Aşıyı uygulayan hemşire hakkında dava açmalı mıyım?

bu devlet beni adamdan saymamış zaar
önceden dediğiniz ne kadar önce bilmiyorum ama lise de olmadım.
iki doğum yaptım ne öncesi ne sonrası kimse tetanos demedi..
Öncesinde yapılmış da haberiniz olmamış olabilir gerçi ağrısı katılabilir gibi değil hissederdiniz. Aile hekiminizde görüşün aşı kaydınızın ona düşmesi gerek olmamışsanız yaptırın sonra keşke dememek için. :)

Hem kan tahlili hem ultrason muayenesi yapıldı. Enfeksiyon yok dediker. Kistik bir hal almış
Yoğun tempoda yaşadığınızı söylemişsiniz ufak sapmalar veya doku iyileşmesi başlamadan yaptığınız bir ani veya zorlayıcı hareket de sebebiyet vermiş olabilir. Her seferinde aynı koldan enjeksiyon yapılmışsa toplu bir kist oluşumu görebilirsiniz. Umarım tedaviniz kısa sürede yapılır ve süreci sorunsuz geçirirsiniz.

ahah orası doğru aslında ben kendimde ve arkadaşlarıma yaparken genelde kolunu sıktırıp kası palpe edip yapıyorum ama tabi ki binlerce insana yapmadım pratiği nedir bilmem.

ben de yağa yapılınca bu kadar kötü olacağını düşünmüyorum aslında belki enfeksiyon oldu belki aşı bozuktu bilmiyorum. kendime ona buna tetanoz çok yaptım hiç ters bişeye denk gelmedim duymadım da denk gelen

Peki üst üste aynı yere mi yapıldı? Aynı şey kalçada da olur. Olduğunu gördüm. Sürekli aynı yere yapılırsa olabiliyo
Evet 3 dozda sol kolumdan uygulandı. Ağır bir aşı olduğu için kullanmadığım kolumdan yaptırdım.
3 do aşı da ay ı kolumdan uygulandı evet. İyi dilekleriniz için teşekkür ederim

Ben bir sağlıkçı olmayınca bu detayları bilemiyorum tabi. Dediğiniz hepsi ihtimal dahilinde. Aile hekimi dr lık hayatında ilk defa by durumla karşılaştığını söyledi.
Enfeksiyon dr ve genel cerrah düşük de olsa bu tür sonuçlar yaşanabildiğini söyledi.
Bu saatten sonra en az hasarla işin içinden çıkmak var.
Ha bu arada gwçen ay oğlumun aşısı vardı. Aynı ebe uyguladı aşısını. O zaman sanırım ağrım şiddetli değildi ebeyle vu durumu hiç konuşmadım bile.

Bence şikayetçi olmayın. Bilerek veya kasten yapılmış birşey degil. Empati kurun biraz
Size bilerek yapmadığınız birşey için dava açılsa?

ben ebenin sıkıntılı olduğunu sanmıyorum kimbilir kaç kişiye vuruyordur mutlaka çok falsosu çıkardı.

belki de aşının size denk geleni bozuktu ya da aşı soğuktu nekroz oldu orda. hatırlıyor musunuz soğuk muydu aşırı?

süt sağacaksınız mecburen bir dönem boyunca.önce sağlık.

Soğukluğunu bilemiyorum da çok yanmıştı tüm dozlarda da kolum.

Soğukluğunu bilemiyorum da çok yanmıştı tüm dozlarda da kolum.

yakması doğal. sadece dolaptan çıktığı haliyle aşı olmamaya çalışıyorum ben biraz ısınsın diyorum o zaman daha az yakıyor elimde ısıtıyorum flakonu aklınızda olsun. çok soğuk sıvı dokuya hasar verebilir buzu bile direkt koymayız belki de sebep oydu.

süt sağacaksınız mecburen bir dönem boyunca.önce sağlık.
Ah süt sağma
Maalesef tüm stoğum tükendi. İş yerinde günde 1 yada 2 kez sağım yapabiliyorum onda da bir sonraki günün bir öğünü ancak çıkıyor.
Gerçi bebeğim ek gıdaya başladı. Bir ya da 2 öğün de mama alıyor.
Ana öğünleri ve geceleri hala aktif emen bir bebek. 8. Ay içindeyiz. Böyle olunca memeyi daha çabuk bırakırsa endişesi beni yiyip bitiriyor

Bende olmadim , neden sonra keske diyecegimizi anlayamadim

Aşı deltoid kasının olduğu yere yapılıyor hayali bi üçgen var. Görsel bulabilirsem atarım. Omuzun başlangıç yerine 4 parmak mesafe belirleyip hemen altına yapılıyor. Sizin ki biraz daha aşağıdan olmuş. Görseli hemen ekliyeyiö sizde parmak ölçümü yaptığınızda fark edeceksiniz kesenmakas

Deltoid kasında belirlenen hayali üçgenin altında yapılmış gibi geldi bana

Teşekkürler. Yapması gerekenden farklı bir asi yaptı. Ben fark edip soyledim ama yanlış olmadığını iddia etti. Çıktıktan sonra ebe arkadaşımı arayıp emin oldum yanlış olduğundan. Çok şükür ki canlı aşılar olduğu için zamanı dışında yapılan aşılar zarar vermeden atılıyormuş vücuttan. Ama bunu öğrenene omrumuzden ömür gitti. Ebe ise sadece uyarı aldı.

Birkaç gün önce haberlerde denk geldim. Şaşıldık ameliyatına giren beş yaşındaki dünyalar güzeli bir erkek çocuğuna anestezi sırasında azot gazı verdikleri için serebral palsi hastası olarak çıkıyor ameliyattan. Engelli, hem de yüzde yüz. Ve açılan davanın cevabı : sağlık personeli görevini yapmış olay komplikasyon olarak değerlendirilmiş! Aile karara karşı çıkacaktı ama bu hastane hastalık va mevzularında hastaneyi ve sağlık bakanlığını ateşe atmamak için öyle kararlar alınıyor ki aklınız durur. Kimse hemşireyi doktoru korumuyor. Korunan hastane ve sağlık bakanlığı. Emsal teşkil etmesin diye de kararlar çoğunlukla hastane Lehine oluyor. Başınızı boşuna ağrıtmayın derim, (hastanede çalışıyorum)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…