Aşıyı uygulayan hemşire hakkında dava açmalı mıyım?

yani kola yapılmış.
demek istediğim buydu.
konu sahibesi kendisi yazmış ihmal ettim diye.
o kol o hale gelene kadar keşke gitseymiş doktora.

ek olarak herkes niye tetanos aşısı olmuş yahu
Hamileyken iki doz yaptiriyosun saglik ocaginda gebe takibine yapiliyo kalan uc dozda dogum sonrasinda yapiliyo ama ben 3 doz oldum digerlerinden kactim agrisindan dolayi

Yazık ya, uyarıyla kalmış olması üzücü..
Boşuna değil oğlum aşı olurken, ebenin tepesinde zebekllah gibi dikilip tek tek soruyordum..
Alerjik çocuktu bir de oğlum, aşılar korkulu rüyamdi..
Çok şükür ki, sorun yaşamadan atlatmissiniz..

Gece gece kimsenin günahını almayayım. İyice inceledim fotoyu doğru yere yapılmış gibi gözüküyor fotoya detaylı bakınca. Sadece dağılmadığı için enfekte olmuş

Şaibeli bir dava. Ben de hemşireyim. Kolun kası yerine kemik üstüne falan vursa yanlış yer dersin de... sizinki olması gereken yere yapmış. Kaldı ki yağ dokusuna bile sıçrasa oyle ameliyatlık bir dururm çıkmaz ortaya. Neyin ne olduğu belli değil. O yüzden şaibeli.
Ortada "kanıtlanmış" bir sebep veya hata yok. Bu davadan bir şey çıkmaz.

Pazunuzu tam görebileceğimiz açıdan bir foto varmi. Dirsekten omuz başına. Deltoidin alt ucunda hafif gibi. bariz bir hata yok gibi ama. Ben triceps yapilmis tetanoz gördüm, sanki sizinki biraz kendi vücut yapınızdan kaynakli gibi.

Bende oyle biliyorum o yuzden anlamadim neden 10 senede bir olmamiz gerektigini
Ben servis hemşiresiyim. Acikcasi onu sağlık ocagindakiler daha iyi bilir ama tetanoz 3 doz yapılıp koruyucugu 10 yıl diye hatırlıyorum. Ama bu durum gebe'de gecerli olabilir. Acikcasi epeydir kullanmadigim bilgiler. Teyide muhtac ☺

Bende onu anlamaya calisiyorum ama detay vermiyor kimse
Tum ulke 10 senede bir tetanoz asisi oluyormus , bi biz olmuyomusuz noopcugum
2010 yılında hamileyken ilk doz tetanoz aşısı için asm den çağırdılar. Sağlık Bakanlığı nın yeni uygulamasıyla hamilelikte başlayıp doğum sonrasında 5 doza tamamlarsam ömür boyu bağışıklığım olacağını söylediler. İsteğe bağlı tabi.
Hamilelik sırasında da yanılmıyorsam 2 ya da 3 doz olacaktı ama bunlar birkaç yıl sonra etkisini kaybedecekmiş. İkinci bir hamilelikte yeniden yapılacak dediler, bu sebeple ben de 5 doza tamamladım .
Dediğim gibi bana 2010 da söylendi ama kaç yıllık uygulama bilmiyorum. Umarım açıklayıcı olmuştur :)

tetanoz köpek ısırması, paslı birşey batması için ddğilmiydi?
bende anlamadım 5 doz niye vuruluyor durduk yerde..

Hemşire bana ameliyatlarda kullanılan aletlerde bile sıkıntı olabilir demişti, e burası Türkiye olur mu olur :)
Bir de ikinci hamilelikte yine yaparız dedi, olduğum iki doz boşa gitmesin bir de ikinci de 2 doz yapılacak ama yine birkaç yıl etkisi olacak, bari 5 e tamamlayıp tam bağışıklık sağlansın diyerek 5 doz yaptırdım ben de.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…