asistanla yemek

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Buyutecek bişey yok, gidip yemekte konuşup kalkacaksiniz, ters bisey soylerse cevabini verirsin, belki o, 2 yil onceki muhabbeti unutmustur bile.

bölümüm için önemli olan bir dersin hocası bana lab (proje) derslerinde asistanlık yapmak isteyip istemeyeceğimi sordu. bu hocadan phd için referans mektubu sözü de almıştım sürekli beni takdir eden art niyeti olmayan çok şeker bir hoca ve bana çok şey katıyor.

ama bu hocamız çok meşgul,derslere bile zor geliyor,ben kendisini genelde araştırma projesinde görüyorum ve bana bugün "baş asistanım var onunla bir görüş,ders saatlerine de bak yeni dönemde şu şu sectionlarda asistanlık yaparsan çok sevinirim" dedi ben de tabi dedim asistanı bulmaya gittim.

asistanı buldum ama bir şey demeden geldim. kendisi bölüme geçtiğim dönemde başka bir hocanın asistanıydı ve bana ısrarla yemek yemeyi teklif etmiş,kabul etmeyince de "kezban gibi triplere girmene gerek yok" diye mesaj atmıştı. bir daha da ortak ders vs olmadı zaten kendisi phd öğrencisi.

şimdi bugün adamla yüz yüze konuşmak istemedim asistanla,mesaj attım böyle böyle bir durum var ayarlayabilirsek çok sevinirim diye. yarın öğlen yemeğine gel konuşalım demiş...

gitmeyi hiç istemiyorum,sevgilim olaydan habersiz ve git harika olur bu hocanın asistan grubu süper diyor. gidersem bu adamın saçma sapan bir laf etmesi de sinirlerimi bozar,gitmesem kendini bir şey zanneder.

Kısacası ne yapacağım? arkadaşlarıma vs soramadım ilk olayı anlatmak istemediğim için ama bilen birkaçı kariyer bu daha önemli dediler. Sizce de öyle mi?

not:eski konularımla ilgili yorum yapacaklar varsa lütfen ellerini yormasınlar. :)
Akademisyenlik yolunda ilerleyen birinin böyle ergence sözler kullanması anlaşılır gibi değil, ayrıca çok çirkin bir kullanım ''Kezban gibi'' nedir yahu, sonuçta bir isim ve isimlere saçma sapan anlamlar uydurmak çok basit bir davranış , neyse çok uzatmayayım gidin ve kendini bir şey zanneden o asistana onun çirkin deyimiyle Kezban olmadığınızı gösterin, kariyeriniz her şeyden önemli boşverin asistan ne düşünürse düşünsün :KK66: Not: Adım Kezban değil :KK70: bu kadar tepki gösterdiğim için öyle olduğu düşünülmesin

Git mutlaka sassycim
Yemekte asilirsa rahatsiz olursan sevgilini ara surda yemekteyim nerde bulusucaktik askim de :)

Git mutlaka sassycim
Yemekte asilirsa rahatsiz olursan sevgilini ara surda yemekteyim nerde bulusucaktik askim de :)

sevgilim büyük ihtimalle konuşma boyunca "noldu? oldu mu? ayarladın mı? hocaya söyleyelim mi?" diye mesaj atar :KK70:ama bu fikir güzel fail hareketini görürsem uygulamaya geçirebilirim :)

sevgilim büyük ihtimalle konuşma boyunca "noldu? oldu mu? ayarladın mı? hocaya söyleyelim mi?" diye mesaj atar :KK70:ama bu fikir güzel fail hareketini görürsem uygulamaya geçirebilirim :)
Sevgilinle surekli irtibat halinde olman iyi olur , telefonunun sesini kis malum is konusucaksiniz ama masada birak ki mesaj isigi yansin dursun surekli :)
Asistan bunu anlayamayacak kadar salaksa da rahatsiz oldugun noktada ara nerde bulusuyurouz askitommmm de :)

zamanım çok kısıtlıydı şimdi gidip gitmemekte kararsız kaldım ama keşke gitseydim mesaj hiç uygun olmadı bence de.

kantinde değil zaten ben genelde okulun içinde belli bi cafede yiyorum yemeği,öyle bir yerde sanırım asistanlar da oralarda takılıyor. sevgilimle gitmeyi düşündüm ama kendi kendime gelin güvey mi oluyorum acaba?

Sevgilinizle gitmeyin tabii

Tabi ki gitmelisin . Profesyonel hayatta daha kimlerle muhatap olacaksın bu durum hafif kalır.

Ciddi ol, iş odaklı ol, çalışkan ol.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X