Aşk Acı Çektirmekmiydi?

Hatalı olan kimdi?

• eşim

OY: 3 18,8%
  • ben

OY: 4 25,0%
  • ailem

OY: 0 0,0%
  • hepimiz

OY: 9 56,3%

• Ankete Katılan
    16

_eCeM__

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Nisan 2008
37
0
Yazıların buyuk bi cogunlugunu okudum ve bende kendı yasadıklarımı anlatmak ıstedım.
Çok büyük bi aşktı bizimkisi öle oldugunu sanıyordum en azından. Üniversite birinci sınıftaydım onu tanıdıgımda bi arkadasımın vasıtası ile tanısmıstık. İlk gordugumde hiç hoşlanmamıstım ondan garip biriydi..Kısa zamanda tüm bu ızlenımler yok oldu ve asık oldum abi diye hitap ettıgım ınsana. Çok sevdim herseyi herkesi yok sayacak kadar cok.
Artık onsuz nefes alamıyordum her an yanında olmak sesini duymak varlıgını hissetmek istiyordum.. Dogum gunumde oda bana aşık oldugunu söyledi aldıgım en guzel hediiyeydi. Mutluluktan evin ıcınde kosturyordum resmen.
Bi anda basladı hersey basıma kucuk yasta tecavuz olayı gelmıstı anlattım ona kandırmak ıstemedım yalansız olmalıydı benim askım...Hiçbir tepki vermedi olabilir senin sucun değil bu kendini suclama dedi. Artık evlılıkten bahseder olmustuk. fakat benım donem sonunda kaydım kendı bulundugum ıle alınacaktı yatay gecıs ıle. Bu beni hiç etkılemıyordu sevgıme guvenıyordum. Ama O tedirgindi bundan gıdeceksın ve bıtecek dıyordu durmadan.. Oysa ben o kadar cok severken ıstesemde bıtemezdi istemedim de bunu cunku cok sevdım..
Memlekete donmeme 3 gun kala benden habersiz aılemı aramıs ve sabah aılem yanıma geldı ıspartaya. Şaşırmıstım cunku hıc geleceklerı konusunu konusmamamıtık aılemle. Ailemi cagırıp babamdan beni istedi o gün basladı ıste hersey bi yanda aılem bi yanda sevgim...
Ailem olmaz dedi istemediler 10 yıl cezaevınde yatmıstı cunku. Ama ben bunu bı nden gormuyordum o zamanlar aşk gostermıyo bazı seyleri sevince goremıyo ınsan gercekleri.
Ailem benı memlekete getırdı hemen. Ve telefonlarım alındı odama kıtledıler. Öylesıne yalnız hıssedıyordum ki kendımı o olmadan yanımda olsa tum acılarım dınecektı biliyodum.
Daha fazla dayanamayıp zorda olsa kılıtlı kapıların ardından evden kactım ve onu aradım gelip aldı beni. Artık onundum sadece o vardı herkesi kaybetmıstım sevgim icin ama mutluydum yınede sevıyor ve sevıldıgımı sanıyordum.
Aradan 10 gun gecti nikah yapmamız gerektıgını soyleyıp durdum bu zmn ıcerısınde hep tamam dedi bugun dedi yarın dedi sonunda ogrendim ki o çok sevdıgım ınsan evliymiş ve bi kızı varmıs. Eşiyle ayrılmıslar bosanma davası acılmıs ama takıpsızlıktenn hıcbır sonuc alınamamıs. Eşi bır gazınoda dansozluk yapıyormuş kızını ıse hıc gormemıs. Butun bunları duyunca kendım ıcın uzulmeyı bırakıp kızı ıcın uzulmeye baslamıstım.
Yapacak bısey yoktu herkese herseye rest cekmıstım donemezdım. imam nıkahı yapıldı ve sozde evlendık.
İlk zamanlar buyu gıbıydı evlılıgımız cok mutluydum. Ama zamanla hersey degıstı esımden sıddet gormeye basladım. O cok sevdıgım ınsan artık bi maganda halıne donmustu. Buna ragmen sevıyordum hala on u hemde çok.2 yıl olmustu evlenelı sıddet, uyusturucu, alkol hepsi yer alıyordu artık esımın hayatında. Nerdeydı o ugruna herseyı sıldıgım ınsan yok olmustu sanki o yok olmustu ama benım sevgım ılk gunlerdende fazlaydı.
Onu bu alıskanlıklarından vazgecırmek ıcın cok caba sarfettim ama olmadı vazgecmedi.
Babamın ımkanları sayesınde ecok luks bı hayatımız vardı herseyımız vardı ama huzuru yoktu artık.
Birgun sabah uyandım kapı caldı ve karsımda babam vardı hazırlan gıdıyoruz esın senı terkettı dedi. İnanamadım o an nasıl gıderdı ben bunca seye ragmen gıdemezken o nasılg ıderdı inanmadım gıdelım baba ama aksam eve gelıcek beni bırakmaz dedim. Ama bırak mıstı gıtmıstı gelmedi.
Aradan bir ay gecti telefonum ozel numaradan aranıyordu acıyodum ama ses yoktu dınlıyordu esımdı bılıyordum yaptıgından utanıyor konusamıyordu konus nolur konus dedım ve affet dedi gel yenıden gel dedi.
Sabah ılk ototbusle esımın yanına dondum. Onu gorunce cektıgım tum acılar yok olmustu.
Yine kanmıstım ona yine aldanmıstım.
Küçük bakımsız yıkık bı eve goturdu beni burda kalacagız dedı gordugum onca rahatlıga ragmen hıc cekınmedım mutluyum yerın onemı yoktu yanımdaydı yetıyordu bu bana.
Eşim hergun pc,telefon altın bılezık gıbı esyalarla eve gelmeye basladı kumarda kaybettıler dıyordu ama ınanmıyordum ve sonra bana hırsızlık yaptıgını soledı bı sure bunu yapmam lazım dedıyanlıs oldugunu uzun uzun anlattım ama uyusturucunun etkısıyle sadece kendı dogrularını gorebılıyordu.
Ve 8 eylul 2007 sabahı polis baskınıyla tutuklandı. Gitmişti artık ona dokunamaycaktım yoktu artık yoktu.2 gun bende sorgulandım ve sucsuz oldugum anlasılınca serbest bırakıldım. Aılesı yoksuldu bana sana bakamayız aılenın yanına don dedıler Çaresız dım aılemın yanına dondum. Babama ve annem hıcbırsey olmamıs gıbı karsıladılar benı destek oldular sevgımı goruyorlardı acı cektıgımıde.Mahkeme sonuclandı ve esım hırsızlık gasp tehdıt kanuna muhalefet gıbı suclardan 52 yıl ceza aldı. ' yıl ıcınde babamın aldıgı evı arabayı ve actıgı dukkanıda satmıstı. artık aıleme hıcbırsey dıyemıyordum utanıyordum onlara rest cektıgım ınsan neler yapmıstı artık savunamıyordu ne sevgımı ne kendımı nede onu.
8 ay boyunca calıstım ve cezaevınde ona baktım bı gun zıyarwtıne gırdıgımde bana soledıgı tek söz suydu " BANA 5 MİLYAR LAZIM NASIL BULURSAN BUL DUZEN KURCAM ICERIDE " son gorusum oldu onu bitmelıydı tek ıstegı paraydı sevgı hıc olmaıstı onda sadece paraydı benım yanımda olmasını saglayan.
6 aydır gormuyorum mektup da yazmıyorum. ama halen ıcım acıyo o cok sevdıgım ınsan bumuydu? Bölylemı olmalıydı bu sevdanın sonu. Şu an psikolojık tedavı goruyorum ama hıcbırsey ıcımde bıraktıgı actıgı yaraları yok edemıyo.
BU MUYDU SEVGİ? HANİ HEP BENİMLE OLACAKTIN? HANİ HER SABAH CANKUŞUM SOZUNLE UYANCAKTIM NERDESİN ŞİMDİ NİYE BENİM HAYATIMLA OYNADIN SANA HERSEYE RAGMEN BEDDUA ETMIYORUM SEVMISTIM SENİ KAHRETSINKI ATAMIYORUM ICIMDENsenağlama

bana göre hatalı olan yok ...böylesine büyük bir aşk ta hataya yer yok!
hatalı olan; geçmiş ve yaşanılamayanlar!

her ne olursa olsun,böyle bir aşkı yaşayan sen'in karşında,boynum kıldan ince,içim buruk,canım yanmış ve mahzunum ama seninle ve yaşadığın içinde büyüttüğün aşkla gurur duydum..
ama yazık ki,sadece seninle ve senin aşkın adına guru duydum..

şimdi, bu aşkı edebiyete saklama zamanın...umutlu ol,ve hep güçlü...
ve böyle kal..sen aşkı kirletmedin...

vışşşş aşka bak diyebildim sadece...ve kendimi senin yerine koyayım dedim ve koydum ben bu kadarını yapamazdım asla...! tebrik ediyorum sizi ve yüreğinizi..

yastığa başını koyduğun zaman eğer yapmadıklaından dolayı rahatsa ,yaptıklarından dolayı hala umutların varsa mutluluğuna dair başka birşey düşünme artık sakın...
kendinide telef etme hayatta herkes karşına çıkan insana aşık olurken senin kadar şansız yada başkaları kadar şanslı olamayabiliyor ama sen elinden geleni yapmış 8 ay boyunca yine bakmış çabalamışsan eğer bu adam hala bunu görüpte akıllanmıyorsa ümitsiz vaka için ömrünü tüketip canını sıkma derim ve hayata bak herşey her gün yeniden başlıyor,güneş sana ışıltısını vercek hayatın,gece hüznünü çalacak belkide,yıldızlar giden umutlarını geri verecek,baktığın her çocuk seviinç getirecek,gülen her göz hayatı sevdirecek,gözünden akan her damla yaş aslında bundan sonra senin kalbindeki sevgini nefretle silecek....
sen mutlu olmayı bir insana bağlarsan,bir insana hyatını adarsan,bir insan dediğim adam aslında adam bile değilse sen kime neye ağlayıp ,üzülüyorsun canımmm ya ,,,değmezmiş de ve geç...
hergece yatağında vicdanınla hesaplaşmaktansa vicdanın rahat ama sevdiğinden ayrı ol en güzeli bence bu....
mutluluklar herzaman mutlu ol canım bnm nolursun mutlu ol herşeydenol hemde herşeyden...

bu arada bi tebrik de ailenize

şahsen benim sevgilim ailemi arayacak beni istemek için bulunduğumuz şehire çağıracak sonra da ailem bana bişey demeden kalkıp gelecek pehhhhhhhhsositososito

yuhhhhhh derler adamaaaaa kaydirigubbakcemile3 ve bırak davet işini felan benim sevgilim olacak ben daha tanıştırmadan ailemi arayacak oyyyy oyyy he bide davet edecek daha telde ailem haddini bildirip kapar heralde

Son düzenleme:
off nasıl bir hayat hikayesidir bu yaa...
:S
yani tmm büyük konuşmim veya bn olsa şöyle yapardım böyle yaaprdım diye atıp tutmak istemiorm ama siz hatalısınız gibi geldi bana...
allah size kolaylık versin

aileniz nasıl bu kadar olaylar dışında kalmış?
imam nikahı ile bağlandığınız kişiye nasıl ev,araba almış, dükkan açmış şaşırdım.

bravo sana,senin gibi seven kalp inan zor bulunur...ama keske bu buyuk,bu harika sevgine deger bi hayat yasasaydin,,,,,ne diyelim olmusla ,olmuse care yok dime....

yasadiklarina cok uzuldum......kendine dikkat et..............
tedavini hic aksatma..........o kisiye olan sevginin ceyregi kadar kendini sevsen mutlu olursun inan....kendini dusun kimseyi degil................Allaha emanet ol........:teselli:

yazını okudum yaşadığın aşka sevgiye saygım var ve buna söyleyecek lafım yok....
sen sadece gözlerini kapatıp kalbinin sesini dinlemişsin hepimiz aşık olduk ve aşkın bize doğru yada yanlış yaşattıkları elbette olmuştur.
şimdiyi yaşaman lazım artık, tabii ki bir anda unutamazsın silemezsin ama pişmanlık duyma yaşadın bitti yepyeni bir sayfa aç hayatına.yine de şanslısın çok iyi bir ailen var.:1hug:
yaşadıklarını bir an önce unutabilmeni gelecekte gerçek segiyi bulmanı diliyorum

bende sorgusuz sualsiz hesapsız kitapsız yaşarım aşkımı.. nasıl kendimi gördüm sende anlatamam..

olmuşla ölmüşe çare yok ne yazıkki bu hayatta, birilerinde hata bulmak istersek ben teker teker hepinizde birsürü hata bulurum ama artık senin için nerde hata yapıldığının, ne olduğunun hiçbir önemi kalmamış ki artık..

bu sevgiyi bu yenilgiyi içinden nasıl atarsın bilmiyorum, bilemiyorum sadece ne söylesem boş onu biliyorum..

tedaviye git sakın içine atma sakın.. ben yıllar önce o hataları yaptım sonucu kendimde zarar olarak gördüm.. konuş anlat ağla sızla seni ne deşarj edicekse onu yap ama içine atma , ve nolur terapini atlatma güzelim :1no2:

rabbim senin için hayırlı günler getirsin gelecekte, zaman sular gibi aksın senin için yaraların kapansın acın geçmesede küllensin.. :Saruboceq:

evet aşk acı çekmek ve kavuşamamaktır bana göre yalnız bu yaşadıkların gerçekmi bende çok sevdim ama cesaret edemedim yürekliyymişsin anlattıkların gerçekse helal olsun sana ama şimdi yoluna bak deymezmiş o seni kullanmış anladığım kadarııyla iyi ailen var onlarla vakit geçir zamanla geçer acır

allah yardımcın olsun..
Yapıcagnıda Çok yapmıssın...
Rahat ol vıjdanen...
Umarım herŞey ıstedıgın gıbı olur..

umarım bundan sonra hersey gonlunce olur...
bı an önce yaraların kapanır...
vicdanen kesınlıkle rahat ol elinden gelenınden de fazlasını yapmıssın cunku..
o guzel annenın ve babanında yuregıne saglık helal olsun.....
hak etmedıgınız seyler yasamıssınız...

hiç kimse aşk için karşısındaakine acı çektirmemeli hayat kısa ne iii lik yaparsanız öle gidersiniz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…