Aşırı Ense Kalınlığı ve Ödem

14.haftada ense kalınlığı 9 mm idi. Doktor cok umutsuzdu çünkü nerdeyse 1 cm olmuştu.teşhis için beklicez dedi doktor sorunluysa zaten bu şartlarda cok yaşamaz. 18.haftaya kadar bekledik ve ensede ki ödem kayboldu. Tabi sonra ayrıntılı ultrasonla falan sürekli kalbe falan bakıldı dogumq kadar. Kızım suan 18 günlük ve cok şükür sağlıklı. Tedbir için dogumdan sonra tekrar tekrar bakıldı kalbe falan. Yani yüksek ense kalınlıgında bile cok şükür sağlıklı bebekler oluyor.

Anladım. Peki hangi gen testinde belli oldu ? Microarray mi Wes mi yoksa direkt belirtilere bakarak mı teşhis koyudular?
Biyopsi amniyosentez temiz geldi ayrintili ultrasyonda cikti cucelik gogus kafesi dar ve kisaligindan cigerlerin olusmadidi akcigerle kalp arasindaki damarin olmayisi ayak ve ellerin tam uce donuk olusu basinin vucudundan buyuk olusu bir suru sey iste

Bende ayni seyi yasadim seruvenim ense kalinligiyle basladi. Cvs temiz cikti. Ama malesef kalpte agir problem var. Allah yardimcimiz olsun
Merhabalar benzer durumdayım .Allah askına ne oldu bana da söyleyin gebelhgınız devam etti mi ?umarım sorumun cevabı sizi üzecek bir son değildir

Merhabalar arkadaşım .bebegın sağlıkla kucağındadır insallah ve bana da bir mesajınla umut olursun

Bize de dün kistik higroma denildi bekliyoruz. Kan verdik. Sonucuna göre netleşecek. Ense kalınlığı 6.5 çıktı
Bende kan verdim genetik tester için. Ama doktor hiç ikna edici konuşmuyor başka doktora da görüneceğim . Sizin kaçıncı haftada.biz 13. Haftadayız. İlk başta ödem tüm vücudu sarmıştı ama ikinci gidişimde sadece ense de var dedi. Burun kemiğinde oluşmuştu .ense kalınlığı 5.9 Allahım hepimizin evladına sağlık versin beklemek en zoru

Cuma kontrolde öğrendik.Perinatolog zaten benim dr um. Sadece ikinci bir göz de görsün diye radyoloğa gittik dün. Biz iki gündür cehennemde gibiyiz. 12/2 günlüğüz. Ense kalınlığı 6.5 hemen ertesi gün radyolog a yönlendirdi. O da aynı şeyi söyledi. Bu arada ben de biraz internetten okudum. Ankara intergen diye bir yere kan verdik dün. Sonuç bekliyoruz. Size de geçmiş olsun. Biraz bekleyince ödem geçiyormuş. Bana bopaz enfeksiyonu geçirdiniz mi diye sordular . Benim de on gün kadar önce bopaz ağrım oldu gribal şeyler. Boğaz ağrısı ödem yapabiliyor sonra geçiyor dediler ama ödem içinde kistler de var böyle olunca geçmiyormuş genelde. O yüzden olumsuz ilerliyoruz. Bekleyip göreceğiz. Ama erken teşhis oldu ona şükrediyoruz.

Hayır şuna 13 haftadayız 16. Haftaya kadar karar vericez amiyosentez için
İçinin rahat etmesini istiyorsan yaptırmani tavsiye ederim sonra aldırıp aldirmamak senin elinde sonuçta. Aldırmazsan hastalığını bilerek kendini hazırlamış olursun yinede Allah vermesin de. İnşallah sağlıklı sihhatlidir bebis inşallah yaptirirsan sonuçların temiz çıkar hala konuştukça bile gözümün önünde daha dün gibi... Allah kimseye vermesin kimseye evladının seçimini yapmak zorunda bırakmasın en zoru da bu...

Bizimde ilk baş tüm vucuttaydi sonra sadece ensede kalmıştı belki ödem geçer gider demişlerdi ama... Bu arada cinsiyeti bellimi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…