Aşırı korku lütfen yardım edin!!!

nzlylcnn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Ekim 2014
249
36
31
Arkadaşlar merhaba... Arada yazıyorum forumlara gormussunuzdur belki. Uyuyamama korkusu bir fobi haline geldi bende. Arada bunu kontrol edip uyuyordum ancak dün atarax icmeme ragmen uyuyamadım kendime inanamadim dalamiyorum.... Sürekli ya uyuyamazsam ya uyumayı unutursam ya bu sebeple ölürsem düşüncesindeyim... Kafamda başka.bir şey yok. Yeni evliyim ve kocam da artık bikti kendi kendine yapıyorsun internette sürekli arastiiryorsun diyor anlatamiyorum... Senelerdir lustral kullanıyorum ancak etki etmiyor saniirim artık.. uyku ilaçlarından da çok korkuyorum bağımlı olmaktan ya da o da etki etmezse diye...

Böyle bişey yaşayıp atlatan var mı aranızda??? Kimse beni anlamıyor nolur yardım edin.....

Geçmiş olsun.
Uyuyamama korkusu nasıl oluyor?
Yani uyumazsanız ne olacağından korkuyorsunuz?
Ben kendimi bildim bileli hep çok az uyurum, bazen hiç uyumam.
Ama korkunuzu bilemedim.
Allahım yardımcınız olsun inşallah.

Uyuyamadığım dönem redepra kullanmıştım uyku ilacı değil antideprasan ama yan etkisi uyku. Doktora danışıp alabilirsiniz ayrıca lustral de uykusuzluk yapıyor sanirim

Geçmiş olsun.
Uyuyamama korkusu nasıl oluyor?
Yani uyumazsanız ne olacağından korkuyorsunuz?
Ben kendimi bildim bileli hep çok az uyurum, bazen hiç uyumam.
Ama korkunuzu bilemedim.
Allahım yardımcınız olsun inşallah.
Çocukluktan.gelen bir şey sanırım uyuyamazsam uyumayı unuturum uykusuzluk hastalığı olur ya da bayılır ölürüm diye korkuyorum. İnternette sürekli araştırıp olumsuz şeyleri okuyorum bu etkiliyor sanirim

Sorunun psikolojik olduğu besbelli zaten. Uyumayı unutmak falan zaten mümkün bir şey değil. Unutulacak bir olgu değil bu.
Uyumaya ne kadar direnseniz de uyursunuz. İnsanın yaratılışına aykırı çünkü.

Çocukluktan.gelen bir şey sanırım uyuyamazsam uyumayı unuturum uykusuzluk hastalığı olur ya da bayılır ölürüm diye korkuyorum. İnternette sürekli araştırıp olumsuz şeyleri okuyorum bu etkiliyor sanirim
Uyku unutulmaz da kimi insanların daha az uyuduğu bir gerçek. Uykusuzluk bir hastalık mı bilmiyorum da bebeklik ve çocukluk döneminde kazanılan bir alışkanlık.

Belki sizin de az uyumanız gerekiyordur.

Yıllarca az uyuduğum halde bu konuyu araştırmak hiç aklıma gelmemişti.

Bence kafanızı buna yormayın.

Uykunuz kaçınca kitap okuyun, film izleyin, kafanızı meşgul edin.

Arkadaşlar merhaba... Arada yazıyorum forumlara gormussunuzdur belki. Uyuyamama korkusu bir fobi haline geldi bende. Arada bunu kontrol edip uyuyordum ancak dün atarax icmeme ragmen uyuyamadım kendime inanamadim dalamiyorum.... Sürekli ya uyuyamazsam ya uyumayı unutursam ya bu sebeple ölürsem düşüncesindeyim... Kafamda başka.bir şey yok. Yeni evliyim ve kocam da artık bikti kendi kendine yapıyorsun internette sürekli arastiiryorsun diyor anlatamiyorum... Senelerdir lustral kullanıyorum ancak etki etmiyor saniirim artık.. uyku ilaçlarından da çok korkuyorum bağımlı olmaktan ya da o da etki etmezse diye...

Böyle bişey yaşayıp atlatan var mı aranızda??? Kimse beni anlamıyor nolur yardım edin.....
Uyumayı unutmak diye birşeyi daha önce hiç duymadım. Ayrıca atarax da uykusuzluk yapabilir. Tabi herkeste farklı olur ama kardeşim de uyuyamiyordu atarax kullandı daha kötü oldu doktor bıraktırdı

Ben de aksine çok yorulursam hiç uyumam.

Dün gece gibi…
Bende bir anda takıntı oldu... Unutuyordum ta ki düne kadar dön dön bir türlü uyuyamadim ve çok takintiliyim... Surekli günlerce uyuyamayan insanlari düşünüyorum ya ölursem ya ölümcül uykusuzluk hastalığına tutulursam diyorhm.. mantıksiz biliyorum ama aklımdan atamiyroum bı turlu... Destek olduğunuz için teşekkür ederim hepinize kimseye anlatamıyorum...

Bende bir anda takıntı oldu... Unutuyordum ta ki düne kadar dön dön bir türlü uyuyamadim ve çok takintiliyim... Surekli günlerce uyuyamayan insanlari düşünüyorum ya ölursem ya ölümcül uykusuzluk hastalığına tutulursam diyorhm.. mantıksiz biliyorum ama aklımdan atamiyroum bı turlu... Destek olduğunuz için teşekkür ederim hepinize kimseye anlatamıyorum...
Çalisiyor musunuz?

Geçer değil mi bunu duymaya çok ihtiyacım var....
Tabiki geçecek bu hayatta hiçbir şey kalıcı değildir ben sizi çok iyi anlıyorum. Düğünümden 2 hafta önce bende de uyuyamama takıntısı oldu nerdeyse 2 hafta doğru düzgün uyuyamadım delircem sandım. Yeni evime alışma surecim çok uzun sürdü doktora gittim ilaçla biraz daha iyiyim. Ayni şeyleri yaşıyoruz ben sizi çok iyi anlıyorum

Rica ederim.
Allahım size ve tüm hastalara acil şifalar versin inşallah.

Benim halam insomnia hastası. Psikoterapi ve psikiyatri desteği alıyor. Babamlarin ailede ırsi bu hastalık. Uyuyamiyorlar. Uykuya dalmalari çok zor. Ama halam durumu en ağır olani. Uyuyamiyor asla. Gece boyunca 10 15 dk anca uyuyor. Bunu uyku labaratuvarunda test ettiklerinde gördük. Tavsiyem sizde uyku labaratuvaru olan bir psikiyatri servisine gidin. Hem gerçekten bir uyku problemi var mı görün hemde yoksa durumunuz tamamen okb ise ona göre tedavi olun. Uyku bozukluğu hayatı çok kötü etkileyen bir bozukluk. Hayat kalitesi ciddi düşüyor. Ertelemeyin bence. Burada alacağınız telkinlerle düzelmez

kendi kendinize ilaç almayın lütfen. bir psikiyatra gidip tedavi olun, insomnia olabilir. ya da belki sadece kaygılarınız yüzünden uykuya dalmakta zorlanıyor olabilirsiniz. her halükarda doktora gitmeniz gerek. belki rahatlamak için limon melisa çayı için

Halanizin durumu.nasil peki
Benim halam insomnia hastası. Psikoterapi ve psikiyatri desteği alıyor. Babamlarin ailede ırsi bu hastalık. Uyuyamiyorlar. Uykuya dalmalari çok zor. Ama halam durumu en ağır olani. Uyuyamiyor asla. Gece boyunca 10 15 dk anca uyuyor. Bunu uyku labaratuvarunda test ettiklerinde gördük. Tavsiyem sizde uyku labaratuvaru olan bir psikiyatri servisine gidin. Hem gerçekten bir uyku problemi var mı görün hemde yoksa durumunuz tamamen okb ise ona göre tedavi olun. Uyku bozukluğu hayatı çok kötü etkileyen bir bozukluk. Hayat kalitesi ciddi düşüyor. Ertelemeyin bence. Burada alacağınız telkinlerle düzelmez

X