Ayda 4 bin tl ile gecinilirmi

Aman diyim euro ya bulaşmayın. Her ay maaştar arttırdığınız meblağ ile altın alsanız daha iyi bence. Hemen araba değiştirmek zorunda değilseniz tabi

İşte ortada bir kâr yok demek istiyor arkadaş. 90 bine aldığınız zaman 280lik araba da 130bin falandı muhtemelen. 200bine 2 araba veya iyi bir ev alabilseydiniz kâr denilebilirdi.
280 e nasıl 2 araba alacaksın artık durum öyle değil ne yazık ki . Mecbur bir arabaya biniliyor düzgün bir arabaya binmeyince can güvenliğin az masraf çok mecbursun yani . Keşke böyle olmasa ama öyle . Mesela 2016 aralıkta ev aldık 170 bin TL di o zaman şuan 450 bin TL . Ama dolar bazına vurursak o zaman dolar alıp kenara atsaydık şuan yine o 450 bin paramız olacaktı . Dünya düzeni garip

Geçen sene yılbaşında kaza yaptık. 2011 model hasarsız değşşensiz cillop gibi aracımız perte çıktı. Kasko değeri 78 bin olan arabamıza kasko 76bin verdi kabul ettik. Ertesi gün aynı araç internette 85 bindi. Geçtiğimiz pazartesi günü 1.5 yıl kadar bir süre sonra aynı arabanın 2009 modelini 1 değişen ve birkaç ufak boya ve kayıtlı 10 bin hasar kaydıyla 123bine alabildik. Kaza yaptığımız aracın muadili 150den aşağıya yok.

Yani sizin acemiliğinize gelmiş. Gerçekten sanayiye gitse herşey çıkıyor inanın . Bakım eksper demiyorum o ayrı bir dava direk sanayi diyorum

Ha bi de kaskonun verdiği parayla eski bir araba aldık o zaman 33bine.dünya masraf çıkardı 2 hafta önce 60a sattık. Baksan neredeyse 2 kata çıkmış Oo süper kar. Ama kaza yaptığımız araba da 2 katına çıktı. 60 a satıp da sanki 75 e kaza yaptığım arabayı mı alabildim yok.

Eve giren para 6400 tl. Oglumun okul masrafi cikinca 5 kaliyor. 2 bin tl mutfak masrafimiz var. Geriye 3 bin tl kaliyor. 1000 tl faturalar desek (buna anlam veremeyen bir uye olmus bende onun anlam vermemesine anlam veremedim) 2 bin tl kaliyor. Yine 1000 tl araba taksidine gitse ekstra masraflar ve cep harcliklari icin 1000 tl kalacak. Bu demek oluyorki oglum devlet okuluna gidene kadar karin tokluguna yasayacagiz. Esime borcumuzu seneye odemeye baslayalim dedim yani oglum devlet okuluna gecince. Nasil olsa euro olarak odeyecegiz ulkede bir mucize olmadigi surece babanin zarar edecek bir durumu yok dedim ama sanirim esimin pek umidi yok babasi konusunda.

Olanı söyleyin kafi siz nasıl zor para denkleştirip alıyorsanız diğer insanlarda öyle,artık alıp almamak ona kalmış
Bunu soylemeniz iyi oldu biz bilmiyorduk cunku. Arabanin eksiklerini yaptirdik ederine gorede fiyat belirleyecegiz. Kalkip surekli ariza cikaran dusuk model bir araba icin 100 bin tl isteyecek halimiz yok. Ulkedeki tek prensip sahibi insan siz degilsiniz merak etmeyin.

Valla iyi bir eksper ve tanıdık güvenilir bir motor ustası ya da yetkili sevisin motor ustası en ince vidasına kadar her şeyi söylüyor.
Aynen öyle oluyor . Bir araba bulmuştuk ekspere girdi ooo süper birşey yok dedik . Sanayiye girdi ki ooooo

Bu zamanda usta, tamirci vs bulmak gerçekten sıkıntı.
Her yer kaynıyor ama işin ehli bi tane zor bulunuyor.
Benim zamanımdan bu yana çoooook şey değişmiş.
İnsanlar tamir ettikleri ürüne dahi katakulli uyguluyorlar.
Bir daha bozulsun diye yada farklı bir arıza söyleyip asıl soruna odaklanmadan adam kandırıyorlar.
En ufağı buzdolabı lastiğini taktırdık.
Adam bozuk lastiğin elektrik faturasını etkilemediğini söylüyor.+ Önceden bi kaç kere açıp kapatınca kilitleniyodu diyorum.
Bu buz dolaplarında olmaz o diyo.
Arkadaş servisi sensin zaten kilitleniyo işte yani.
Çamaşır makinesinin tamburuna bişey sürtüyo diyorum yok bişey diyo.
Daha bi milyon örnek anlatabilirim yani...
Yeni araba 0 değilse onunda masrafı mutlaka olur.
Gerçekten aylık 3000le geçinilmiyor.
Riske girmeye değmez çünkü 4 sene uzun bir süre.
He annem babam destek olur ufak tefek derseniz olabilir.
Tek tabancaysanız her an tökezleyebilirsiniz.
Birde bunun psikolojik etkisi oluyo insan yıpranıyo yani.
Altından kalkarız diyorsanız olur tabi neden olmasın.

Anlamadiniz yani daha butcenize uygun bi araba alin sonucta araba fiyatlariyla elinizdeki arabada yukselicek toparlaayinca daha iyi alirsiniz simdiki arabanizla devam edin demek istemedim.

Sizin gibi yaşasam herhalde elektrik faturası 600 ü aşar.
Bu dediklerinizin yarı haliyle 250 bandında.

Klima baska hiçbir extramiz yok
Ben temmuz_ağustos ayında yazlıktaydım..eşim 15 günde 1 hafta sonları ve bayram tatilinde yanımıza geldi..ev çok sıcak akşam gelir gelmez klimayı açıyor ve sabaha kadar çalışıyor…başka da ne bulaşık ne çsmaşır makinesi,ne fırın ve süpürge çalışmadı sadece sabah 5 dakka ütüsünü yapar…2 aylık 1.100 lira elektrik ödedim maalesef…benim elektrik faturam hiçbir zaman 100-150 olmadı bizde mi bi gariplik var bilmiyorum

Arabada ötv indirimi yapılacağı ya da tamamen kaldırılacağı konuşuluyor. Hemen hemen bütün partilerin (iktidar partisi de dahil ) seçim vaatlerinde ötv konusu geçiyor. Azıcık gündem takip eden şu an araba almaz, değiştirmez. Bu fiyatlardan araç alanların zararı ne olacak orası belli değil çünkü.

Eşiniz işe arabayla gidip gelmek zorunda değilse ve siz de calismiyorsaniz arabayı satıp altın veya dövize yatırın derim. Durduğu yerde zarar edeceğine değerlenir bir süre, siz işe girince de onu bozdurup çok gerekliyse krediyle araç alırsınız. Mutfak alışverişine sadece 2000 TL ayirabilecek durumdayken araç sizin için çok da elzem değil ve euroyla borçlanmak çok riskli bence

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…