avatarlarımıza ATATÜRK resmi koyalım

BÜYÜK İNSANLAR YALNIZDIR
Nietsche,üstün insanı,batarken bile başka dünyaların sırtında doğan güneş olarak tanımlıyor.
Atatürk aradan geçen onca yıla karşın bir güneş gibi parlamaktadır.
Bütün üstün insanlar, büyük devrimciler yalnız insanlardır. Onların yalnızlığı, yeryüzü doruklarının yalnızlığı gibidir. Hem yeryüzüne hakimdirler, hem de yeryüzü adına atmosferle, gökyüzüyle en büyük savaşımı onlar verirler. En çok onlar aşınırlar.
Toplumlarının doruğunda yaşayan büyük insanlar, çevrelerinde, çıkarcıların, soytarıların, ajanların oluşmasına izin vermezler. Onlar için idealleri önemlidir. İdeallerini büyüterek yollarına devam ederler. Geleceği görür ve yeniden şekillendirirler. Engelleri kaldırır,direnişleri kırar, toplumu sürükleyip götürürler.
Mitolojideki Zeus gibi, doruklarda yaşayıp, doruklarda kalmak zorundadırlar.
Toplumun en önünde oldukları için yalnızdırlar.
Yalnızlık onlara yakışır. Çünkü, yalnız olmasalar büyük adam değil, sıradan bir adam olurlar.
Atatürk de yalnız bir devrimciydi. Bu yalnızlığını ulusuna olan sevgisiyle aştı. 1936 yılında ABD li gazeteci mutlu musunuz diye sorduğunda, şu yanıtı verdi :
-Mutluyum...Çünkü başardım..!

.

Cumhuriyetçiyiz: Ulu önderimiz gibi Türk halkının karakterine en uygun idare şekli cumhuriyet olduğu için Cumhuriyetçiyiz.
Halkçıyız: En büyük iradenin halk olduğuna inandığımız için Halkçıyız.
Devletçiyiz: Türkiye'yi iktisadî açıdan kalkınmış ve tam bağımsız bir ülke haline getirebilmek için Devletçiyiz.
Milliyetçiyiz: Milletimizi ve vatanımızı dil,din,mezhep ve ırk ayırmadan sevdiğimiz için Milliyetçiyiz.
Laikiz: Siyasetin dini kirletmesini ve Dînin de siyaseti gölgelemesini istemediğimizden Laik'iz.
Devrimciyiz: Yozlaşmadan ilerlemenin tek yolunun sürekli yenilenmek olduğuna inandığımız için Devrimciyiz.

Ve Mustafa Kemal’in tüm ilkelerine inanıp güvendiğimiz için KEMALİSTİZ.:teytey::teytey:

Türk Milleti yeni bir iman ve kesin bir milli azim ile yeni bir devlet kurmuştur bu devletin dayandığı esaslar "Tam Bağımsızlık" ve "Kayıtsız Şartsız Milli Egemenlik"ten ibarettir. Yeni Türkiye devletinin yapısının ruhu Milli Egemenliktir. Milletin Kayıtsız Şartsız Egemenliğidir...

ben nerdeyse 6000 üyesı olan kk da bu kadar az olusumuza cok uzuldum

ama ben az olduğumuza inanmıyorum.. çünkü uygulamayı haber verdiğimiz herkes, hiç tereddüt etmeden avatarını değiştirdi... sadece henüz haberi olmayan , herzaman KK ya giremeyen üyeler var.... ve ben katılan katılmayan, uygulamadan haberi olmayıp içinde büyük Atatürk sevgisi taşıyan herkese çok teşekkürlerimi sunuyorum...

bu arada Atatürk avatarlarınızı sürekli kullanabilirsiniz tabii, ben de çok uzun bir süre değiştirmemeyi düşünüyorum zaten :hooray:...

12867d1206413840t-emperyalizm-kemalist-devletten-neden-korkuyor-c-bugunsoylemisgibizb7-jpg

Harikasınız arkadaşlar.Ancak gördüm burayı.Ben de size katılıyorum.Hepinizi tebrik ediyorum.

Ne mutlu Arkadaşlar bizlere.lütfen tanıdıgımız arkadaslarımızada önerelim..davet edelim eminim red gelmeyecektir.

X