Avukatlar kzmasn ne olur

burtay

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Kasım 2006
244
3
52
:çok üzgünüm: AMAN TANRIM ! Çok havali ve zengin bir avukat, yeni aldigi lüks spor arabasini ofisinin önüne park eder. Ofisteki arkadaslarina nasil gösteris yapacaginı düsünerek arabasindan inerken, yoldan hizla geçen bir kamyon sürücü tarafindaki kapiyi kopartir atar. Avukat derhal cep telefonunu kapar ve polisi arar. Bir dakika içinde polis olay yerine gelir fakat daha tek bir soru sormasina firsat birakmadan avukat isterik bir sekilde haykirmaya baslar. -"Daha geçen gün aldigim arabam mahvolmustur ve kaportaci ne kadar ince is görse gene de eskisi gibi olmayacaktir. O kamyonun sürücüsü derhal bulunmali ve zarar mutlaka ödettirilmelidir."Avukat kizgin ve öfkeli sikayetini nihayet bitirdiginde, polis bikkin ve inanamaz bir sekilde basini sallar: -"Siz avukatlarin bu kadar maddiyatçi olmalarini bir türlü anlayamiyorum.." der. "..Sahip oldugunuz seylere öyle baglaniyorsunuz ki, baska bir seyi gözünüz görmüyor... -".Nasil söylersin böyle bir seyi?" diye hayretle sorar avukat. Polis adama aciyarak ve küçümseyerek bakar: -"Sol kolun, dirseginin altindan kopmus görmüyor musun? Kamyon sana çarptigi sirada olmus olmali ve sen bana kaportacidan bahsediyorsun.... " Aman Tanrim!" diye bagirir avukat. "Rolex'imde gitmis... ?" ************************************************** AVUKAT SEFKATI !!! Sicak bir ögleden sonra zengin avukat limuzininin arka koltuguna kurulmus bir durumda giderken, yolun kiyisinda çimen yemekte olan iki adam görür. Soförüne hemen durmasini söyler veadamlarin yanina gider: -"Beyler, neden çimen yiyorsunuz?"Adamlardan biri cevap verir: Beyefendi biz çok fakiriz, yiyecek alacak paramiz yok" Aaaa" der Avukat, "O zaman benimle gelin." -"Ama beyefendi benim bir karim ve iki çocugum var!" -"Olsun önemli degil. Onlar da gelsin" diger adama döner, -"Sende bizimle geliyorsun." -"Beyefendi benim de bir karim ve 6 çocugum var ama..." -"Tamam problem degil onlari da getir."Bu sözün üzerine adamlar ailelerini getirir ve hepsi Limuzine dolusurlar. Yolda giderlerken gariban adamlardan biri minnettarlik dolu bir ifadeyle, -"Beyefendi, bu cömertliginiz için size ne kadar çok tesekkür etsek azdir, inanin." Avukat gülerek yanitlar: -"Önemli degil. Arka bahçedeki çimler yeterince uzundur, merak etmeyin... ************************************************** ** IYI AVUKAT ! Avukatin biri ölür ve öte tarafa geçer.Cennetin kapisinda sorgu melegi avukatin günahlarini dinlemeye baslar: -"1) Çevreyi kirleten büyük bir sirketi,suçlu olduklarini bildigim halde savundum ve beraat ettirdim. 2) Bir seri cinayet katilini, yüksek ücret ödedigi için savundum ve idamdan kurtardim. 3) Birçok müsterimden fahis fiyat aldim. 4) Parasi olmayan kadinlari savunmak için onlara seks teklif ettim." Ve . liste uzadikça uzaar gider. Melek ; Bitti mi?" diye sorunca avukat telasla atilir: -"Evet! Yalniz bir dakika! Bu arada yaptigim iyilikler ne olacak?". Bunun üzerine Melek bir süre düsünür... -"Hiimmm , dur bir bakalim.Bir tarihte dilencinin birine yüzbin lira vermissin." avukat sevinir, -"Evet! evet!", Hmmm" der melek, "Bir baska tarihte de boyaci çocuga ikiyüzbin lira bahsis vermissin..." Avukat yüzünde büyük bir siritmayla cevap verir: -"Evet! tabii ki!" Melek, yaninda duran yardimcisina döner ve söyle söyler: -"Bu herife üçyüzbin lirasini verin ve derhal cehenneme atin! " *************************** AVUKAT - DOKTOR - PAPAZ Zenginin biri ölümüne yakin, biri doktor, biri papaz, digeri avukat olan üç yakin arkadasini yanina çagirarak bir ricada bulunmus. - 300 bin dolar kadar bir tasarrufum var, bunu yanimda öteki dünyaya götürmek istiyorum. Ama kimseyede güvenemiyorum. Simdi size 100'er bin dolar verecegim. Bu paralari ne olur, ben gömülürken kefenimin çcebine koyuverin.. Adam ölmüs ve üç arkadasi verdikleri özü yerine getirmisler. Bir süre sonra doktor vicdan azabina yakalanmis. Diger iki arkadasini agirarak onlara itirafta bulunmus: - Hastanenin çok acil ihtiyaci vardi nun için 100 bin dolarin 20 bin dolarini hastaneye saffettim, kefene 0 bin koydum. Papaz utana sikila mirildanmis. - Maalesef ben de ayni günahi isledim paranin yarisini kilisenin insaatina ayirdim. Kefenin cebine 50 bin dolar koydum Avukat gülümsemiş - Ben sözümü aynen yerine getirdim,kefenin cebine 100 bin dolarlik çek koydum

:Roflol: :Roflol: valla doğru tesbit....avukat iki tanıdığım var ikiside burda bahsedılenlerden farksız değiller...güzeldi sağol arkadasım

X