Ayda 4 bin tl ile gecinilirmi

Ben hamsiden öyle nefret ediyorumki anlatamam ya pisen yerde bile duramam :KK43:
Hatta basima is gelecek doktor hamsi yiyeceksin diyecek diye susuyorum 😂
O koku allahimmm 🤢🤢🤢
Balıkçının önünden geçerken oh mis gibi kokuyor diye geçiyorum ben 😂 deniz kızı falandım heralde önceki hayatımda

Ahhh canım hamsiden nefret edilirmi kuzu o kuzu . Biz hamsiyi dondurucuya atarız . Kavanozlara tuzlamasini yaparız, ekmeğini ,pilavını yaparız. Ben aksamdan kalan baliğı sabah cayla yerim. Köydede babamlar ağdan balığı çekince biz ocağa kara tavayı ve çayi koyar kahvaltida taze balık yeriz çayla. 😂Allah başka dert keder vermesin. Allah'tan bize komsu değilsin 😂

Ya sus bak konusturma yemek zorunda kalicam 😂😂😂
Allahtan degilmisim 😂😂

Ayni durumdayız bende çocuklar için calisanlardayım. Çalısmasamda belli bir standartta yaşarız ama çocuklar için çalışıyorum. ihtiyaçlar ve standartlarda kişiye göre değişiyor aslında. Gecenlerde eşimin teyzesinin kızı çocugu özel okula neden gönderiyorsun işini devret otur evde yazık değilmi diyor. Eşi 7000 maaş alıyor kendisi evde .Bu yaz 15.000 verip tatile gittik diyor , 2 3 senede bir mobilya değistiriyor. Ama sorsan onlar ihtiyaç ben parayı çöpe atıyorum.
Hersene telefon degistirir ama özel okula ,özel hastaneye para veremem der.

Herkesin hayat standardı farklı ama . Şöyle düşünün kimisi 1 kg eti 4 kişilik aile 1 akşam yemeğinde yerler . Kimi 4 kişilik aile ise 1 kg et alıp 1 ay boyunca yerler . Kimisi bimden tereyağı alır bim süt içer . Kimisi Torku marka alır . Kimi aile bir akşam yemeğinde sadece makarna yer kimi aile makarna köfte yer . Gibi gibi uzayıp gider bu olay

Onu da alsan ufacık kase doldursan 50 TL de ona giderdi . Benim oğlanın pahalı zevkleri var 🤦🏻‍♀️ Benim babaanneme çekmiş resmen . Bir kere babaanneme gittik bir hurma yedi orada aman allahım kg 100 TL miş meğer şimdi onsuz yaşamıyoruz 😰 kuruyemişe ilk cevizle başlatmıştım sonra Siirt fıstığı hayatımıza girdi haftada 200 gram kesin yiyor kg 120 TL 😃 . Önünden alamam ki istiyor
Ayyy ne güzel maşallah
Abur cuburda alsanız aynı para tutar
Hurma fıstık yesin en sağlıklısı

ben böyle bir konuda geçenlerde hergün et yemese ölecek insanları gördüm. ben ay bazında zaten 7-8 gün gece dahil işteyim yemek yapmıyorum. kalan 22 gün içinde haftaya yayarım 1 gün sadece et yemeği birgün tavuk birgün bakliyat birgün sebze bir gün mantımakarna birgün keyifçilik bir gün de dışardan. ölmedim henüz:KK70: biri şey yazmış kimi bim sütü içer kimi torkugvdfjghdfjkg sanki ikisi çok farklı. doğal süt alıp kaynatmayan gidip bimden içsin zaten paketliye fazla para vermesin bence. oturuşta 200 gram fıstık olayına değinmek istemiyorum:KK53::KK53::KK53:
Bisey dicem süt pastorizesi de inekdem sagdıgınız da saglıklı değil.
Hic icilmese daha saglıklı.
Sütte kazen denilen madde var kansarojen.
Hic icilmemesi daha saglıklı,sütteki kalsiyumu bademden fazla fazla alırsnız dedi bizim drmız.
İmkanı olan badem sütü icsin icecekse😊

2.5 aylık çocuk 1500 minimum yer bacım, mamada bezde aşıda doktorda üst başta biraz titizlenirsen ( bim bezi maması olmasın bari içeriği belli olsun, organik olsun, Dr. deneyimli olsun...vs) 3000 i bile geçer. Buraya yorum yazmak için de ağır işsiz olmak gerekmiyor, iki dakkada yazıp çıkılıyor, sonra herkes kendi hayatına dönüyor, sen üzülme
Hanımefendi harcamak isterseniz aylık 10000 bin de yer çocuk. Ama ben bunun bir standardı olmadığını anlatmaya çalışıyorum. Ayrıca aynı konuya dün 3 saat boyunca mesaj yazmışsınız buradan bakınca pek işiniz varmış gibi gözükmüyor.

Hanımefendi harcamak isterseniz aylık 10000 bin de yer çocuk. Ama ben bunun bir standardı olmadığını anlatmaya çalışıyorum. Ayrıca aynı konuya dün 3 saat boyunca mesaj yazmışsınız buradan bakınca pek işiniz varmış gibi gözükmüyor.
Siz bir anda tek bir iş yapabiliyor olabilirsiniz. Bazılarımız birçok işi bir arada yapabiliyoruz. Şu an müzik dinliyorum, yemek yapıyorum ve forumda takılıyorum mesela. Sizin gibi forumu açınca sadece buraya odaklanmayabiliyoruz.

Siz bir anda tek bir iş yapabiliyor olabilirsiniz. Bazılarımız birçok işi bir arada yapabiliyoruz. Şu an müzik dinliyorum, yemek yapıyorum ve forumda takılıyorum mesela. Sizin gibi forumu açınca sadece buraya odaklanmayabiliyoruz.
Tebrik ederim sizi ben beceriksiz olduğum için buraya yazarken müzik dinleyemiyorum🤣🤣🤣 her zaman bu kadar meşgul müsünüz nasıl yetişiyorsunuz bize de anlatın😅

Ceycey yine kızacaksın saldırıyolla bana diyeceksin biliyorum ama geçinemiyorum diye ağlarken ankaranın en iyi pastanesinden alışveriş yapıyorum demek en hafif tabirle biraz ironik değil mi sence de? Üstelik asgari ücreti konuştuğumuz bir konuda. 🤷🏻‍♀️
Misafirim bunu gerektiyor varlıklı bir aile.A101 den mi alaydım kendilerine. Bazen kendinden kısıp alırsın mecbursundur bilmem anlatabildim mi? İlla bir açık arayacaksın ben de yaniii pessss

Kimse bunlarin yapilmamasina kizmiyor kimse kimseyi ezmiyor
Ama buraya gelip asgari ucret aliyorum yada .... Tl alip su kdr kredi oduyorum cok iyi geciniyorum diyen insanlarin matematigini anlayamiyor ya buyuk eksikler var ya da aileden köyden isyerinden destekler var imkansiz yoksa.
Gecinmek ayda 1 kez sayili kofte yemek ne oldugu belli olmayan peynir yemek degil benim nazarimda tum cocuklar istediklerine ulasabilmeli duzgun beslenmeli anne baba tum gun calisip dusunmeden aileyle 1 gun vakit gecirebilmeli yada cocuguna 1 tane balik 1 tane meyve almamali yapmayin nolur gercekten bazi seyler imkansizlasti matematik ortada..
Şartlar kötü malesef haklısınız ama insanları böyle rencide ederek ifade etmek çok yanlış. Asgari ücretle de dört dört yaşanması tabikide mümkün değil.

X