atlaklar nlemek iin ne kullanyosunuz??

hfzhfz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Mart 2008
204
1
ben bugüne kadar hiç birşey kullanmadım.doktorum mustela anne serisinden STRETCH MARKS DOUBLE ACTION diye bi krem önerdi ama daha alıp kullanmadım.CADIARZUaranızda mustela serisini kullanan varmı??
sizler hangi kremleri kullanıyosunuz??:CüvCüv:

bol çinkodan zengin beslen abla cilt çatlaklarını engeller bide bol balık ye cilti esnek tutuyor..ve bol yürüyüş hihoyyyt hiç bi krem ciltin alt tabakasına inemez engelliyemez yani çatlakları üzgünüm

önerin için teşekürler canım

ben bugüne kadar hiç birşey kullanmadım.doktorum mustela anne serisinden STRETCH MARKS DOUBLE ACTION diye bi krem önerdi ama daha alıp kullanmadım.CADIARZUaranızda mustela serisini kullanan varmı??
sizler hangi kremleri kullanıyosunuz??:CüvCüv:

ben kullanmaya başladım mustela yı.ama tabi işe yarayıp yaramadığı doğumdan sonra belli olur ancak.karnımı çok gergin hissediyorum büyüdüğü için..kremi sürünce daha yumuşamış gibi oluyo ama tabi alt tabakalarda neler oluyo bilemem.CADIARZU

kizlar ilginc olacak belki ama bana dr um piyasadaki kremlerden alma onlar cocugu zehirler dedi normal nivea nemlendirici kullan,nasilsa catlaklari tamamen geciren krem yok sadece kaslari gevsetmek icin ve derini yumusatmak icin lazim sana dedi...ben de ogunden beri normal nemlendirici kullaniyorum...

benim doktorumda 2adet özel krem ve yağ ismi verdi ama kullanmak istemezsen yağ yerine badem yağı krem yerinede vazelin sürebilirsin dedi.. henüz her ikisinide kullanmaya başlamadım..

bende GALENİC kullanıyorum..eczanede bunu tavsiye ettiler..3 kutu kullanmak gerekiyormuş doğumdan sonrada 1 ay kullanmaya devam edin dediler..bakalım umarım faydası oluyordur..

Ben sitedeki araştırmalarıma dayanarak kayısı yağı aldım biraz vıcık vıcık oluyo ama napim onu kullanıyorum, ara sıra sanosan diye bir krem aldım eczaneden onu sürüyorum

kayısı yağı çok kurutuyor cildi dediler bende ilk önce iyi geliyor diye duymuştum

ben kakao yağı kullanıyorum

bana da doktorum tamamen bitkisel olduğunu söylediği pregnacare isimli bir krem tavsiye etti.bende çok gerginlik ve kaşıntı oluyordu o şikayetlerimi geçirdi çatlakta oluşmuştu bir iki tane kullanmaya başladıktan sonra başka oluşmadı.tabi bünyeye göre değişiyordur bazısında hiç çatlak oluşmazmış ama doktor kaşıntı başladıysa sende çatlaklar oluşacak demişti.gerçektende çok çabuk çatlayan bir cildim var...ben şimdilik memmunum fiyatıda uygun tavsiye ederim...

bana da doktor pregnacare verdi ama daha hiç kullanmadım şimdilik nivea nın içinde az miktarda badem yagı olan baby oilini kullanıyorum zaten yazıyo üstünde de hamilelikte olması muhtemel catlakları da önler diye...

bana da doktorum tamamen bitkisel olduğunu söylediği pregnacare isimli bir krem tavsiye etti.bende çok gerginlik ve kaşıntı oluyordu o şikayetlerimi geçirdi çatlakta oluşmuştu bir iki tane kullanmaya başladıktan sonra başka oluşmadı.tabi bünyeye göre değişiyordur bazısında hiç çatlak oluşmazmış ama doktor kaşıntı başladıysa sende çatlaklar oluşacak demişti.gerçektende çok çabuk çatlayan bir cildim var...ben şimdilik memmunum fiyatıda uygun tavsiye ederim...

benimde cildim çatlamaya çok müsait genç kızlığa geçiş dönemimde ani kilo almıştım ozamandan çatlaklarım var.onun dışında yeni oluşan çatlağım yok ama bu 1-2 gündürde göbek deliğimin kenarları kaşınıyo çatlamayamı işaret acaba??
bu arada mustelanın en başta ismini verdiğim kremini dün aldım 2 gündür kullanıyorum sanki göbişimin gerginliği azaldı.aslında hamileliğin başından itibaren başlayıp doğumdan 1 ay sonrasına kadar kullanmak gerekiyomuş.inşallah çok geç kalmamışımdır..:CüvCüv::CüvCüv:

bu kullandığınız nivea buğday yağı ve badem yağı içerir yazan di mi?ben de başlıyım memnun kalırsam yazarım

benim yaptığım hataya düşmeyin diye şimdiden hatırlatayım dedim hamileyken dikkat ettim çatlağım olmadı ama doğumdan sonrasını unuttum azda olsa oldu.. anlayacağınız doğumdan sonrada dikkat edin kremler yağlanmalara devam edin..

valla canım bildiğim kadarıyla hiç bi krem tamamen çözüm değil dr. larda aynı şeyi söylüyor o yüzden ben bol bol badem yağı kullandım....

ben lierac jel kullanıyorum:CüvCüv: genetik çok önemliymiş annemde olmamış umarım bende de olmaz

Benim doktorumda genetik olduğunu, kremlerinde pek faydası olmadığını söylemişti.

Anne-çocuk sağlığında bir pratisyende badem yağının tüylenmeyi artırdığını ama doğumdan sonra döküleceğini söyledi.

Ben ilk olarak kakao yağı ve badem yağını karıştırdım, onu kullandım. Ama kokusu ağır geldi..

Bir arkadaşım bebek yağı kullanmış. Hiç çatlağım yok diyor. Bende iki gündür Chicco'nun bebek yağını kullanıyorum...

Bundan sonrada başka kremler deniyeceğimi sanmıyorum. Çatlarsamda çatlıyayım, bebişime feda olsun... :))

Ben 1 aydır mustela ultimate hydration kullanıyorum.Karnım çok kuruyordu ve kaşınıyordu.Çok memnun kaldım daha ilk kullanışımda farketti.Ama her gün duştan sonra mutlaka kullanıyorum.Bu kremlerin etkili olması için düzenli kullanmak şart.Daha önce badem yağı kullanıyordum ama pek faydasını görmedim.Şimdi ara ara cildim beslensin diye kullanıyorum.

arkadaşlar bende doğal zeytin yağı kullanıyorum :roflol: şimdilik bişi yok ama bilmiyorum ileride ne olur karnım biraz daha büyüsün dr krem önerecekmiş geçen gittiğimde öyle demişti şimdilik vücut yağı kullan daha sonra krem kullanmaya başlarsın demişti bende zeytin yağı kullanıyorum :)):CüvCüv:

ben ilk zamanlar badem sütü ve evdeki nemlendiricileri kullandım sonra da dr.tavsiyesiyle avent ındulgent body cream kullandım çok da memnun kaldım hem de 200 ml olduğu için doğum sonrasına bile yetti kaşıntı ve gerginliği de aldı çatlak da oluşmadı şu an da bir ocak 2008 doğumlu bir kızım var ve ben kızım 5-6 aylıkken bile bikini giydim süper bişey.... tavsiye ederim...

X