avukat arkadaşlardan kardeşim için yardım istiyorum

007leylam

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Mart 2015
400
160
39
Merhaba,babam öldü,mirascı olarak üç kardeşiz,ben,kardeşim ve ölen kız kardeşimin kızı var,Benim sorum babam emekli sandığından emekliydi ,Babam ölüncede 15/4/1997 doğumlu olan kız kardeşime kaldı maaşı.Babamın bir evi var tabi üç kişinin bu ev. kız kardeşim evin hisselerini almak istiyor.Bende onun alması taraftarıyım,fakat 18 yaşına yeni girdi,yani babamdan bağlanan binyüz elli milyonla kredi çekebilirmi,kardeşim atmış milyon çekip yarı yarıya bana ve ölen kardeşimin kızına verecek,yani evin değeri doksan milyon.Ve nasıl bir yol izlemeli.evi alması için 18 yaşına girmesimi yoksa bitirip 19 dan günmü alması lazım,Birde ölen kız kardeşimin kızı on yaşında,babasında velayeti ,kız kardeşim boşanmıştı ölmeden üç yıl önce,ve yeğenimin babası diyorki ben almak istiyorum evi kızıma diyor,bizde razı değiliz nedeni ise kız kardeşim babamla yaşadı babam ölene kadar o evde yani kardeşimin alması daha mantıklı,ama ne yapacağımızı şaşırdık ,dava ihaleyle gitsin istemiyoruz,bize yol gösterin ne olur ,eski eniştemle nasıl halledebiliriz bu ev sorununu,allah rızası için yardım edin ,nerelere gidip hangi evraklar lazım,

X