aşkınız için okulunuzdan vaz geçebilirmiydiniz

Vazgeçmezdim ve ona eğer beni seviyorsa bu fikrinden vazgeçmesini isterdim. Ama eğer vazgeçmezse demek ki benim ilerde iyi bir yerlerde olmamı yada daha kültürlü bir eş ve anne olmamı istemediğini ve beni sevmediğini düşünürdüm ve ondan ayrılırdım. Çünkü giden zaman ve fırsatlar bir daha insanın eline çok zor geçiyor. Her şey zamanında güzel oluyor.

inanılmaz benziyor hikayelerimiz. eşimle tanıştığımda 4. sınıftaydım ve 1 yıl uzatmıştım zaten. sonra yıl bitti, arkadaşlarım gitti, eşim kıbrıs'a tayin oldu. kalmak istemedim okulda. takıldım peşine evlendim gittim. asla pişman olmadım. çünkü sarıp sarmalayan, koruyan bir eştir. Türkiyeye dönünce o en büyük desteğim oldu, af çıktı ve okulu bitirdim. okurken hamileydim kızıma. eşim tekirdağdaydı ben ankaradaydım. evliyken hasret çektik. her erkek kabullenemez bunu. benden çok o istiyordu okul bitirmemi. okul bitti doğum yaptım. kpss falan derken eğitim ordusuna katıldık.
hayatta insanlar ne yaşamak istiyorsa yaşamalı bana kalırsa. Ancak: hem kendinizi hem de karşınızdaki insanı çok iyi tahlil etmelisiniz. missing'in dediği gibi herkes bizler kadar şanslı olmayabilir. yani karar vermeden önce iyi düşünüp taşınmak lazım.
hayattaki tüm kararlarınız beklediğiniz sonuçları getirir umarım. hepinize sevgiler. a.s.

işteee bazen insan ikna edecek güçte ve bilinçte yada o cesarette olamıyor yada karşısındaki insan karakter özelliklerini aldığı dik kafalı inat babası ise meydan okuyamıyor iki arada bi derede bambaşka bi yere bi kurtuluşada savrula biliyor...

melto bu sorun sana mı ait acaba? çünkü medeni halin evli ve öğrencisin. anlayamadım yani o zaman baban neden karışıoki hala daha sana puffzz kafam karıştı-tatlicadiarzu-

canım benim yahh evt aslında ben bunu yazarken belki eski beni belkide artık çok uzak bi arkadaşım olan beni düşünerek yazdım hamd olsun evliyim eşime evlendikten sonra aşık oldum çok mutluyum ama aileleri bilinçlendirmek istiyorum çocuklarının üzerinde baskı kurmamaları için ben babamı hiç affetmiyece,m ama küsememde o beni dünyaya getiren insan babam ne diyim allah islah etsin...

çok haklısın.kimse için fedakarlık yapmamak lazım yarın ne olacağı belli olmaz kimseye güven de olmaz.yarın problem çıkıp ayrılman gerekse ekonomik özgürlük yok eğitim yok o zaman kafanı taşlara vurursun işte...

ben bi ara istediğim bölümden vazgeçmeyi düşünüyordum onun yanına gitmek için, bi ara da üniversite değiştirecektim aynı bölüm olacaktı ama.. ikisi de olmadı ama hayırlısı böyleymiş..​

egitimden, okumaktan degil ask hic birsey yüzünden vazgecilmez...

gördügüm kadariylada kendinden örnek verip ben vazgectim mutluyum diyen arkadaslarin cogu da sonra aftan yararlanip okuluma geri döndüm diyor.. tamamen birakmaktan mutlu olsalardi geri dönmezlerdi diye düsünüyorum... en mantiklisi biraz sabredip okulu bitirip öyle evlenmek...

üniversite dediginiz 4 yil.. göz kapayip acincaya kadar geciyor.. keske geri dönme sansim olsa a.s halbuki evlenince önünüzde esinizle gecirecek bir ömür olacak... azicik sabrederek neden ikisine de sahip olmayasiniz :lepi:

eğer böyle bi durumdaysan kendini silkele canım.
tabi ki okulun erkek bu gün var yarın yok, güvenemezsin.
bi gün seni ortada bırakmayacağı ne malum. ama okul öyle mi meslek kolunda altın bir bileziktir insanın.

canım tabbiii ki de okul:1closedeyes:
taviz tavizi doğurur.onun için bu kadar büyük bi taviz verirsen.ilerde daha büyüklerinide vermeye hazır olmalısın

kimse için istikbalimi yarım bırakmam. ancak kendi canım isterse bırakırım.

selam ..öncelıkle drek soruna yanıt veriyim istiyorum ask icin degil okuldan vazgecmek yarın yapacaklarımdan vazgecmem ..ask icin hic birseyden vazgecmeye degmez ask sonsuz ve herseyin yerini alacak bir durum degildir aşk mantıksızlıklar serisidir bilindiği gibi ..ask var ve zman zamanda büyüsüne kapılırız ama unutmaki sevgili kardeşim hayat ortalama 70 sene .. degermi birkac sene sürecek(maksimum) bir sey icin kalan ömründen vazgecmeye .. babamada karsıma cıkan herkesede okul konusunda hayatımı bu derece yanlıs yönlendirmeye kalkan herkesede resti cekerdim sonuclarına katlanmayı göze alarak .. sevgilerimle

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…