Aşırı kuru bir cildim var, sürekli kızarık pul pul olan.

Merhaba arkadaslar. Asiri kuru bi cildim var surekli kizarik pul pul olan. Makyaj yapmayi cok seviyorum ama surekli makyajla dolasmadan soyle isil isil lekesiz mukemmel bi cilt istiyorum. Bunu herhangi bi bakim kremi ile yapabilir miyim yoksa ekstra estetik uygulamalara mi ihtiyacim var. Simdiden tesekkurler
Laroche kullanıyorum ama yağlı cildim baya dengeliyor onun serilerini inceleyebilirsin. Ama kuruluğun çok sebebi olabilir bir doktora gitsen daha iyi olur

Egzama olabilir ya da alerji o yüzden dermatolog en iyisi ama bu durumda gidemem dersen de şu bazlı atopik ciltler için olan kremleri dene çok yoğun kremler daha sıkıntı yaratır hafif sürmesi kolay olmalı sorarsan yardımcı olurlar ve pilingli temizleyiciler falan kullanma jel olanlardan kullan bence ama tabi bu duyduğum şeyler umarım çözümünü bulursun
Benimde cildim ayni şekilde kuru ve lekeler vardi dermatoloji klinigi lekeler için expigmen diye bir krem verdi lekeler için çok memnun kaldım kuruluk için de geceleri zeytin yağı bire bir denemenizi tavsiye ederim

Merhaba,yirmi yılı aşkın süredir egzamam var,bir çok Dr.a gittim,bir çok ilaç kullandım ama faydasını görmedim.Sadece anlık rahatlama sağlıyor bu kortizonlu ilaçlar.Kış aylarında özellikle ellerim paramparça oluyor ve acısına zor katlanıyorum.Çok stresli olduğum dönemlerde ise dahada azıyor,vücudumda kızarıklık pul pul dökülme de oluyor.Seneler önce gittiğim bir Dr.,sorunun karaciğer den kaynaklı olduğunu söylemiş ve hap vermişti.Asitli ve çok baharatlı beslenmemem gerektiğini ve temizlik ve kozmetik maddelerinden uzak durmam gerektiğini söylemiş ti ki ben de el yıkama hastalığı var.Dediğine göre sadece saf beyaz sabun kullanmanız gerekiyor.Bir de ayaklarımın alt derisi soyuluyor ve bazen yarıklar oluşuyor,bu da muhtemel bir diyabet hastalığının belirtisiymiş.Tam teşekküllü bir tahlil yaptırmanızı öneririm,bu tür deri hastalıkları büyük ihtimalle karaciğer hassasiyetine bağlı olabiliyor.
Biber salcasi kullaniyorsaniz o da tetikliyor.

Merhaba arkadaslar. Asiri kuru bi cildim var surekli kizarik pul pul olan. Makyaj yapmayi cok seviyorum ama surekli makyajla dolasmadan soyle isil isil lekesiz mukemmel bi cilt istiyorum. Bunu herhangi bi bakim kremi ile yapabilir miyim yoksa ekstra estetik uygulamalara mi ihtiyacim var. Simdiden tesekkurler
Canım madecassol veya hametan kullanmanı öneririm akşamları yatmadan önce güneşe çıkma leke bırakır. Veya sudocrem. Ben yüzüme lazer yaptırdığım için yağlı cildim kupkuru oldu. Günlük hayatımda çok makyaj yapan birisiyim makyajdan önce mutlaka cildine baz felan değil de güzel nemlendirici al sür ben niveanin nemlendiricilerini kullanıyorum iyice emdikden sonra makyajımı yapıyor hem baz niyetine hemde cildim çok parlak duruyor.

Gayet guzel anladim peki roller kullaniyo musun onerir misin
Dermaroller kullanıyorum ben. 2 farklı iğne uçlu başlığım var. Biri 0.5 mm hergün uyguluyorum. Diğeri 2 mm. Haftada 2 kez yapıyorum. Sizin gibi hassas ciltler için uygulanmıyor. N nscckts dediği gibi lekeli ciltler ve kırışıklık için kullanılıyor. Vücut için olanı da selülit için.

Bir videoda kantaron yağının saçtaki egzamayı bile geçirdiğini görmüştüm blogger bi arkadaşımızda. Bu yağ zaten hem hücre yeniler hem bölgeyi tertemiz yapar. Hiçbir kimyasala bulaşmadan tertemiz bu bitkisel yağı düzenlice kullan istersen. Geçmeme ihtimali olacağını sanmıyorum.

Benimde cildim ayni şekilde kuru ve lekeler vardi dermatoloji klinigi lekeler için expigmen diye bir krem verdi lekeler için çok memnun kaldım kuruluk için de geceleri zeytin yağı bire bir denemenizi tavsiye ederim
Geçmesine çok sevindim ve zeytinyağını işitip öyle mi sürüyorsunuz asidini öldürmek için yoksa direk mi sürüyorsunuz

Kuru bir cildim var. Bir suru nemlendirici markasi denedim. Yaglar kullandim. Ben de cozum bulamadim. Disaridan takviye ile olmuyor sanirim. Nemlendirici o an rahatlatiyor ama bir iki sast sonra yine cildim kuruyor. O kadar kuru ki nemlendiriciyi surdugumde cildim hemen emiyor. Konunun ben de takipcisiyim.

Cildin çok kuruysa mutlaka kuru ciltler için olan kremleri kullanman gerek
Khiels ürünlerini öneririm
Serum artı krem
Yüzünü sabun vs gibi şeylerle değil kuru ciltler için olan yıkama jelleri kullanman gerek
Sabah akşam düzenli krem kullanırsan sonuç alırsın
Bide su
Günde 2.5-3 lt su içmezsen ne yaparsan yap işe yaramaz
Bide bepantol bulundurur evde
İhtiyaçın oldukça her gün değil ama haftada 2-3 kez kullan.

Kuru bir cildim var. Bir suru nemlendirici markasi denedim. Yaglar kullandim. Ben de cozum bulamadim. Disaridan takviye ile olmuyor sanirim. Nemlendirici o an rahatlatiyor ama bir iki sast sonra yine cildim kuruyor. O kadar kuru ki nemlendiriciyi surdugumde cildim hemen emiyor. Konunun ben de takipcisiyim.
Su içiyor musunuz ?
Su çok önemli

Benimde cildim çok kuru pul pul dökülme oluyor nemlendirici losyon kullanıyorum banyodan sonra mesela katı sabunla vücudumu keseledigimde veya çok sıcak suyla banyo yaptığımda özellikle bu şekilde oluyor resmen bide kaşınmasi yok mu deliriyirum resmen ama her banyo sonrası losyon iyi geliyor doktor yazmıştı su karışımı yağ ÜREDERM

Maalesef,ekşi,baharatlı ve asitli gıdalardan uzak duramıyorum.Ama benim yaz aylarında çok sorunum olmuyor.Kış aylarında ellerim bildiğiniz bıçakla kesilmiş gibi oluyor.
Eksi ve baharatli seyleri ben de seviyorum ama ben dikkat ettim biber salcadi ile yapilmis yemeklerde ben cok kasiniyorum. O yuzen domates salcasi kullaniyorum yemeklerde.

Eksi ve baharatli seyleri ben de seviyorum ama ben dikkat ettim biber salcadi ile yapilmis yemeklerde ben cok kasiniyorum. O yuzen domates salcasi kullaniyorum yemeklerde.
Aslında domates dokunuyor asitli olduğu için ama demek ki sizin biber salçasına hassasiyetiz var.Bir de aşırı stres altında kaldığım zaman müthiş bir kaşınma oluyor ben de.Muhtemelen karaciğere yükleniyoruz.

X