Aşırı kasık ağrısı

Ayaz99

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Ağustos 2016
129
13
30
Arkadaslar mrb benim 1aydan fazladır kasık agrım var bırturlu gecmıyor sıskınlık ve kasık agrısı sankı adet olucakmısım ama olamıyorum gıbı cok sıddetli oluyor bazen bunun yanında sarı akıntımda vardı emzırdıgım ıcın adet olmuyorum 1 yıldır bu arada ben gebelık olabılır dıye test yaptım ama cıkmayınca doktora gıttım bana vajinal mantar dedi ama bende ne yanma ne kasınma hıcbsey yok sadece agrım var cok rahatsız edici dun bıdaha test yaptım sanki çok çok sılık bır 2 cızgı vardı ama banamı ole gelıyor bılmıyorum bukadar agrı normalmı mantar varsa eger?

Ben ilk doğumumda emzirdiğim için 8 ay adet olmamıştım.İlk adetimi olacağım ay çok şiddetli ağrım vardı , öyleki kıvrılıp kalıyordum ce yürüyemiyordum.Ben normalde adet olurken hiç ağrım olmadığı için be olduğunu anlamadım.İkinci adet olacağım ay yine aynı oldum ve dr gittim .Kan tahlili ve ultrasonda bişey çıkmadı.Alttan bakamadı çünkü bebeği tutacak kimse yoktu.Sonraki aylar ağrılar kesildi.Kendi araştırmalarım sonucu doğum sonrası ilk adetle alakalı bunlar.Emzirmeden kaynaklı uzun süre adet olmayınca ilk aylar aşırı ağrı, fazla kanama, az kanama vs gibi anormal durumlar olabiliyor.Testi tekrar edin , korunmuyorsanız hamile olmanız çok normal.Doğumdan sonra 3. ay emzirseniz dahi kotunmaya başlamanız lazım.

Korunuyoruz aslında ama ben ılk oglumdada emzırme bıtene kadar adet olmadım sımdı ıse daha 2 ay oncesıne kadar her ay 2 3 gun azar azar olurdum gunluk orkıdı doldurucak kadar hatta dogumdan sonra adetımın gunu ve seklı degıstı dıyordum ama 2 aydır bısey olmuyo belımede vuruyo ama cok sıddetlı agrıo 2 3 saat gecıyo bıkac saat sonra bıdaha baslıo falan acayıp bır hal ıcındeyım doktor fıtıl falan verdı kullanmaya baslamadım bugun yarın alıcam ınsallah ıyı gelir

Adetiniz duzene giremedegi icindir agrilar duzgun adet olamamissiniz ondan.

O agrilar bendede var iki aydir tamda bebek yapmaya karar vermisken:işsiz:cok sinir bozucu bir durum bence bebek olusumuda engelliyor

Şimdi size alakasız gelebilir ama kasık ağrısı sandığınız şey bağırsak problemi olabilir.Yillarca yumurtalık iltihabı daha sonra mide problemi olabilir denilen kasık ağrılarım irritabl bağırsak sendromu denen beslenme ve stresle ilgisi olan bir hastalık çıktı.Tabi siz emzirme ve henüz adet olamama durumu yaşadığınız için bu belirtiler birbirine giriyor.Mantarla ilgili çok sorun yaşadım ama hiç kasik ağrısı yaşamadım. Doktor muayene sonucunda mantar akıntısı gormüştur

Kımle konussam aynı seyı soyluyor zaten mantar her kadında varmıs sadece vajına florası bazen bazı sebeplerden bozuldugu zaman koku vs seyler yaparmış ben mantarla alakası oldugunu dusunmuyorum baska bırsey var ama ne bende bilmiyorum en son boyle agrıdıgında hamıleydım zaten 4 yıldır dogru duzgun olmuyorum adet 2 cocuk ust uste geldıgı ıcın butun dengem bozuldu bu agrılar yuzunden fıtıl vermıstı doktor bakalım ıyı gelıcekmı agrıya eczacı ıyı gelır sendeki mantar degıldır vajinal enfeksıyondur dedı fıtıl agrıyı alıcak dedı ama bakalım kullanıyım ıns ıyı gelir tabi baska bır sorun yoksa

Şimdi size alakasız gelebilir ama kasık ağrısı sandığınız şey bağırsak problemi olabilir.Yillarca yumurtalık iltihabı daha sonra mide problemi olabilir denilen kasık ağrılarım irritabl bağırsak sendromu denen beslenme ve stresle ilgisi olan bir hastalık çıktı.Tabi siz emzirme ve henüz adet olamama durumu yaşadığınız için bu belirtiler birbirine giriyor.Mantarla ilgili çok sorun yaşadım ama hiç kasik ağrısı yaşamadım. Doktor muayene sonucunda mantar akıntısı gormüştur
Bu bağırsak rahatsızlığınızın başka belirtileri neydi acaba? Benim de adet bitiminde kasık ağrım oluyor, şişkinlik ve gazla birlikte. Yumurtlama dönemi diye düşündüm ama yazdığınız şey kafamı kurcaladı

Arkadaslar mrb benim 1aydan fazladır kasık agrım var bırturlu gecmıyor sıskınlık ve kasık agrısı sankı adet olucakmısım ama olamıyorum gıbı cok sıddetli oluyor bazen bunun yanında sarı akıntımda vardı emzırdıgım ıcın adet olmuyorum 1 yıldır bu arada ben gebelık olabılır dıye test yaptım ama cıkmayınca doktora gıttım bana vajinal mantar dedi ama bende ne yanma ne kasınma hıcbsey yok sadece agrım var cok rahatsız edici dun bıdaha test yaptım sanki çok çok sılık bır 2 cızgı vardı ama banamı ole gelıyor bılmıyorum bukadar agrı normalmı mantar varsa eger?
Bende de adet bitiminden bir iki gün sonra kasık ağrısı gaz ve şişkinlik oluyor

Bu bağırsak rahatsızlığınızın başka belirtileri neydi acaba? Benim de adet bitiminde kasık ağrım oluyor, şişkinlik ve gazla birlikte. Yumurtlama dönemi diye düşündüm ama yazdığınız şey kafamı kurcaladı
Adet öncesi ve sonrası aynı şekilde gaz şişkinlik bazen yumurtalık ağrısı zannettiğim ağrılar.Kolon grafisi çektirdim ibs denilen strese bağlı bir hastalık.Rezene çayı kekik çayı deneyin azalırsa bağırsak olabilir

Adet öncesi ve sonrası aynı şekilde gaz şişkinlik bazen yumurtalık ağrısı zannettiğim ağrılar.Kolon grafisi çektirdim ibs denilen strese bağlı bir hastalık.Rezene çayı kekik çayı deneyin azalırsa bağırsak olabilir
Evet adetin bitiminden bir iki gün sonra adet ağrısı gibi ağrılar oluyor. Gaz ve şişkinlikte. Tamam sağ olun deneyeceğim bitki çaylarını

Gaz şişkinlik dışında ne belirtiler vardı sizde

Peki ağrılarınız şikayetleriniz geçti mi
Tabi bu hastalık içinde ilaçlar tedaviler deneye deneye bana ıyi gelen bir ilaç cıktı ama bağırsakla ilgi hastalıklar beslenme düzeni ile alakalı. Beslenmeme dikkat ettikçe yogurt kefir probiyotik takviyeler özellikle ayakları sıcak tutma gaz şancı ataklarında rezene kekik ve nane çayları böyle böyle şancı ve ağrılarımın sıklığı çok azaldı.

Tabi bu hastalık içinde ilaçlar tedaviler deneye deneye bana ıyi gelen bir ilaç cıktı ama bağırsakla ilgi hastalıklar beslenme düzeni ile alakalı. Beslenmeme dikkat ettikçe yogurt kefir probiyotik takviyeler özellikle ayakları sıcak tutma gaz şancı ataklarında rezene kekik ve nane çayları böyle böyle şancı ve ağrılarımın sıklığı çok azaldı.
Kusura bakmayın çok sordum ama sıkıntıma çare bulamadım :KK43: soruyorum şikayetler benzer gibi. Sizde ishal kabızlık gibi durumlar oluyor muydu

Kusura bakmayın çok sordum ama sıkıntıma çare bulamadım :KK43: soruyorum şikayetler benzer gibi. Sizde ishal kabızlık gibi durumlar oluyor muydu
Bende yıllardır kabızlık var teşhis konmadan önceki bir kaç ayda da ishale döndü. Dikkat etmezsem her iki sorunu da yaşıyorum

X