Aydın'da bebek sahibi olmak isteyenler buraya..

Canım benim de rezerv düşüklüğü var. Tup bebek denedik en yüksek doz menapur iğnelere rağmen 3 yumurta oldu 2si kötü kalite tek yumurta kaldı. Ve ben düzenli adet olabilen biriydim. Sen adet olamıyordun yumurtan olmuyordu ne kullanarak oldu yumurtan.
Ben celalettin perunun bi tedavusı var onu uyguladım. 1.5 ay boyunca ovitralle kullandım. Sonra ise merional iğnelere başladım. İlk 1 hafta 225 sonrakı 1 hafta 300 kullandım. Sonra carlatma iğnesi yaptim. 36 saat sonra 4 gun sabah aksam ilişki seklınde yaptık. Suan 25 gunlük ikizlerim var.

Ben 25 gun once doğum yaptım kızlar. Allaha sükür iki kızımda sağlıklı. Alah sizlere de nasip etsin. Bu arada doktorum tolga atakul. Iyı bi cerrah. Ünide yapma nedenım yogun bakım yenidoğan ünitesi var. Yoksa hayatta doktorum özgür beyi değiştirmezdim.
Nedeni ise adünün anestezi ekibi yada bana denk gelenler sıkıntılı. Epidural istemememe ragmen zorla epidural yaptılar. Zaten o ara tansıyon cıktı 15/9 a. Baslayacaklar ben uyutun ben dayanamam dedım. Hissediyorum dokunuslarıda sonra uyuttu. Tansiyon 23/13 ve allahtan kı kan sulandırıcı kullanmısım hamilelik boyunca bı yerime pıhtı atmadı.
Herneyse kısaca bi gittim geldim öbür tarafa. O yuzden tolga hoca iyi ama anestezi beni mafetti. Keske yenidoğan yogun bakım medinovada olsaydıda özgür beye gitseydım. İkiz olmasaydı yıne özgür bey ama ikiz olunca yogun bakımda yenıdogan detaylı olmayınca adünün anestezicilerinin eline kaldık. Ben kendımı biliyom demi genel uyutun diyom yok bebege zarar zaten bebegi 10 dk alıyolar yanı ısrar ettiler epiduralde. 500 cc kan kaybettim.
Sizlere de tavsıyem eger korkunuz varsa ve yapamıcam diyosanız genel anestezi alın. Sizi epidurale ikna etmelerine izin vermeyin. Cünkü epiduralin puanı yuksek o yuzden anesteziciler sizi epidurale ikna ediyolar. Genelın puanı dusuk çünkü. Ben bunu onceden bilseydim asla epidurale izin vermezdim. Hem genel hem epidurali aldım çift narkoz. Kısacası tolga bey iyi olmasaydı ben suan aranızda degıldim. Allah beni cocuklarıma, eşime ve aileme bağışladı.

Bu arada özgür bey beni aradı görmüş sanırım instagramda beni. Hemen cocukları sordu yanı neden bana gelmedın falan konusnası gecmedı. Eşim söyledi yogun bakım yenıdoğan için adüye gittik diye. Sorun değil cocuklar iyi mi eşin iyimi dedi.
Doktor dediğin böyle olacak hastasına sahip çıkacak. Ben cok mutlu oldum arayıp sorunca. Baska biri olsa banane der geçer.
Hem cok iyi bir insan hemde cerrahlığı 10 numara. Eğitimi ve hasta memnuniyeti cok fazla. Suan kardeşimin eşi hamile oda özgür beye gidiyor.

Ben 25 gun once doğum yaptım kızlar. Allaha sükür iki kızımda sağlıklı. Alah sizlere de nasip etsin. Bu arada doktorum tolga atakul. Iyı bi cerrah. Ünide yapma nedenım yogun bakım yenidoğan ünitesi var. Yoksa hayatta doktorum özgür beyi değiştirmezdim.
Nedeni ise adünün anestezi ekibi yada bana denk gelenler sıkıntılı. Epidural istemememe ragmen zorla epidural yaptılar. Zaten o ara tansıyon cıktı 15/9 a. Baslayacaklar ben uyutun ben dayanamam dedım. Hissediyorum dokunuslarıda sonra uyuttu. Tansiyon 23/13 ve allahtan kı kan sulandırıcı kullanmısım hamilelik boyunca bı yerime pıhtı atmadı.
Herneyse kısaca bi gittim geldim öbür tarafa. O yuzden tolga hoca iyi ama anestezi beni mafetti. Keske yenidoğan yogun bakım medinovada olsaydıda özgür beye gitseydım. İkiz olmasaydı yıne özgür bey ama ikiz olunca yogun bakımda yenıdogan detaylı olmayınca adünün anestezicilerinin eline kaldık. Ben kendımı biliyom demi genel uyutun diyom yok bebege zarar zaten bebegi 10 dk alıyolar yanı ısrar ettiler epiduralde. 500 cc kan kaybettim.
Sizlere de tavsıyem eger korkunuz varsa ve yapamıcam diyosanız genel anestezi alın. Sizi epidurale ikna etmelerine izin vermeyin. Cünkü epiduralin puanı yuksek o yuzden anesteziciler sizi epidurale ikna ediyolar. Genelın puanı dusuk çünkü. Ben bunu onceden bilseydim asla epidurale izin vermezdim. Hem genel hem epidurali aldım çift narkoz. Kısacası tolga bey iyi olmasaydı ben suan aranızda degıldim. Allah beni cocuklarıma, eşime ve aileme bağışladı.

Bu arada özgür bey beni aradı görmüş sanırım instagramda beni. Hemen cocukları sordu yanı neden bana gelmedın falan konusnası gecmedı. Eşim söyledi yogun bakım yenıdoğan için adüye gittik diye. Sorun değil cocuklar iyi mi eşin iyimi dedi.
Doktor dediğin böyle olacak hastasına sahip çıkacak. Ben cok mutlu oldum arayıp sorunca. Baska biri olsa banane der geçer.
Hem cok iyi bir insan hemde cerrahlığı 10 numara. Eğitimi ve hasta memnuniyeti cok fazla. Suan kardeşimin eşi hamile oda özgür beye gidiyor.
Daha önce paylaşımınızı okumuştum sanırım. Erol Tavmergen hoca kısmında. Orada başladık. Söylediklerinizden dolayı korktum biraz açıkçası. Umarım iyi gider her şey. Cidden zorlu bir süreç geçirmişsiniz. Tebrik ederim. Allah yavrularınıza uzun sağlıklı ömür nasip etsin... ❣

Daha önce paylaşımınızı okumuştum sanırım. Erol Tavmergen hoca kısmında. Orada başladık. Söylediklerinizden dolayı korktum biraz açıkçası. Umarım iyi gider her şey. Cidden zorlu bir süreç geçirmişsiniz. Tebrik ederim. Allah yavrularınıza uzun sağlıklı ömür nasip etsin... ❣
Hayırlısı olsun ama ben memnun kalmadım erol beyden. Eksık tedavı uyguladı ve acıl bısey olsa ara hemsıreyi hemsıre doktora ulassın da sana donsunde uzun iş. İnşallah güzel sonuclar alırsın. Bende ege unı tüp bebek merk ana bilim dalı baskanı dıye bilgilidir diye gittim ama benım hastalıgımda bilgisiz

Hayırlısı olsun ama ben memnun kalmadım erol beyden. Eksık tedavı uyguladı ve acıl bısey olsa ara hemsıreyi hemsıre doktora ulassın da sana donsunde uzun iş. İnşallah güzel sonuclar alırsın. Bende ege unı tüp bebek merk ana bilim dalı baskanı dıye bilgilidir diye gittim ama benım hastalıgımda bilgisiz
Teşekkür ederim. Ben de çok kişiden duydum hatta randevu bulmada zorluk çektik. O konuda haklısın biraz kendimi arızalı makine gibi hissediyorum. Çok mekanik bakış açısı var sanırım. Denklem çözer gibi yaklaşıyor. Bu yüzden hasta-doktor diyaloğu konusunda biraz eksiklik var. Ben gördüm bunu ama yine de dedim. Bilgi ve tecrübe olsun önemli olan o. Umarım o konuda hayal kırıklığı yaşamam :KK43: Aynı şekilde Türkiye de ilk tüp bebek merkezinin kurucu ekibinde yer almış diye birazda tercihim. Üzüldüm senin için olumsuz olmasına. Umarım kendi adıma ve şu an ki hastaları adına iyi sonuçlar elde ederiz...🙄

Merhaba kızlar asminreina öncelikle bebeklerinin sağlıklı ve hayırlı ömürleri olur İnşallah. Rabbim acılarını göstermesin. Çocuk isteyen herkese Rabbim sağlıklı hayırlı evlatlar nasip etsin. Daha önce bir aşılama ve bir tüp bebek deneyimim var ikisi de olmamıştı. İzmir Ege Üniye ekimde randevu almıştım tüp bebek için yani o kadar beklemiyordum ama doğal yollardan hamile kaldım çok şükür. Başından beri hep kanamalı bi gebelik geçirdim 4. ayımıza yaklaştık bile ama bu kanamaların nerden geldiğini çoğu zaman anlayamadılar tam dedim buna alıştım bebeğim iyi olsun yeter ki gerisi önemli değil dedim bu sefer de öğrendik ki suyu azalmış. Bugün Aydın'a geldim doğum evine ama maalesef perinatoloji uzmanıyla görüşemedim üniye gitmiş kendisi oraya da gittim tabi ama kendisiyle görüşemedim. Aklıma senin yazıların geldi Özgür beyle alakalı ona gittim hemen güzel ilgilendi sağolsun ama o da aydın doğum evine gitmen gerek yüksek riskli gebelik bakması lazım dedi sabahki durumu anlatınca burda bir prof. un adını verdi Alper Tanrıverdi'nin. Akşam 5'te gidicem oraya nasip olursa. Ama çok korkuyorum İnşallah bir yolu vardır buna da şükür diyorum ama başından beri nerdeyse hep korku içindeyim nolur dua edin bana da. Bu konu hakkında bilginiz varsa da lütfen paylaşın benimle..

Benımde su azaldı ama 36. Haftada. Bu konuyla ılgılı bılgim yok. Özgür bey evet mükemmeldir. İnşallah bi hal caresıne bakılır. Alper beyde alanında cok ıyı ama aydında tek biraz havalı.

Bıde kadın dogumdakı erkek perınatologa gitme. Bayan olan daha iyi. Erkek bana cocukta gelısım gerılıgı var dedı ama allaha şükür ikiside sağlıklı doğdu. Yuksek riskliye gıdeceksen alper tanrıverdı cok ıyı.

Daha yeni geldim canım bugün gittim Alper Tanrıverdi'ye. Sonuçlar iyi değil maalesef.. Bebeğimin böbrekleri çalışmıyormuş büyük ihtimal. Daha çok küçük dedi bu haftalarda normal degil dedi. Midesi dolu ama mesanesi boş dedi. Önceden sıvıyı benden alırken bu haftalarda böbrek üstleniyor sıvı yapımını.. Böbrekleri çalışmadigı icın idrarini da yapamiyor haliyle sivi da azaliyor.. Şu anki durumu anlatmam çok zor gerçekten elimden bişey gelse keşke o kadar sağlıklıydı ki şimdiye kadar.. Haftasına göre çok çok iyiydi.. Ağlamıcam diyorum ama yapamıyorum.. 10 gün sonra tekrar baktır aynı olursa gebeligi sonlandirmanizi oneririm dedi nasıl kiyarim ben ona o benden vazgeçmedikçe ben nasıl vazgeçerim..

Rabbim'e göre gücluk yok. O ol derse olur.. Olmuyorsa da takdir-i İlahi demek düşüyor sadece içim nasıl yanıyo bir bilseniz

Daha yeni geldim canım bugün gittim Alper Tanrıverdi'ye. Sonuçlar iyi değil maalesef.. Bebeğimin böbrekleri çalışmıyormuş büyük ihtimal. Daha çok küçük dedi bu haftalarda normal degil dedi. Midesi dolu ama mesanesi boş dedi. Önceden sıvıyı benden alırken bu haftalarda böbrek üstleniyor sıvı yapımını.. Böbrekleri çalışmadigı icın idrarini da yapamiyor haliyle sivi da azaliyor.. Şu anki durumu anlatmam çok zor gerçekten elimden bişey gelse keşke o kadar sağlıklıydı ki şimdiye kadar.. Haftasına göre çok çok iyiydi.. Ağlamıcam diyorum ama yapamıyorum.. 10 gün sonra tekrar baktır aynı olursa gebeligi sonlandirmanizi oneririm dedi nasıl kiyarim ben ona o benden vazgeçmedikçe ben nasıl vazgeçerim..
Senin adına çok üzüldüm gerçekten ama rabbimin takdir ettiği bu. Bundada vardır bi hayır. Bende 8. Haftada bebeğimi kaybettim. Kan uyusmazlıgı ve pıhtılasması oldugu için. Çok zor geldi. Cok agladım uzuldum ama bundada bi hayır vardır dedim hep. Sende umudunu kaybetme gün doğmadan neler doğar. İnşallah böbrekleri düzene girer ve sağlıklı devam eder.
Olmazsada hayırlısı böyleymiş diyeceksin. Bi daha denersin. Ben öyle dedim ama unutamadım.şansıma okullar acıldı öğrencilerimle atlattım o süreci.

İnşallah canım İnşallah düzelir.. Rabbim tüm anne ve yavrularını korusun. Havuç suyunu duydum onu denicem tabi ileriki aylarda mi etkili yoksa benim durumumdakilere de etkili mi bilmiyorum. İnşallah faydası olur. Rabbim nasip ettiyse onu bana hiçbir şey engel olamaz buna inaniyorum.

İnşallah canım İnşallah düzelir.. Rabbim tüm anne ve yavrularını korusun. Havuç suyunu duydum onu denicem tabi ileriki aylarda mi etkili yoksa benim durumumdakilere de etkili mi bilmiyorum. İnşallah faydası olur. Rabbim nasip ettiyse onu bana hiçbir şey engel olamaz buna inaniyorum.
Canım naptın. Son durum ne. Düzelme oldumu bebekte

Merhaba kızlar. Biz 5 yaşımıza girdik. Uzun zamandır yazmamıstım buraya. Hipo hipo hastasıyım. Arkadas begenmiş. Konuyu görüncede yazmak istedim. Allah tüm isteyenlere nasip etsin bu duyguyu

X