avatarlarımıza ATATÜRK resmi koyalım

Atam rahat uyu TÜRKİYE adını dünyadan sildirmedik sildirmyeceğizde herkers TÜRKLERİN gücünün büyüklüğünü tanıyacak.!!!

2cumhuryetsznolsunyi1pw9.jpg

2cumhuryetsznolsunyi1pw9.a028877955.jpg

“BİZİM ÖÇ’ÜMÜZ, ZALİMLERİN ZULMÜNE KARŞIDIR. ONLARDA ZULÜM DUYGUSU ÖLMEDİKÇE, BİZDE DE ÖÇ DUYGUSU SÜRECEKTİR.”M.KEMAL ATATÜRK

“TARİHİ ; YAŞADIĞIMIZ GİBİ YAZDIK. FAKAT , GELECEĞİ , CUMHURİYETE İNANANLARA , KORUYANLARA VE YAŞATANLARA EMANET ETMEK LAZIMDIR.”

Mustafa KEMAL
1927

Eğer bir milletin kurtarıcıya gereksinimi yoksa, artık millet olmuştur.

Sakın kurtarıcı bekleme;
Yoksa sana karşı vazifemi yapamadım sayarım.

Eğer uğruna savaşacak bir şeyin varsa
Olsa olsa özgürlüğündür , bağımsızlığındır.

Çökünce vatanın bağrına düşman,
Gizlice Samsun’a vardı ATATÜRK,
Dedi ki; ”gelenler olacak pişman,”
Her zorluğa göğüs gerdi ATATÜRK.

Hürriyet aşkıyla tutuştu bağrı,
Erzurum, Sivas’ta eyledi çağrı,
Kalbinde sızladı bir yaman ağrı,
Kurtuluş rüyası gördü ATATÜRK.
,
Dağılmış ordular toplandı bir bir,
Ulaştı dört yana müjdeli emir,
Azmi çeliktendi, yüreği demir,
Yiğitler yiğidi er’di ATATÜRK.

● "Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran Türkiye halkına Türk milleti denir..."

● Herkes ulusal görevini ve sorumluluğunu bilmeli, memleket meseleleri üzerinde o düşünceyle, düşünüp çalışmayı görev edinmelidir.

● Tarihi yaşadığımız gibi yazdık, fakat geleceği cumhuriyete inananlara, onu koruyanlara ve yaşatacaklara emanet etmek lazımdır.

● Asıl önemli olan ve memleketi temelinden yıkan, halkını esir eden, içerdeki cephenin suskunluğudur.

● Benim Türk milletine, Türk cemiyetine, Türklüğün istikbaline ait ödevlerim bitmemiştir, siz onları tamamlayacaksınız. Siz de, sizden sonrakilere benim sözümü tekrar ediniz.

● İstiklal, istikbal, hürriyet, herşey adaletle kaimdir!

● Kendiniz için değil, bağlı bulunduğunuz ulus için elbirliği ile çalışınız. Çalışmaların en yükseği budur.

evet arkadaşlar biraz geç oldu ama bende koydum ve koydugum fotograf inanıyorumki çok şey anlatıyo atatürkten şüphe edenlerin onun dinini sınayanları sevmemek için neden arayanların cevabıdır bu fotograf konuyu açan arkadaşa sonsuz teşekkürler a.s.

X