Aşırı yobaz bir anneyle yaşamak...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Ally

Nirvana
Kayıtlı Üye
28 Kasım 2007
2.467
390
Merhaba kızlar, benim derdim yobaz bir anneye sahip olmak. Ortaokula başladığımdan beri okul eteğim(kısa etek değil diz hizasında giyerdim)saçımın modeli(normal bir topuz yapmıştım balkondan aşağıya boz o saçını diye bağırdı) herşeyi anneme batıyor. Liseye başladım yine aynı şekilde çantamı defterimi karıştırırdı herseyime kızar babamı da bana karşı doldurur hatta döv derdi. Benim annem evlendikten sonra iç Anadolu’dan köyden gelmiş İzmire kapalı bir kadın babamsa küçükken gelmiş İzmir’e yani babam İzmirli gibi annem de hala o köyden gelmiş kadın hiç değişmedi gelişmedi. Babamla içki içtiği için hep kavga ederdi kendisi kendine hiç bakmaz onun hayatında sadece din vardır küçükken İzmir sıcağında bana zorla oruç tuttururdu ben gizli gizli su içerdim. Kendisi namaz kılıp kuran okuduğu için bizimde öyle olmamızı istiyor. Saçımı boyatmam makyaj yapmam öne sürmem ona göre çok yanlış kendisi rahibe gibi yaşadığı için bizimde öyle olmamızı istiyor. Gelelim asıl konuya. Ben üç haftadır biriyle görüşüyorum ortak bi arkadaşımız aracılığıyla tanıştık o önceden beni görmüş beğenmiş çok saygılı yılışık hareketleri olmayan işinde gücünde biri benim içime sindi her anlamda. Onun da ailesi beni biliyor işi ciddiyete götürmek istiyorlar yaşımız da öyle küçük değil. O da bana ailene söyle ailelerimizle tanışalım dedi. Bugün anneme söyledim içki içen biriyse evimde istemiyorum getirme benim evime dedi ara sıra içiyor ama alkolik değil yinede ben bunu anneme söylemedim sonra başladı ben ve kardeşlerim için namaz kılmıyorsunuz kaç yaşına geldiniz niye kılmıyorsunuz kendinize çeki düzen verin artık diye bende senin gibi olmak zorunda değiliz bıktım artık yeter dedim doğru düzgün konuşamadık kavga ettik çıktım evden. Babam annemi aldattı evden gitti yıllar önce onların sorunları yüzünden borçları kavgaları yüzünden ben kendi hayatımı kuramadım. 33 yaşındayım hayatımın içine sıçtılar burda güzel bir şeyden bahsediyorum mutluluğumu bile yaşatmadı yaşama hevesim kalmadı onun yüzünden...

33 yaşında kocaman kadınsınız. Gidin kendi hayatınızı kurun

Dünya görüşleriniz farklı olabilir, benim de ailemle çok farklı ama annenizden nefret ediyor gibi görünüyorsunuz ki ne olursa olsun böyle bir şey kabul edilemez.

Size en zıt görüşte, yaşayışta da olsa bu kadar olumsuz duygular olmamalı. Evet belki size baskı yapıyor ama kocaman insansınız artık bunu uygun şekilde savuşturmayı, idare etmeyi öğrenmeniz gerekiyordu.

3 haftalık ilişkide ciddileşmek fazla hızlı değil mi, özellikle sizin gibi "yobaz olmayan" biri için?

kesinlikle artık kendi hayatını kurabilecek yaş ve kapasitedesin. bu saatten sonra hala sana saygı göstermeyen bir annenin lafını dinlemek de bana artık evlatlık vazifesi gibi değil de gereksiz bi mevzu gibi geliyor.

Annen biraz asiri gidenlerden galiba.
Onu bu saaten sonra zor degistirirsin.
Orta yolu bulmaya calis.

Kurtarın kendinizi o evden.

Nefret edip etmememe siz karar veremezsiniz benim burda yazdıklarım bir iki örnek benim neler yaşadığımı biliyor musunuz? Üç haftalık ilişkide ciddi düşünebilirim sonuçta ortada iki tarafı da tanıyan insanlar var aracı olan bizde zaten yarın evlenmiyoruz ailelerin de fikrini almak için tanıştırmak istiyoruz

Annenle çatışabilirisin. Bunu hepimiz yaşadık ancak artık ergen değil Aklı başında bir yetişkinsin. Anneni öyle kabul edip uzlaşman lazım. Bu senin hayatın ama onun da gönlünü alarak yapmalısın. Hayat görüşleriniz Farklı bu olağan bir şey ama anneni bu saatten sonra değiştiremezsin

Genel olarak kendi yolunuzu çizin gibi yorumlar olmuş toplu cevap vereyim bende artık kendi hayatımı kurmak istiyorum çocuk gibi herşeyime karışılmadan huzurlu yaşamak istiyorum anneme sorsanız ben evlenmiyorum ama şimdi evlenmek istiyorum yapıcı davranmıyor yarın birgün tanışmaya geldiğinde erkek arkadaşıma kötü davranırsa diye korkuyorum

Yobazmış.
Ahirette görürüz kim yobaz kim değil
Kendi dinini öğretmeye ya da uygulamaya çalışan insanlara bu yaftayi yapıştırıp sonra da ben Müslümanım diyenler nasıl müslüman ben anlamıyorum
Annenizin üslubu nefsinize ağır geliyor olabilir ama hakikati söylüyor
Tabi işinize gelmez o ayrı

Allah Allah :) burada herkes konulara "kendi bakış açısıyla" yorum yapıyor. Benim bakış açımdan da anneden böyle bir sebeple nefret etmek anormal ve kabul edilemez evet. Ben de ailemle çok farklı bir hayata sahibim, çok sorun da yaşadık ama sonuçta o benim annem, ne olursa olsun. Anneler kötü niyetli olabilir mi çocuğuna karşı? Yanlış şeyler yapmış evet ama sizin idare etmeniz geçiştirmeniz gerekiyor onu. Nefret etmeniz değil.

Ciddi düşünürseniz düşünün banane, ben sadece sizin gibi biri için garip geldi dedim 3 haftada ciddi düşünmek. Anneniz deseydi 3 haftada ailesiyle tanışalım diye, yobaz derdiniz kadına eminim :)

Doğruyu söylemek ayrı o şekilde yaşamam için baskı yapması ayrı canım

Sorun burda ciddi düşünmek veya evlenmek değil annemle hayatımda olan güzel birşeyi paylaşamamam konuşamam onun tanımaya çalışmadan benim ne düşündüğümü sormadan içki içiyorsa evime sokmam demesi ben annem değilim farklı bi bireyim ve onun gibi düşünmek zorunda değilim bunu anlatmaya çalışıyorum ben ona böyle bi durum var diyorum o bana namaz kılmıyorsun saçını boyatıyorsun diyor

Burada müdahale etmem lazım diye düşünüyorum.

Din başka bir boyuttur ince çizgisi vardır her zaman.
Bunu dayatmak illaki yapmak zorundasın demek ne kadar akılcı bir yaklaşımdır.
Kimseye zorla uygulatmak sevaptan çok günaha girer.
Kişinin kendi kararıdır bunu uygular yada uygulamaz sadece kendisini bağlar.

Keşke herkes sizin gibi anlayışlı olsa

Mesleğiniz var mı ? Bu saatten sonra anneniz değişmez böyle kabul etmekten başka çare yok. Görüştüğünüz adamın ailesi nasıl peki ? İçki içtiğini söylemeyin zaten, ne gereği var. Benim eşimin ailesi de çok muhafazakar, biz içiyoruz ama ailesinin gözüne sokmuyoruz, evimiz ayrı yaşantımız ayrı. Benim kayınvalidem de namaz kılın oruç tutun diye nasihatlerde bulunur, ne yapalım 70 yaşındaki kadına kendi inanç sistemimizi mi dayatalım.. Dinliyoruz, kırmıyoruz, sonuçta kendi huzur bulduğu yolu tavsiye ediyor. Kendince iyiliğimizi istiyorlar. Annenizi de anlamaya çalışın. Doğup yetiştiği yaşantısına daha da bağlanmış farklı bir şehre gelince. Eşi de terk edince sizleri tek başına büyüttüyse kız çocuğudur yanlış yola sapmasın diye daha titiz ve baskıcı davranmış olması da anlaşılabilir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…