aşkınız için okulunuzdan vaz geçebilirmiydiniz

meltemgalli

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Ağustos 2008
218
0
okul birincisi bi genç kızken sırf alenizin ıst-rarla reddettiği sizde baskı kurduğu bi süreçte ailenizin hiçde beğenmiyeceğin bilmediniz birini sever ve ailenizin bırak baskılarınız sizde bi aşk uyandırırr ve gözünüz öyle kör olurki ben ona aşığım diyip babanızın yüzüne eğitim hayanızı sonlandırmasına izin verirmiydiniz yani madem öyle g.tmiyosun artık okula dese babanız ne yapardınızz .....?mirmirmirmir

sevdiğim için kazandığım üniversiteye gitmedim.sevdim,sevildim.onu bırakamadım.ayrılamadım.ama o ailesi ve benim aramda bi tercih yapmak zorunda kaldı.ve ailesini seçti.kimse için fedakarlık yapmamak lazım.

kesinlikle okulumdan vazgeçmem...
aşk bugün var yarın yok, başkasının eline bakacağıma kendime yatırım yaparım...

kesınlıkle okul.dusunmeye bıle gerek yok bence....ve aılenın onaylamadıgı bır evlılıgede kesınlıkle karsıyım.

kesinlikle eğitim ve öğretimimden vazgeçemm.hayatta böyle bir tercih kişiye yaptırılıyorsa bu yaptıranın bencilliğini sergiler.sizi düşünen geleceğinizide düşünür.

ben eşim için eğitimimden vazgectim onu secip ailemin rızası olmadan evlendim ailemi karşıma aldım ama pişman değilim ve asla evliliğime bunu yansıtmıyorum eşimle beraber çok mutlu bir hayat yaşıyoruz eğitimimide acıktan devam ettiriyorum

ben eşim için eğitimimden vazgectim onu secip ailemin rızası olmadan evlendim ailemi karşıma aldım ama pişman değilim ve asla evliliğime bunu yansıtmıyorum eşimle beraber çok mutlu bir hayat yaşıyoruz eğitimimide acıktan devam ettiriyorum

istisnalar kaideyı bozmaz.hıc mı sorun yasamadınız yanı.yansıtmıyorum dedıgınıze gore bırseyler olmus.okulu bıraktıgınız ıcın pısman degılsınız oyle mı..................

Seninle aynı şey için değil ama,okulumdan son sınıfta vazgeçtim.Evlenmek üzere olduğum sözlümün beni aldattığını öğrendim.1 günde dilekçemi verdim.4 yıllık fakülteden 2 yıllık önlisans diploması alarak ertesi gün memleketime döndüm.25 yıl oldu,toparlanmam çok uzun sürdü.Şimdi pişman mıyım?Hayır.O zaman öyle yapmalıydım,yaptım.Eğitimimi sonradan tamamladım.

Son düzenleyen: Moderatör:
bir arkadasimin basina geldi bu olay. kiz ikinci siniftayken cok unlu ve basarili bir is adamiyla tanisti ve istemeye geldiler. kiz o kadar asikti ki, cocugun ailesi biraz muhafazakar oldugu icin kizin okula devam etmesini istemediler. bir kac yil sorunsuz gecti ve kiz o arada akliniza gelebilecek her tur kursa gitti (dil kurslari, resim kurslari, spor merkezleri vs.) kendini oyalamak icin..ama sonunda okuluna geri donmeye karar verdi. ve hala okulu birakmak en buyuk hatamdi diyor. evlilikleri cok sukur sorunsuz bir sekilde devam ediyor ve esi en buyuk destekcisi. bence insan once birey olarak amaclarina ulasip mutlu olmali ki, karsisindakine de mutluluk verebilsin...

Aşk için eğitimi bırakmak fedakarlık değil ki, kişinin kendisine yaptığı haksızlık bence.. Ayrıca gerekli de değil bu.. İnsanın eğitimine devam etmesi aşkı yaşamasına neden engel olsun, en fazla birşeyleri geciktirir.. Bir kadının ekonomik anlamda özgürlüğünü elde etmesi kadar güzel birşey yok.. Ne yazık ki herkes parası kadar konuşuyor, parası olan dediğini ettiriyor, uluslararası politikada bile bu böyle.. Parasal yönü dışında çok fazla artıları da var tabi, onları da gözardı etmemek gerek..

aynı şeyleri bende diyecektim lafı apğzımdan almışın fazla söz hacet yok bence

vazgeçmedim. ama vazgeçmeye niyetliydim. ne kadar aptalmışım. Allah'ın sevgili kuluymuşum ki, annem ve eski eşim birlik olup, dişimizi sıkarız, o okul bitecek, biz katlanırız, destek oluruz dediler. Belki de gencecik yaşta o kadar kısa sürmüş bir evlilik geçmiş olmasına rağmen başımdan, yine de pişman olmamam bundandır. okuyordum ve ayrıldıktan sonra da devam ettim. mesleğimi elime aldım. eğer o zaman okulumu bırakmış olsaydım, toparlanmam kesinlikle o kadar kolay olamazdı. ve çekeceğim her sıkıntıda kendime kızardım.

Sonuç: vazgeçilmemeli, seven erkek de zaten böyle bir istekte bulunmaz. evli olup da okuyan nice kadın var, hem de çocuğu olan.:ecrin_bebek:

böyle bir şey üzerinde düşünmem bile..Eğitim her şeyden önce gelir!

Aşkin ne olduunu bilecek yaşçta olduum için eğer gerçekten saf aşksa ve sevgiyse evet herşeyi birakirim gerekirse.. Okuldan vazgeçerim ama başka bi şeyler bulurum çok zor değil bu..
Ama mantik ilişkim sevgiye dönüştü o yüzden ikimiz içinde önce mantikli olan oluyor.. Yani şu andz biz okuldan vazgeçmezdik.. Ileriyi görerek..

Aşkin ne olduunu bilecek yaşçta olduum için eğer gerçekten saf aşksa ve sevgiyse evet herşeyi birakirim gerekirse.. Okuldan vazgeçerim ama başka bi şeyler bulurum çok zor değil bu..
Ama mantik ilişkim sevgiye dönüştü o yüzden ikimiz içinde önce mantikli olan oluyor.. Yani şu andz biz okuldan vazgeçmezdik.. Ileriyi görerek..

kızlar önce eğitim meslek eş sonra gelir

vazgeçmem çünkü ilerde ne olacağı belli olmaz aşk belli bir zamandan sonra bitebiliyor

ben vazgeçtim...pişman mıyım hayır..her vazgeçen pişman olacak diye bişey yok...aynı üninin farklı fakültelerindeydik ..o son sınıftı ben birinci sınıftım...bıraktım okulu o da mezun olmuştu zaten dönemin yarısında...evlendik....ailelerimiz pek belli etmeselerde gönüllü değillerdi özellikle benim ailem....daha sonra eşimin mecburi hizmetine gittik ..bitirincede tekrar antalyaya döndük bende çıkan aftan okuluma geri döndüm...bir tane çocuğum vardı döndüğümde eşimin desteğiyle okudum...bitirdiğimde iki çocuk annesiydim....
tekrar geriye gitsem aynı şeyleri yapardım...
önemli olan anlaşabilmek konuşabilmek orta yolu bulabilmek ...kendiniz için için en iyisini de seçebilmek...
tabi her okulu bırakan benim kadar şanslı olmıyabilir ..bunu da kabul ediyorumkaydirigubbakcemile5

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…