Astrolojinin günlük hayatımıza etkisi

Zeynep Turan ve Hakan Kırkoğlu 'nu takip etmeye calisiyorum ben de burç yorumlari icin ama biraz pimpirikli bi yapim oldugu icin dogum haritasi falan biraz urkutucu geliyo bana,fazla derine inemiyorum.

Konuyu takipteyim.

Zeynep turan'ı da beğeniyorum. Hakikaten kötü bir şey duyup etkilenme riski de var hani haritayı yorumlatıp intihar edeceğimizi öğrensek kalan günler de zehir olur :) Bu en uç örnek tabii ama hayatımızın sıkıntılı ilerleyeceğini duymak bile çok ağır.

Hahah benimki de tam aksi yengeç çıkıyordu aslan çıktı geçenlerde ki bi iki arkadaşım yükselenin kesinlikle aslan bence de dedi. Kafam çok karışık =)

Yengeçle aslan çok farklı özellikler taşıyor, hangisine yakın hissediyorsanız karakter olarak odur bence de :)

Bu merkür retrosunu da ağır hasarla atlattık şükür :KK53:

Bir ara hiç bitmeyecek sandım! Yeni hafta güzel gelişmeler getirmezse sorun çıkartırım gibime geliyor :bicak:

Oğuzhan Ceyhan'ı tek geçerim. devamlı takip ederim. ayrıca ara ara kendi doğum haritamı yorumlamaya çalışıp bu ay ne konuda nelerle karşılaşabilirim ve nasıl geçirmeliyim gibi kendi kendime yorum yaparım. bazen tutturduğum olur :KK28:
Hadi ya neguzel .nasıl ögrendin? Banada bakıverir misin,sadece bu ay ve önümuzdeki ay için?

Ben didem şarman'dan eğitim almıştım. Kişisel haritalarda ama geliştiremdim kendimi :KK43:
Güneş burcunuz, dışarıya olan maskeli kimliğiniz; Yükselen burcunuz kendi iç dünyanızda olan kimliğiniz
Ay burcumuz aşk hayatımızı etkiliyor aslında. ay burcun neyse, aşkı öyle yaşıyorsun

Misal ben ikizlerim yükselenim de ikizler. Ama ay burcum balık. O yüzden aşıkken hiç ikizler gibi davranmıyorum. Tam bir avanak balığım :/

Eşim, yay-ikizler. Sürekli dışarda, gözü kaşı ayrı oynaması gerekirken. Ay burcu Yengeç. Evcimen, eve düşkün, bana düşkün. Ayrılık konusunda takıntılı. Hassas.

Yani sevgilinizin burcuna değil; ay burcuna bakın mutlaka.
Ne güzel :-) peki internet üzerinden mi aldınız egiti mi? Veya var mı bildigniz netten egitim? Bende yorumlamak istiyorum da

evet yukselen insanin sosyal maskesidir,ay burcu ise duygusal dunyasi.
ayin en rahatsiz oldugu konumlar duygularini ketum yasayanlardir genelde,kuru diye tabir edilirler..ay basakta,akrepte filan rahatsiz konumdadir.oglakta cinsellige duskun olur genelde ama ilk etapta duygularini belli etmez,akrepte ya topraginsin ya benim gibi krolar uretir,yengecte tum dunyaya annelik yapasi gelir insanin,ay burcu yengec olan erkek candir,kadini ise duygusal ve melankolik olabilir ama cok iyi anneler cikartir.
ayin kendini en guzel gosterdigi en verimli oldugu burclar,aslan,yengec,bogadir..bolluk bereket verir insana.
kova,ikizler yay gibi burclardaysa sipsevdi,ozgurluge duskunluk verir.
ay burcu bebegin anneyle baglanis sureciyle dunyayi algilayisini gosterir.
mesela ay burcu yengec olan biri annesini anac merhametli olarak algilar genelde,kova olan ise annesini ozgurlugune duskun ve biraz bencil..
yukselen burc tipimizi etkiler,misal yukselen akrepse bu insana ciddi bi goruntu,buyuk gozler verir.
boga ise tombis yapip,topalak suratli yapar genelde..
:halay:
Ay burcu oglak olan içın daha geniş bilgi verir misin?mesela kendini nezaman ifade etmeye başlar? :-/ :-)

benim ayım boğa burcunda kızlar eşimin ayı kovada siz düşünün artık :bicak:
venüslerimiz aslan burcunda kavuşumda bizim ilişkiyi kurtarıyor sanırım :KK45:

Merhaba sevgili kadınlar :KK54:

Astrolojiye ilgi duyan, konuya dair fikri olan herkesi bu konuya beklerim. Gezegenlerin hareketlerinin günlük hayatımıza nasıl etki edeceğini, ay burcunun etkilerini, hangi burcun erkeğinden uzak durmamız gerektiğini konuşalım hayatımızı kolaylaştıralım :)

Aklınıza gelen ilgili tüm üyeleri etiketleyin güzeller.

@Helenra @cilekliyogurt @Migim @leylalin-_-7 o konuyu daha fazla sabote etmeyelim buradan devam edelim dedim :KK48:

Helenra'cığım bana mesaj atmış sonra ban yemiş, geri gelince etiketi görüp aramıza katılır :)

Çorbaya bir tuz da benden
http://www.ahmedhulusi.org/tr/yazi/burclarin-olusturdugu-16-grup
Özellikle yükselen burcunu bilmeyen kişiler için pratik anlama metodu çok ilgimi çekti
Buarada kendisi din adamı değil aslen gazetecidir

Merhaba bende astrolojiye çok meraklıyım.
Haritamı yorumlamak için youtube den video falan izliyorum ama çok zor geliyor ya anlamıyorum.

Benim burcum ikizler yükselenim aslan ay burcum aslan. Tüm özelikleri taşıyorum bu kombinasyonun :)). Doğduğum anda Kuzey Ay düğümü Oğlak | Güney ay düğümü ise Yengeç burcundaymış. Ekim 2018 den ağustos 2020 ye kadar yıllar sonra Kuzey ay düğümü ve Güney ay düğümü tekrar dan Oğlak Yengeç aksına geçecekmiş. Bu da demektir ki altın yıllarımı yaşayacağım tekrar dan :))) sabırsızlıkla bekliyorum.

Not: (bilmeyen varsa) ekim 2018 e kadar Kuzey ay düğümü ve Güney ay düğümü Kova Aslan aksında. Bu aks'ta doğanlar fırsatları değerlendirsin özelikle kariyer anlamında. Ve belki hayatınız aşkıyla da tanışabilirsiniz :)))

Çorbaya bir tuz da benden
http://www.ahmedhulusi.org/tr/yazi/burclarin-olusturdugu-16-grup
Özellikle yükselen burcunu bilmeyen kişiler için pratik anlama metodu çok ilgimi çekti
Buarada kendisi din adamı değil aslen gazetecidir

Merhaba bende astrolojiye çok meraklıyım.
Haritamı yorumlamak için youtube den video falan izliyorum ama çok zor geliyor ya anlamıyorum.

Benim burcum ikizler yükselenim aslan ay burcum aslan. Tüm özelikleri taşıyorum bu kombinasyonun :)). Doğduğum anda Kuzey Ay düğümü Oğlak | Güney ay düğümü ise Yengeç burcundaymış. Ekim 2018 den ağustos 2020 ye kadar yıllar sonra Kuzey ay düğümü ve Güney ay düğümü tekrar dan Oğlak Yengeç aksına geçecekmiş. Bu da demektir ki altın yıllarımı yaşayacağım tekrar dan :))) sabırsızlıkla bekliyorum.

Not: (bilmeyen varsa) ekim 2018 e kadar Kuzey ay düğümü ve Güney ay düğümü Kova Aslan aksında. Bu aks'ta doğanlar fırsatları değerlendirsin özelikle kariyer anlamında. Ve belki hayatınız aşkıyla da tanışabilirsiniz :)))

Çok teşekkür ederim bu faydalı bilgiler için :) Hemen göz gezdiriyorum

@gulhilal

Erken ya da ileri yaşlardaki evlilik, müzmin bekarlık ya da çok evlilik veya evliliğin zamanına dair Hint Astrolojisinde yüzlerce hesaplama yöntemi vardır. Bu yöntemlerin her birini denemek aylar sürebilir. Hepsini harmanlayıp genel bir gidiş yolu ile evliliğin yaklaşık zamanını bulabiliriz. Hint Astrolojisinin en eski akımlarından biri olan Nadi Astroloji’nin evlilik zamanına dair hesaplama yöntemi şöyledir:
Satürn, Jüpiter, Mars ve Venüs kritik gezegenlerdir.
Satürn, Karmanın gezegenidir. Kaderimizi ve bu dünyadaki görevlerimizi Satürn’ün diğer gezegenlerle kurduğu temasa göre belirleriz.
Jüpiter ise hayatın gücüdür. Evlilik yöneticisi gezegenle teması olayların sonuç vermesine dair işaretler içerir.
Kuzey ve Güney Ay Düğümleri ise yönetici gezegeni engellerler. Evliliğin önündeki engelleri gösterir.
Mars ise düğündür, nikahtır. Evliliğin gerçekleşmesi hareketidir. Evlilikteki hayır, keramet, mutluluk gibi öğeleri içermez. Bizzat nikah cüzdanının var olup olmadığıyla ilgilidir. Evlilikteki mutluluğu ya da hayal kırıklığını bilakis, Venüs tarif eder.

Transitler
Nadi Astroloji’ye göre Saturn ve Jupiter transitlerinin doğum haritasında evlilik yöneticisi gezegenle bağ kurduğu dönemler evliliğin zamanını işaret eder. Mars nikahı temsil ettiği için transit halindeki Satürn ve Jupiter’in Mars’la bağlantısı evlilik tarihini gösterir.
7. Ev, eşi gösterir. Mars’tan sonraki 7. burç da Saturn ve Jupiter transitiyle bağlantı kurması durumunda nikah gününe dair ipucu verebilir. Jupiter’in bir burçta yaklaşık bir yıl, Satürn’ün ise iki buçuk yıl kaldığı düşünülürse evlilik zamanını anlık değil ama bir dönem olarak ifade eder. Hem Jupiter hem de Saturn hayat boyunca dönem dönem Mars’la ve 7. Evle bağlanır. Dolayısıyla insan hayatı boyunca evliliğe dair tek değil, birkaç fırsat dönemi vardır. Her fırsat döneminde evlilik gerçekleşmesi beklenemeyeceği için verimsiz dönemlerin ayıklanması gerekir. Bu ayıklama için de engelleri temsil eden Güney ve Kuzey Ay Düğümlerinin Mars’la yaptığı açılara bakılır.

Burç Değişimi
Nadi Astroloji’sinde bir burçta geri hareketli durumdaki gezegen bir evvelki burçta da sayılır. Aynı şeklilde Saturn bir burcun ilk 3 derecesinde, Jupiter ise 1. derecesindeyse bir evvelki burçta sayılır. Birbirlerinin yönetici burçlarında yer alan iki gezegen ise kendi burçlarında yer alıyor sayılırlar.

Navamsa
Nadi Astrolojisi’nde önem açısından doğum (rasi) haritasından sonra Navamsa haritası gelir. Navamsa haritasına transit yapan önemli gezegenler bir olayın gerçekleşmesinde etkindir. Dolayısıyla Satürn ve Jüpiter’in transitlerinin navamsa haritasının yükseleniyle ya da harita yöneticisi gezegeniyle kurduğu bağlar da evliliğin zamanlamasına dair ipuçları verir.

Evlilik Yaşı
Aşağıdaki durumlar muhtemel evlilik yaşını gösterir:
- Transit halindeki Jupiter doğum haritasındaki Mars’la ya da Mars’tan sonraki 7. evle temasa geçerse
- Transit halindeki Satürn doğum haritasındaki Mars’la ya da Mars’tan sonraki 7. evle temasa geçerse
- Transit halindeki Jupiter navamsa haritası yükseleni ya da yükselen yöneticisiyle temasa geçerse
- Transit halindeki Satürn navamsa haritası yükseleni ya da yükselen yöneticisiyle temasa geçerse

Doğum haritasındaki Jupiter’den itibaren saat yönünde her burç bir yıla tekabül edecek şekilde saymaya başlarız. Satürn için her burç iki buçuk yıl, Kuzey Ay Düğümü’nden itibaren saat yönünün tersine her burç için bir buçuk yıl sayarız. Bu yıllar arasında yukarıda bahsedilen durumların oluştuğu yerlerde yaş sayımız her ne ise o yıllar muhtemel evlilik yıllarıdır. Verimsiz dönemleri elemek adına minimum evlilik yaşı, örneğin 20 yaş sonrası, belirlenir ve daha önceki dönemler kaale alınmaz.

---------------------------

Böyle bir yazı buldum ama çok ayrıntılı, o kadar anlamıyorum açıkçası ben :)

Ben çok iyi anlamadım.
Transit leri ne zaman bulacağız. Aklım almıyor.

Mesela; benim 7nci evimde Kova burcy yükseliyor. Ve 2021 yıllında Jupiter kova burcuna geçiş yapacak. Evet o dönemde aşk konularında şanslı olduğumu biliyorum.

Buna ek : Mars benim 12 nci evimde. Yani ondan sonra ki 7 saydığımda yine 7nci ev çıkıyor ve yine kova burcu çıkıyor karşıma.

Ama; transit halinde ki saturn, jupiter, mars ne zaman transit halde temas eder yukselen burç veya 7nci ev burcuyla. Bunu nasil hesaplarim hiç bilmiyorum. Kafam karıştı.

Sadece jupiter i hesaplayabiliyorum : 2021 yani 30 yaşımda olduğumda tam da istediğim gibi. Inanamıyorum.

Ben çok iyi anlamadım.
Transit leri ne zaman bulacağız. Aklım almıyor.

Mesela; benim 7nci evimde Kova burcy yükseliyor. Ve 2021 yıllında Jupiter kova burcuna geçiş yapacak. Evet o dönemde aşk konularında şanslı olduğumu biliyorum.

Buna ek : Mars benim 12 nci evimde. Yani ondan sonra ki 7 saydığımda yine 7nci ev çıkıyor ve yine kova burcu çıkıyor karşıma.

Ama; transit halinde ki saturn, jupiter, mars ne zaman transit halde temas eder yukselen burç veya 7nci ev burcuyla. Bunu nasil hesaplarim hiç bilmiyorum. Kafam karıştı.

Sadece jupiter i hesaplayabiliyorum : 2021 yani 30 yaşımda olduğumda tam da istediğim gibi. Inanamıyorum.

Jupiter 7. eve her geldiğinde şanslı bir dönemdir diyemeyiz. Çok basit bir yorum olur. Mesela karşısında baba gezegenler yanında cins kareler vardır sen o dönem pek kendini şanslı görmeyebilirsin. Ki ben Jüpiter'in oyle aslında çok şans getiren bir gezegen olduğunu görmedim bazı yerleşimlerde evet diyebiliriz. Harita bir bütündür tek transit olan durumu göstermeyebilir.

Jupiter 7. eve her geldiğinde şanslı bir dönemdir diyemeyiz. Çok basit bir yorum olur. Mesela karşısında baba gezegenler yanında cins kareler vardır sen o dönem pek kendini şanslı görmeyebilirsin. Ki ben Jüpiter'in oyle aslında çok şans getiren bir gezegen olduğunu görmedim bazı yerleşimlerde evet diyebiliriz. Harita bir bütündür tek transit olan durumu göstermeyebilir.

Iste bende bu yuzden "kafam basmiyor" diye yazdim. Bildigim tek sey jupiter ne zaman 7nci evimin yonetici burcu ile temas halde olmasi.

Astroloji ile acayip ilgileniyorum. Hatta şu son 1 hafta dir youtube den derslere bakıyorum. Kendi haritamı yorumlayabiliyorum. Açıları, (conjonction, opposition, sextile, square, trine vs....). Bunlarda sorun yaşamıyorum. Bu sayede kendi karakterimi baya çözdüm. Buna ek. Çocuk sayısı/cinsiyeti, doğurganlık olayı vs..., mesleki durumlar, eşin karakterini, kariyer... bu konularıda çözdüm.
Ama şu evlilik ve ölüm şekli tam çözemedim. Bu konular ile ilgili dersler tuhaf. Her astrolog dan başka bir şey çıkıyor.

X