Aşk-ı Memnu Kanal D

ben şimdi şunu merak ettim.. bihter her ne kadar intihar ettiyse de polis gelmiştir eve. inceleme yapmıştır. behlülü, adnanı, hizmetçileri bile sorguya çekmiştir. adnan ve behlül köşe kapmaca mı oynadı yani? hiç iki kelime daha konuşmadılar mı? adnan çakmadı mı behlülün ağzına bi yumruk?

haa dun bir arkadasimiz demistiki bihterin yerde yattigi anda once yumruk gibiydi eli sonra tirnaklari yerde simdi gordum

merhaba kizlar yaben bisey sorcam dun cenaze sahnesinde caln muzik neydi ya dunden beri dusunuyorum bir turlu hatirlayamadim klasik muzikti sanirim. bilen varsa lutfen kimin hangi eseri oldugunu yazabilirmisiniz

gögsünün tam ortasindan vurdu bihter , keske bide kursun izi olsaydi, kanda azdi :1ninca:
behlül bihtere sarilsaydi bihterrrrr diye, behlülün de beyaz gömlegi elleri yüzü kanrevan icinde kalsaydi tam yakisirdi
bihterin kani behlülün eline bulasmaliydi bihter onun yüzünden öldü mafoldumben katil behlül:mymeka:

Ben de böyle olmasını isterdim..Behlülün bihtere sarılmasını ve bihterin kanının üzerindeki beyaz gömleğe bulaşmasını felan.

O sahne daha çarpıcı olmalıydı..Sönük kaldı biraz.

kızlar böyle hikayeler gerçek hayattada yaşanıyor..bizim komşumuzun başın geldi..tek farkı adnan beyin rolundeki koca capkındı kadını hep aldatıyordu..kadın gençti adam 50 kadın 32 falandı.altında arabası kadının.erkek kardeşi karısıylan yaşıttı..yurt dışından gelmiş yanlarında kalıyordu..hatta kadın yeğenini yapıyordu çocuğa..ama birgün bagrıs gürültü polis..bir curcuna..kadın çocukla kaçmış sonra yurt dışına..adam tabi utancından taşınmıştı evden ...bu 10 sene evvel kadardı bu olay..bu diziden sonra çok merak etmişizdir ailemlen acaba ne oldu evlendilermi adam buldu vurdumu bunları..bazen tüm gün çocukla kadın evdeydi.bir kere annem git elektrık faturasını ver die yollamıştı..çocuk kapıyı şortla acmıştı..neler dönüyordu acaba içerde..ben küçüktüm o zamanlar ..bak aklıma düştü şimdi..

Bizim de yazlığımızda karşı apartmandaki komşumuzda aynı durum vardı a.s Haklısın.
Adam 60, 1 senelik eşi de 30 yaşındaydı...
Kadın eve kuzenim diye sevgilisini getirmişti...
Adam akşam 10 gibi uyurdu, sevgilisiyle kadın da oh oh sempatiksalakcinni
Bazen ışıkları bile söndürmeden hatta bazen perde açıkken işi pişirirlerdi...
akannehir
Her gece her gece...
-tatlicadiarzu-
Adam karısının boynuzlamasını 1 sene sonra farkedip kadını kapıya koydu ama nasıl koydu bilmiyorum tabii...
:KK1:

Ben de böyle olmasını isterdim..Behlülün bihtere sarılmasını ve bihterin kanının üzerindeki beyaz gömleğe bulaşmasını felan.

O sahne daha çarpıcı olmalıydı..Sönük kaldı biraz.

Mavicim ben çok sevdim sonunu...
:2:
Yumuşak ve yormayan bir sondu...
:lepi:

bazı yorumlar çok komik ya filimdi işte hep aynı yerde sayıyo millet uzatmayın gitsin neyse nette okudum gıyabi cenaze namazı kılıncakmış sempatiksalakcinni iyice tozuttu bu millet

merhaba kizlar yaben bisey sorcam dun cenaze sahnesinde caln muzik neydi ya dunden beri dusunuyorum bir turlu hatirlayamadim klasik muzikti sanirim. bilen varsa lutfen kimin hangi eseri oldugunu yazabilirmisiniz
bana cevap verebilecek kimse yok muuuuubilmiyorumkismile

kızlar bide ben eskiyi hayellemelerini isterdim.özellikle de nihalin mesela peykerin son sözlerini,bihterin dokundurmlarını,firdonun entrikalarını felan filan.

Finalde bana göre en etkileyici sahneler şöyleydi...

-Bihterin behlülün telofonuna bir ümitle yanıt vermesi sonra hayal kırıklığına uğraması...

-Bihterin yatak odasında firdevse sarılarak anne nasıl dayanıcam diyerek ağlaması...

-Bihterle behlülün koruda konuşurken bihterin behlülün omzuna bir hışımla vurup gitmesi...

-Behlülün bihterin elindeki silahı görmesinden sonra sahnelediği profesyonelce mimikleri ve bihtere bırak o elindeki silahı diyerek ağlaması...

-Nihalin silah sesinden sonra gelinliklerle merdivenlere yığılıp kalması ...

-Bihterin gene süper bir oyunculuk sergilemesine örnek olarak son derece soğukkanlı bir biçimde silahı kalbine dayaması...

-Behlülün bihterin mezarlık sahnesindeki duygu dolu konuşmaları...En sonunda aşkım behlül kaçar demesi...

Vasat sahnelerden birkaçı ise şöyleydi bana göre...

-Adnanın odaya girmesiyle direk behlüle yoğunlaşıp sanki odada bihter yokmuşcasına davranması...

-Bülentin habire behlülün peşinden gitmesi,çalan telefonlarını ufacık çocuk edasıyla kontrol etmesi...Her teli çaldığında kim ablam mı demesi ..

-Bülentin son derece saçma bir oyunculuk sergilediği finalde,en son evden ayrılırlarkene gösterdiği saçma mutluluk ...O kadar acı yaşandı hala koşarak nihalin boynuna atlaması bunun üzerine gülmesi beni deli etti ..

-Silah sesinden sonra firdevsin nasıl bir tepki verdiğini göremedik.O an neler oldu.Behlül odadan nasıl çıktı.Bihteri nasıl çıkardılar odadan.Peykerin nasıl haberi oldu.Bunlar sır kaldı..

-Behlülün bekarlığa veda partisi tam bir saçmalıktı.Madem parti yapacaklardı adam akıllı yapsalardı.Dansöz felan ne bilim işte.Yüzme partisi oldu onunkisi.
Bunun yanında nihalin partisi modern bir kına gecesi idi...Nihalin kırmızı duvağı ve arkadaşlarının beyaz duvakları hoştu.
Öte yandan davetlilere dağıtılan behlül maskeleri de gülümseten karelerdendi.

-En saçma ve mantıksız gelen sahnelerin başında,nihalin bihteri aramasıyla ilgili olan sahneydi.
Bihter nihale sen kazandın kaybeden ben oldum dedi.Bunun üzerine nihal hiçbirşey olmamış gibi herzamanki uyuzluğuyla sandalyesine oturup makyajına devam etti.
İnsan herşeyi bırakıp olayla ilgilenir.Onca makyajı boşuna yaptırdı nihayetinde sempatiksalakcinni

-Bülent de yoktu beşirin cenazesinde..

-Madem beşir malı herşeyi itiraf edecekti de neden matmazel geldiğinde söylemedi birşeyler.Orası da kesintide kalan sahnelerden biriydi.

-Bihter silahı ateşlediğinde adnanın tepkisiz kalması da garipti ,sadece gözlerini kapadı ve açtı..

-Behlülün bihterin yere yığılması karşısında ufak çaplı şok geçirmesinin ardından tepkisiz kalması,bihteri kucaklamaması bile..

Bir de birşey dikkatimi çekti...Adnan beşirden herşeyi duyduktan sonra eve doğru giderken mutfak tayfasına sordu nerde o diye.Şişman kadının adını çıkaramadım ama o da 'yukardalar ' dedi..

Oysa o an evde ikisinden başka kimse yoktu.Zaten o kadın teknede bihterin çantasını gördüğünden beri şüphe içindeydi.O da seziyordu onun için yukardalar dedi.Yani bihter ve behlül için..

kivanc tatlitug yemekte dizinin yemeginde hazal kayaya sarilmis kesin agliyordur beren saatte cok duygulanmis

Behlül'ün Bihter'in mezarı başındaki konuşması çok rol kokuyodu. Özellikle de "Behlül kaçar" dediğinde hiç doğal değildi. Zorla oynatmışlar sanki Kıvanç'ı o sahnede..
Bi de tipi çok komik olmuş. Takma sakal mıydı neydi o hali Robinson Crusoe gibi!!!...

off hala bakıp bakıp ağlıyorumm bugunluk avatarım bihter ansına böle :KK43:( senağlama

bence final güzeldi, ben beyendim ama tek olmayan tuhaf kaçan tarafı behlülün meczup olmasıydı, saçı sakalı salmış falankafamçokkarıştı orası hiç olmamış.

bihterin intihar sahnesininde tadı tuzu yerindeydi ama sonrasını göstermedi, adnan naptı behlüle kısmı

bide en çok dikkatimi çeken adnan odaya dalınca bihtere bakmadı bile, sen benim oğlumdun dedi durdu, yani canını yakan bihter değil behlüldü:hulya:

Lara Fabian ADAGİO şarkısının klasik enstrümental sözsüz müziği...

Şurdaki şarkı yani...

Dailymotion - Lara Fabian - Adagio (official VideoClip) - une vidéo Musique

Harika bi şarkı,sözleri falan çok dokunaklı...

Meyra Türkçesini söylemişti...

bence final güzeldi, ben beyendim ama tek olmayan tuhaf kaçan tarafı behlülün meczup olmasıydı, saçı sakalı salmış falankafamçokkarıştı orası hiç olmamış.

bihterin intihar sahnesininde tadı tuzu yerindeydi ama sonrasını göstermedi, adnan naptı behlüle kısmı

bide en çok dikkatimi çeken adnan odaya dalınca bihtere bakmadı bile, sen benim oğlumdun dedi durdu, yani canını yakan bihter değil behlüldü:hulya:

Bihter'i zaten gözünden çıkarmıştı...
ohaoldumsmile
Behlül ise hem damadı hem oğluydu...
Bu yüzden en ağır gelen kısım bu oldu...
:kahve:

X