Astrolojinin günlük hayatımıza etkisi

Oğlaklar bana soğuk tutucu paragöz geliyor ya :)

Hmm uzaktan soğuk olabilirim, mesafem çoğu zaman vardır hissedilir.. Ama güler yüzlü bulurlar, olumsuz negatif bir ortam yoksa ya da ben öyle değilsem.
Yalan yok tutucu bir yanım var, henüz parayı pek bulmadım ama harcamayı da biriktirmeyi de severim, güvence olarak muhtaç olmamak olarak görüyorum biraz :)

Bende ikizler stelyumu var eleştirilere açığım

Helenra Vivid kızlar yorumları okudum vardığım kanı şu oldu; genel olarak erkekler b.ktan bence Bir tane burca bile "hah işte şu iyidir" diyemiyoruz ya. Hepsinin köküne kibrit suyu

Bende de başak stelyumu var. Senelerce beğenme uzak dur sonra içinden bir başak çıksın, görüyor musunuz başıma geleni?

Başak erkekleri sorunlu ama kadınları minnoş ah biraz mıymıntı takıntılı eleştiren yanları olmasa dünya daha güzel olacak onlar için

Bende ikizler stelyumu var eleştirilere açığım

Oğlak ve ikizler zaten ters burçlar biraz :) İkizler daha rahat, paraya o kadar önem vermeyen, hümanist kişilerdir bildiğim kadarıyla.

Yine de çoğu zaman hava grubuyla daha rahat sohbet ediyorum gibi, erkekleriyle özellikle de Benimki aslan özelliğinden gibi.

Hmm senin durum biraz aşağı tükürsem sakal yukarı tükürsem bıyık gibi...Yani hava gruplarıyla daha rahatsın da onlar da kendileri rahat ve aldatıyor... Başak da aldatır erkekleri he şimdi aklıma geldi bak canım ya ne uğraştı sevgilisini aldatmak için onda da kesin terazilik vardı

Hahah :)
İşte ayıdır güneşidir yükselenidir uyacak da öyle
Ben Allah'a bıraktım biraz aşk işini, bakalım :)

Aynen rahatlığını kıran bir etki lazım haritada, ayı oğlak bir hava grubu işime yarar belki
Bazılarını da fazla sıkmazsan aldatmaz gibi havaların..

Evet yok gibi ama ona sen dikkat et venüsü ikizlerde olunca genelde iki kişi arasında kalma durumu ortaya çıkar...

İnsanın istemediği çöp burnunun dibinde bitermiş ya Zaten kimseye güvenemiyorum bir de bu ihtimal çıktı başıma üf. Tamamen kapatıp kenara koyasım geliyor bu aşk işlerini de gönlüm genç yerinde durmuyor

Başak erkekleri sorunlu ama kadınları minnoş ah biraz mıymıntı takıntılı eleştiren yanları olmasa dünya daha güzel olacak onlar için

Kendimi olduğum gibi kabul ettiğim değiştiremem de zaten ama haritama göre başak erkeğine uygunum, ona inanamadım :) Fazla soğuk, mantıkçı geliyorlar bana. Bir iki tane tanıdım başta iyi gitse de devamı gelmedi ısınamadım.

Yıldız Haritasında Aşk Ve Evlilik/İlişki İçin Dikkate Alınması Gereken Önemli Evler:

Aşağıda belirttiğim evlerin başka anlamları da vardır ama burada sadece aşk-evlilik bağlamında anlamlarını veriyorum sizlere.

Ayrıca, verdiğim kriterleri hem kendi haritanıza hem karşılaştırmalı haritalara uygulayabilirsiniz.

7.ev: Bireysel ilişkiler ve evlilik evidir. Ayrıca aşk evi sayılır.

8.ev: Eş evidir. Eşin özellikleri hakkında önemli fikirler verir. Ayrıca seks, seksüel partner evidir, yani eşle/sevgiliyle paylaşılan özel alanlara işaret eder. Bundan başka, evlilik durumunda eşle paylaşılan maddi sorumluluklar/kazanımları anlatır. Eşin/eş adayının maddi durumu ve genel özellikleri hakkında bilgi verir.

5.ev: Aşk ve romantizm evidir. Ayrıca mutluluk ve hazlardan sorumlu evdir. Seksüel ve romantik/duygusal hazlar, heyecanlar için bu evin durumuna bakılır. Nasıl bir aşık olduğumuzu da gösterir 7.evle birlikte. Bunun için ayrıca 5.ev ve 7.evin yönetici yıldızlarına da bakmak gerekir.

11.ev: İdealler, amaçlar evidir. Bu ev ideal eş/ideal sevgili için önemli fikirler verir.

4.ev: Yuva, aile evidir. Aşkla, ilişkiyle bir ilgisi olmasa da, yuvada mutluluk için bu eve olan yıldız açılarına da bakılmalıdır.

1.ev: Aşk/evlilikle direkt bağlantılı sayılmadığı halde, en başta 7.ev evlilik evinin tam zıttında olduğu için evliliği etkileyen yoğun bir enerji gönderen bir ev olması sebebiyle, ayrıca kişinin kendine özel eylem, hayat alanını ve kişinin sosyal davranışlarını temsil eden ev olmasından dolayı, bu evin de aşk/evlilik konusunda dikkate alınması gerektiğini söylemeliyim. Hele ki, bu ev Sinastri’de çok önemlidir.

10.ev: Bu ev haritanın en tepesinde bulunan, kişinin hayatta ulaşabileceği en üst mertebeyi, sosyo-ekonomik pozisyonunu, statüsünü anlatır. Aşk/evlilik evi olmamakla birlikte, genelde bazı evli çiftlerde yıldız etkisi aldığı gözlemlenmiştir. Bu bence doğal bir şeydir. Çünkü evlilik de kişiye statü kazandıran bir kurumdur. Ayrıca işleri ortak olan veya işleri evlilikten etkilenen kişilerde dikkat çekicidir.

Evlerin anlamını basit bir şekilde verdiğim halde kafanızın karışacağını tahmin ediyorum. Neye, nasıl bakacağınızı hala bilemez durumda olmanız doğaldır.

O yüzden işinizi kolaylaştıran başka pratik bilgiler vermek isterim. Tabii bu bilgilerin bazısı sadece kendi haritanıza göre analizler için olacak, bazısı da karşılaştırmalı haritalar (Sinastri) üzerine olacak.

Kişi hangi burçlardan eş/sevgili seçer?..

Bunu genellemek kolay değildir ama yine de, genel doğru kabul edeceğimiz bir gruplandırma yapabiliriz.

Güneş’e yani kişilerin burçlarına ve evlere göre tahminler yapacak olursak…

1)Buna göre, kişi genellikle, 1., 11., 5., 4., 10. ve 7.evlerin bulunduğu burçtan kişilerden eş/sevgili seçer.

Yani, haritanıza baktığınızda, diyelim, 5.evinizde Başak burcu var. Bu bir Başakla aşk yaşama veya evlenme ihtimaliniz var demektir.

Bu evlerden başka, 12. ve 8.evde bulunan burçlardan kişilerle evlenenler/evlenecekler çıkabilir.

Ama bunun bir sakıncası vardır. Bu evler “kapalı” dediğimiz evlerdendir. Sinastri’de bu evlerden birine Güneş’i düşen bir eş, kendini ilişkide, boğuluyor hissedebilir, biraz kıstırılmışlık duygusu yaşayabilir. Partnerinizin veya sizin Güneş’iniz bu evlerden birine düştü ise, bu boğulma duygusundan sizi kurtaran başka yıldız açılarına bakmak gerekir.

Burada, toplam 8 ev ve 8 burcu verdiniz, ne kaldı geriye derseniz, herkesin haritasında bu evlerin tamamı evlilik/aşk partneri verecek değil derim.

Burada haritanın bir bütün olduğunu ve sizde hangi evlerin daha fazla ön plana çıktığına dikkat etmeniz gerektiğini eklemek isterim.

Hangi evlerin öne çıktığını gösteren işaretler ise gezegenler ve onların haritadaki pozisyonlarıdır.

Mesela, haritanızda 10.evde Koç burcu olsun. Koç burcu haritanızda çok sert etkiler alıyorsa ve üstelik Koçun yönetici yıldızı Mars bu evlilik/aşk evlerinden birine açı yapmıyorsa ya da 10.evinizde bulunan diyelim Satürn evlilik evindeki yıldızlara iyi açılı değilse, o halde Koç burcu olası uygun bir partner değildir sizin için.

Küçük bir not: Bir evde yüksek olasılıkla iki burç vardır, hangisinin o evin burcu sayıldığını, o evin sınır çizgisinde hangi burcun olduğu belirler.

Örneğin: 7.evde Balık ve Koç burcu olsun birlikte. Hangisi 7.evin burcu sayılır? Tabii ki, 7.ev çizgisi dediğimiz, sınırı belirleyen çizgideki Balık burcudur.

Yine de, diğer burç da, şayet yıldız varsa o burçta, haritada ön plana çıkıyorsa, dikkate alınmalıdır.

2)Tecrübe ve bilgimin ışığında, bir harita üzerinde, aşk ve evlilik analizi yaparken, ilk elden bakılması gereken ev, burç ve gezegen hangisidir diyecek olursanız, ev olarak 11.evdir, dersem şaşırmayın.

Bu arada, bu 11.ev olayı benim bulgumdur, fikir bana aittir. 7.ev vs özellikleri bana ait değil, genel bir astroloji bilgisidir.

Neden 7.ev değil, 5.ev değil ama 11.ev? Öyle ya, 7.ev evlilik evi, 5.ev de aşk evi..

Çünkü gerek aşk ilişkisinde gerekse evlilikte “kişinin aradığı ideal eş/sevgili” tipini en iyi gösteren evin 11.ev ve onun yönetici yıldızının bulunduğu burç olduğunu gördüm gözlemlerim sonucunda.

Hemen bir somut örnek vereyim: Diyelim, haritanızda 11.evde Koç burcu olsun. O zaman şu olasılıklar öne çıkar:

a)Eş adayı Koç burcu olabilir.

b)Koç burcunun yöneticisi Mars olduğundan dolayı, siz Mars tabiatı kuvvetli olan birini eş olarak arıyorsunuz demektir. Koç ve Akrep burcu Mars yönetiminde olan burçlardır. O halde, eş adayınız ya Koç ya da Akrep olabilir.

c) Koçun yönetici yıldızı Mars haritanızda hangi burçta ve hangi evde, buna bakın derim. Diyelim, Mars’ınız Terazi burcunda. O zaman Terazi de eş adayı olabilir demektir.

Peki, bu 3 seçenekten hangisi doğru olabilir?

Onu da kısaca açıklayım; yukarıda belirttiğim gibi, evlilik/aşktan direkt ya da dolaylı olarak sorumlu olan evleri yeniden gözden geçirin ve bu evlerden hangisi/hangileri, örneğe göre gidecek olursak, 11.evdeki Koçtan yıldız enerjisi alıyor, Mars bu evlerden birinde mi ve Mars 7.ev evlilik evine açı yapıyor mu?

İşte, bu tür tetkiklerle doğruya yaklaşırsınız.

11.evi bu hususta önemli kılan birkaç şey daha söylemek isterim…

Bir haritada genel olarak, 11.ev 7.eve olumlu açılıdır ki, bu da evliliğe katkı sunar.

Örneğin; 7.eve Yengeç burcu denk gelince, genellikle 11.eve Akrep burcu denk düşer. Yengeç-Akrep su grubundan, birbirlerine olumlu enerjiler gönderen, pozitif açılar yapan, aynı gruptan dost burçlardır.

Ancak bazı haritalarda burç ve ev yerleşimlerine göre, 11.eve düşen burç 7.eve olumlu açı yapmayabilir.

Mesela; 7.eve Yengeç burcunun düştüğü her haritada, 11.eve Akrep burcu denk gelmeyebilir. Onun yerine, bir önceki burç Terazi veya bir sonraki burç Yay gelebilir.

Bu durum işleri karıştırsa da, detaya girmemeye söz verdiğim için, bunu görmezden geleceğim. Ama şunu da söylemeden geçemeyeceğim: eğer böyle bir durum varsa haritanızda, o zaman 10.ev veya 12.evdeki burca bakın. 12.evin burcunun ilk dilimi 11.evde olur. Bu da 12.evi bu bakımdan dikkate almak gerekir demektir.

Bundan başka, 11.ev neden önemlidir?

Çünkü bu ev “idealler, amaçlar” evidir. Kişiyi ileri götürecek, tatmin edecek kazanımları gösterir. Kişinin en büyük amaçları, hayalleri, istekleri ve ideallerini anlatır.

Ayrıca bu evin “ideal eş/sevgili” hakkında bilgi verdiğine kanaat getirdim, yaptığım bireysel harita analizlerinin ve gözlemlerimin ardından.

11.evde bulunan burç veya 11.evdeki burcun yöneticisinin bulunduğu burç kişinin nasıl bir partner aradığının çok güçlü ipuçlarını verir. Aynı zamanda, bu burcun yöneticisi evlilik veya aşk evine (7.ev ve 5.ev) açı yapıyorsa, bu olasılık daha da güçlenir.

Bir örnek daha…

Örnek: 11.evde Balık olsun. İşte, evleneceğiniz kişi/eşiniz/sevgiliniz bir Balık olabilir demektir bu. Ya da Balık burcunun yöneticisine bakalım. Çünkü bazen burcun kendisi haritada ağırlıklıdır ve aşk/evlilik göstergesidir, bazen de yöneticisi ve onun bulunduğu burç.

Balık burcunun iki yönetici yıldızı vardır; birincisi Neptün, diğeri Jüpiter’dir. İkisine de bakın, haritanızda hangi burçtalar ve hangi evdeler?. Bu yıldızlardan hangisi yukarıda verdiğim aşk/evlilik evlerine açı yapmakta ise, işte o yüksek olasılıkla sizin eş adayının burcu olabilir.

Diyelim, Balık’ın yöneticisi Neptün 5.evde olsun ve Akrep burcunda olsun. Bu durumda, Balık ya da Akrep burcu olasıdır. Demek ki, siz duygusal tabiatlı erkekleri tercih ediyorsunuzdur.

2)Yukarıda verdiğim 11.ev ve yöneticisi hakkındaki bilgiyi, özellikle 5.ev ve 7.eve de ayrıca bakarak, teyit edin derim. Hatta 8.eve de bakmanızı tavsiye ederim çünkü hatırlarsanız, eş evidir orası.

7.eve ve 7.ev çizgisine bakın. Bu evin burcu ve yıldızı sizin aradığınız partner hakkında bilgi verir. Diyelim, yedinci evinizde İkizler var ve 7.ev çizgisinde yine İkizler olur. İkizlerin yönetici yıldızı Merkür’dür. Demek ki siz, iletişimi kuvvetli ve entelektüel bir partner arıyorsunuz.

7.evde gerek 7.ev burcu gerekse yanında 7.evi paylaşan burca bakın derim ve içinde yıldız var mı? Diyelim 7.evde Oğlak var ve Oğlakta Mars var. Bu, eşinizin biraz agresif, endişe üretmeye yatkın biri olabileceğinin bir göstergesidir.

8.eve de bakın. Oradaki burç ve yıldızı da bu şekilde kısaca tanımlayın. Diyelim 8.evde Kova ve içinde Venüs olsun. Bu, paylaşmayı seven, eşini sosyal ortamlara götürmekten hoşlanan, aşkı ve seksi özgür yaşamayı seven biri demek olabilir.

5.ev genellikle sizin nasıl bir aşık olduğunuzu ve aşkı nasıl yaşadığınızı gösterir ancak partnerinizin burcu da bu burca denk gelebilir.

Tabii, bütün bu tahlilleri haritanın bir bütün olduğu ve hangi burç ve yıldızların ön plana çıktığına göre bir sonuca bağlayın.

3)Bundan başka, doğruluğundan kesin olarak emin olmadığım ama haritanın bütününü dikkate almayı unutmadan, denenebilecek pratik bir yöntem daha var: haritanızda Ay’ın bulunduğu evi 1.ev yani Yükselen ev pozisyonuna getirerek analiz yapmak!

11.ev konusundaki tespitler bana ait iken, bu tespitin bana ait olmadığını belirtmeden geçmemem gerekir. Bunu Hint astrolojisinden öğrendim. Ve Hint Astrolojisi yerine, Batı Astrolojisine uyguluyorum.

Buna göre; Ay’ınızın bulunduğu burcu 1.ev yapın, yani yükselen ev pozisyonuna çevirin. Ve bu pozisyonda, 7.evinize bakın. Oradaki yıldız/yıldızlar sizin aradığınız eş adayının özelliklerini gösterir.

Örneğin: Ay’ınız İkizlerde olsun ve İkizleri 1.eve yerleştirdiniz, buna göre 7.eve Yay burcu denk düşer. Yayda, diyelim Venüs olsun. Bu, Venüs tabiatlı birini aradığınızı gösterir. Venüs Boğa ve Terazinin yıldızıdır, bu durumda aradığınız kişi bu burçlardan biri olabilir.

Tabii bu durumda, sadece Venüs değil, Yay burcunu da dikkate alırsak, Yay burcu da olası partner grubuna girer.

Yıldız yoksa, Yayın yöneticisi öne çıkar, yöneticisi Jüpiter’dir. Demek ki, Jüpiter tabiatlı birini arıyorsunuzdur. Bu da Balık veya Yay burcundan bir partner arıyorsunuz demektir.

Tabii burada, küçük bir noktayı daha belirteyim; Ay burcunuzun kendisi de olası partner adayı demektir, şayet Ay sert etkiler almıyorsa.

Alıntıdır...

Hahah :)
İşte ayıdır güneşidir yükselenidir uyacak da öyle
Ben Allah'a bıraktım biraz aşk işini, bakalım :)

İnsan öğrendikçe de kötü ya, adamın ay burcu ikizler diye bi temkinli olayım dedim "bir şeyden dolayı soğudun sen, söyle sorun ne" diyor. "Senin ay burcun ikizlermiş" desem adam benden soğuyacak bu sefer

Biraz oluruna bırakmak gerekiyor cidden ya. İçinde karakterinde varsa burcuna pek bakmaz bence. Kendimi ikna etmeye çalışıyorum

2017 yay'ların senesi olacak deniliyo, doğru mudur..?

Aynen, öğrendikçe didikleyesin geliyor da, içindeki ses daha önemli..
Ben doğru adamı bulsam da yapacağım bunu yüksek ihtimalle :))
Aynen, söylesen dediğin karaktere göre o soğuyabilir hoş belli olmaz ama :)

Başak erkekleri ne istiyor bence kendileri de bilmiyor...

Doğru adam'dan ümidimi kesmek üzereyim, bulduğumla yetineceğim gibi geliyor :)

"insan bu sebepten soğur mu ya manyak bu" der bence

Başak erkekleri ne istiyor bence kendileri de bilmiyor...

Doğru tespit. Hesap kitap yapıyorlar, duyguları kolay değişiyor vs. Hiç sevemedim. İkizlerden sonraki olmazım başak.

Henuz o umutsuzluga burunmedim ama bakalim, cok uzun zamanda kalmis gibi degil :) inanmak, dua, ne istedigini bilmek onemli.. zaten asik olamiyorum kolay, kolay uyum bulamiyorum...

Basak bi tanidigim vardi evet hesap kitap yapiyolar gibi...

Takmazsan eğlenceliler aslında kendi çaplarında takılıyor başaklar sen de arkalarından gülüyorsun

Yakın zamanda bir başak tanıdım, hızlı başladı hızlı bitti ve beni de biraz sinir etti... Daha da uzak olsunlar benden. Anca arkalarından gülerim

Henuz o umutsuzluga burunmedim ama bakalim, cok uzun zamanda kalmis gibi degil :) inanmak, dua, ne istedigini bilmek onemli.. zaten asik olamiyorum kolay, kolay uyum bulamiyorum...

Basak bi tanidigim vardi evet hesap kitap yapiyolar gibi...

İnancımı kaybetmiş gibiyim neden bilmiyorum. İyi bir erkek olabileceğine dair inancımı yani. Hepsi pislik yapabilecek potansiyelde geliyor. Belki de fazla bdv'den kaynaklanıyor bu halim :)

Kendi içimde mutluluğu bulayım da aşk olursa ekstradan mutluluk olur diyorum artık :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…