Ayda 4 bin tl ile gecinilirmi

Geçen bir konuya daha yazdım. Çok şükür kendimizi döndürecek, iyi beslenecek kadar gelirimiz var. Sağlıklı beslenmeye çalışırım, dikkat ederim. Ama bunu yaparken kazandığım parayı dışarı saçacak değilim. Ekim ayı benim alışveriş ve kışa hazırlık ayımdır. Kuru yemiş, kuru meyve, kuru sebze mümkünse üreticisinden değilse nerede iyiyse oradan alır stok yaparım, bütün kış kullanırım. 300 gram paketli işlenmiş market kuruyemişine vereceğim parayla 1 kilo işlenmemiş sağlıklı alırım.

O kadar kuruyemişi ben yiyemem sanırım. Bebelere bir şekilde zararlı oluyordur bence. Herşeyin fazlası zarar.
ben böyle bir konuda geçenlerde hergün et yemese ölecek insanları gördüm. ben ay bazında zaten 7-8 gün gece dahil işteyim yemek yapmıyorum. kalan 22 gün içinde haftaya yayarım 1 gün sadece et yemeği birgün tavuk birgün bakliyat birgün sebze bir gün mantımakarna birgün keyifçilik bir gün de dışardan. ölmedim henüz:KK70: biri şey yazmış kimi bim sütü içer kimi torkugvdfjghdfjkg sanki ikisi çok farklı. doğal süt alıp kaynatmayan gidip bimden içsin zaten paketliye fazla para vermesin bence. oturuşta 200 gram fıstık olayına değinmek istemiyorum:KK53::KK53::KK53:

İşte ekim ayı bütçeyi göçertiyor azcık ama sonrasında rahat ediyoruz.

Ben dondurucu aşığı, konserve manyağıyım. Yazdan benim dondurucu ağzına kadar dolar. Hem pratik oluyor özellikle çalışan kadın için, hem ucuz hem de sağlıklı. Hatta bu sene kendimi aşıp dolap biraz boşalınca balık koymayı planlıyorum. Sardalya çok severim ben, av sezonunda haftada en az 2 sardalya yeriz. Pazarda 20 lira kilosu. Halde 5 kiloluk kasa 30 liraya buldum. Alıp temizleyip porsiyonlayıp atalım dolaba diyoruz. Yazın güzel balığı ucuza bulmak çok zor çünkü.
Konserve ve buzluktan güzel hiç bir şey yok . Bizim evde konserve olmasa yanarız valla hayat durur

ben böyle bir konuda geçenlerde hergün et yemese ölecek insanları gördüm. ben ay bazında zaten 7-8 gün gece dahil işteyim yemek yapmıyorum. kalan 22 gün içinde haftaya yayarım 1 gün sadece et yemeği birgün tavuk birgün bakliyat birgün sebze bir gün mantımakarna birgün keyifçilik bir gün de dışardan. ölmedim henüz:KK70: biri şey yazmış kimi bim sütü içer kimi torkugvdfjghdfjkg sanki ikisi çok farklı. doğal süt alıp kaynatmayan gidip bimden içsin zaten paketliye fazla para vermesin bence. oturuşta 200 gram fıstık olayına değinmek istemiyorum:KK53::KK53::KK53:
Kim bir oturuşta 200 gram fıstık yiyormuş ?

Valla biz sebzeciyiz. Et yemeyi unutuyoruz bazen 😂 Sulu yemeğe asla et girmez zaten. Yersek köfte, pirzola falan yeriz. Tavuk ayda yılda bir, makarna bi paket bir ay gidiyor, pirinç bir kilo 2 ay falan 😂😂

Valla biz sebzeciyiz. Et yemeyi unutuyoruz bazen 😂 Sulu yemeğe asla et girmez zaten. Yersek köfte, pirzola falan yeriz. Tavuk ayda yılda bir, makarna bi paket bir ay gidiyor, pirinç bir kilo 2 ay falan 😂😂
sus fakir, paran yok diye yemiyorsun da burda sevmiyoruz ayağı çekiyorsun:cry::cry:

Pişirememişsindir. Somon güzel bir balık ama buğulamasını falan ben de sevmiyorum pek.

Ya o aralar balık corbası diye herkes baskı yaptı. Yani çocuğa somon baliğı çorbasi yedirmediğim için zayıf diye bir sülale baskısı yaşadım. Belki ızgara veya fırında yapsak daha iyi olurdu. balık mundar oldu. Mesela kalkanı fırına atarız biz defne yaprağı ve tereyagıyla harika olur belki öyle yapsam iyi olurdu. Birde biz karadenizliyiz babam gönderiyor baliğimizi hamsi istavrit mezgit kayabalığına alışkınız.

Ya o aralar balık corbası diye herkes baskı yaptı. Yani çocuğa somon baliğı çorbasi yedirmediğim için zayıf diye bir sülale baskısı yaşadım. Belki ızgara veya fırında yapsak daha iyi olurdu. balık mundar oldu. Mesela kalkanı fırına atarız biz defne yaprağı ve tereyagıyla harika olur belki öyle yapsam iyi olurdu. Birde biz karadenizliyiz babam gönderiyor baliğimizi hamsi istavrit mezgit kayabalığına alışkınız.
Balık çorbası mı 🤦🏻‍♀️Bende olsam bende yemezdim . Cidden balığa yazık olmuş. Ben ızgara yapıyorum yanına biraz da halka soğan iyi oluyor bence .

İşte ekim ayı bütçeyi göçertiyor azcık ama sonrasında rahat ediyoruz.

Ben dondurucu aşığı, konserve manyağıyım. Yazdan benim dondurucu ağzına kadar dolar. Hem pratik oluyor özellikle çalışan kadın için, hem ucuz hem de sağlıklı. Hatta bu sene kendimi aşıp dolap biraz boşalınca balık koymayı planlıyorum. Sardalya çok severim ben, av sezonunda haftada en az 2 sardalya yeriz. Pazarda 20 lira kilosu. Halde 5 kiloluk kasa 30 liraya buldum. Alıp temizleyip porsiyonlayıp atalım dolaba diyoruz. Yazın güzel balığı ucuza bulmak çok zor çünkü.

Bende eylük ekimde bütceyi göcertiyorum gerçi diger aylar masraf azalıyor. Benim eşim oyüzden sadece temmuz ağustosta taşınma taraftarı . En son aralık ayında taşındık konserve şişelerini taşırken söylendi 😂

Evet ikisi farkli hemde kiyaslanamayacak kadar farkli

Balık çorbası mı 🤦🏻‍♀️Bende olsam bende yemezdim . Cidden balığa yazık olmuş. Ben ızgara yapıyorum yanına biraz da halka soğan iyi oluyor bence .

Ya o aralar yediler beni yediler. Ben otçulum benim oğlanda zeytinyağlıları seviyor . Et türünü pek aramıyoruz. ama haftada 1 2 balık muhakkak var

Ya o aralar yediler beni yediler. Ben otçulum benim oğlanda zeytinyağlıları seviyor . Et türünü pek aramıyoruz. ama haftada 1 2 balık muhakkak var
Haftada 2 kere yeterli et biz öyle besleniyoruz . Eşimin bir arkadaşı etsiz hiç bir şey yemezdi . Eşim zıkkım yesin derdi arkasından 😃

Balık çorbasına bayılırım ben ama bazı şeyler aşçı elinden yenmeli evde yapılmamalı. İşkembe gibi balık çorbası da dışarda yenir.

Ben de mezgiti pişiremiyorum mesela. Yok olmuyor. Millet bayıla bayıla mezgit yer biz yapıyoruz zorla yiyoruz.

Canım balık istedi 🙄

Burda 2 satir msj yaziyoruz hic birseyi tam anlatamayiz insanlarda farkli yorumluyor ama asla dusundukleri gibi degilki...
Hayır da açıkça yazmışım yani ne saçmalıyorsa artık anlamıyorum . Buraya birşey yazmaktan korkar oldum ya

Somon baligi corbasina güldüm desem kizarmisin🤗🤗

Evde hic balik pisiremezdik sonra taneri kesfettik cok sukur butce rahatladi hatta biraz buzluga da atiyorum artik

Ben hamsiden öyle nefret ediyorumki anlatamam ya pisen yerde bile duramam :KK43:
Hatta basima is gelecek doktor hamsi yiyeceksin diyecek diye susuyorum 😂
O koku allahimmm 🤢🤢🤢

Ahhh canım hamsiden nefret edilirmi kuzu o kuzu . Biz hamsiyi dondurucuya atarız . Kavanozlara tuzlamasini yaparız, ekmeğini ,pilavını yaparız. Ben aksamdan kalan baliğı sabah cayla yerim. Köydede babamlar ağdan balığı çekince biz ocağa kara tavayı ve çayi koyar kahvaltida taze balık yeriz çayla. 😂Allah başka dert keder vermesin. Allah'tan bize komsu değilsin 😂

X