madem oyle amenerresulu calisayim ben.. mazeretin birince kehf e geceriz... ilk 4 ayetini ezberleriz ilk basta..

بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّحْمَنِ ارَّحِيم

Kovulmuş Şeytan’ın şerrinden Allah’a sığınırım. Rahman ve Rahim Olan Allah’ın Adı ile..
Eki Görüntüle 1940891 Selamın Aleyküm ve rahmetullah ve berakatuh. .

Arkadaşlar bu topikte hep beraber ayet ve hadisleri ezberlemek için açmak istedik. .
Güzel disiplinli bir programla
ayetleri ve hadisleri ezberleyeceğiz inşallah ben varım benide ekleyin diyenler mesaj atabilir tam düzeni oturtunca başlayalım inşallah. .

:KK36:Hayırlı Olsun:KK36:
Kurallar
(Disiplinli olmak için kurallar şarttır canlarım:KK66:)
– Ezber Süresi 1 haftadır berilenen ayet yada hadis 1 hafta içinde ezberlenmeli !

Her pazartesi sayfaya gelip herkes ödevini verecek.

– Ezberlemediği halde ezberledim diyenlerden nasıl vebal altına gireceklerini söylememe gerek yok. .

–2 hafta üst üste ezberlemeyen gruptan çıkarılacak

–Dini ve Siyasi Tartışmalar yasak sorun ve problemlerinizi özelden halletmeye özen göstermenizi rica ediyorum..

Bu hafta Ezberleyeceğimiz ayet:KK66:
Eki Görüntüle 1948898
Yeniden başladığınızda ben de katılmak isterim

X