Aşırı bulantı ve kusma :(

Kızlarr nasılsınız bulantılarınız nasıl ? Benim 3-4 gündür başladı bulantı ve kusmalarım yine ya ilacta etki etmiyor artık bünye onada alıştı heralde..

Kızlarr nasılsınız bulantılarınız nasıl ? Benim 3-4 gündür başladı bulantı ve kusmalarım yine ya ilacta etki etmiyor artık bünye onada alıştı heralde..
Cnm ilk günkü gibi tam hız devam ediyor kusma ben artık yeme içme olayını bitirdim serum yiyorum serum bitince de hiç birşey çünkü yediğim gibi çkıyor gerek yok yemeğe 12 hafta girecem nasipse ama daha bir gelişme yok senin niye tekrar başladı inş düzeliriz

Insallaah en yakın zamanda geçer bulantılarımız. Doktor bana 12.haftadan sonra geçmeye başlar demisti insallah gecer canim sen benden daha kotusun bu konuda. Ben yinede az az da olsa yiyebiliyorum bazi seyleri. Neden tekrar basladigina bende anlam veremedim 1 hafta hic bulantim ve kusmam olmamisti ne guzel nazar oldu heralde

Geçmiş olsun canım benimde gebeliğimin başlarında öyleydi 7.haftada başladı 16.haftadan sonra bitti.sikma portakal suyu içiyordum ben beyaz peynir zeytin ekmek sadece bunları yiyordum .su evet zorla içiyordum ama içince cikartiyordum.
Bir çaresi yok bir süreç öyle geçiyor canım.yemek yemek değil zaten görmek istemiyordum.is yerinde yemekhaneye gitmek ölüm gibiydi yemek kokusunu duyucam diye çok fena oluyordum.Allah yardımcın olsun geçecek sabır canim

Kızlar örnek olsun die bişey anlatıcam
Bu ay ilk ama ilk defa tamam mı
Öbür aylar ömrümde yaşamadığım bişey oldu
Göğsüme iğne Batar gibi sızlıyo 3-5 saniye devam edio
Ama fos çıktı :))
Adet oldum
Geçen ay da ilk kez yaşadığım olay ve hâlâ şaşkınım
Göğsümde üç dört damar kocaman belirdi
Hamilelik belirtisi olduğunu hiç duymadım Kİ piskolojik olsun
Netten baktım hamilelik belirtisiymiş
Sonuç yine regl oldum
O damarda var bişey vücudum hazırlanıyor desem iki ay oldu anlamadım bu işi

Olabilir de ama ara ara başlar sona birden kesilir demişti dr ben geçeceği günlere nedense inanamıyorum okadar kötü geçirdim ki karpuz yemeğe çalışıyorum az da olsa sıvıda almış olayım diye ama yok yediğim gibi başlıyor geri gelmeye sinirlerim bozuldu bu duruma bana da 13 haftada geçer bazen de 16 haftaya kadar geçer demişti dr ama 12 girecem neredeyse hala aynı bence 16 haftaya kadar sürecek gibi allahım bize sağlık versin bunlarada hamdolsun diyorum kalıcı hastalık değil geçecek elbet

Kızlar nasılsınız ?ben bugün çok feciydim hala da devam ediyor hiç bu kadar kötü kusmamıştım neredeyse boğuluyordum gündüzleri evde yalnızım korkar oldum bana birşey olursa diye siz de durumlar nasıl bu Arada haftalar geçtikçe iyi olurum diye düşündüm ama daha kötü oldum basıl geçecek bu günler

Ben de 10. Hafta bitecek bulantım cok var ama kusma olmadı bende gerçi kussam rahatlar mıyım daha mı iyi kusmak bilmiyorum daha simdiden 3 kilo aldım çunku sadece yemek yerken bulantim kesiliyor

Ben de 10. Hafta bitecek bulantım cok var ama kusma olmadı bende gerçi kussam rahatlar mıyım daha mı iyi kusmak bilmiyorum daha simdiden 3 kilo aldım çunku sadece yemek yerken bulantim kesiliyor
Kusmanın olmaması çok daha iyi çünkü kusma olunca zorlamış oluyorsun ben kaç defa leke gördüm öyle şiddetli kusmaktan ve 6 kilo verdim 1/5 aydır şiddetli bulantı ilaçlar hiç bir işe yaramıyor bakalım ne zaman geçecek merak ediyorum

her insan aynı olmuyor demek ki ben inadına yiyip yiyip kusuyorum ki kilolu olarak hamile kalmıştım tam 20 kilo vermişim. ben dahil annem ve doktorum şokta :) ama benim midem artık alışkanlık yaptı herhalde küstü sanırım yemeye içmeye yıllarca diyetlerle yaşamış bir insan olarak hiç bu kadar kilo vermemiştim. umarım annem gibi 9 ay sürmez bu yoksa manken olup çıkıcam :) bana iyi gelen tek şey temiz hava :) doktorum ilaç kullansan bile değişmeyecek en azından ilaç bari içme dedi. tek kusan hamile ben değilmişim :)

İnşallah geçer canım bebeklerimizi sağlıkla kucağımıza alırız. Haklısın ama kusmasam da öğürüyorum çok bulantı olunca o da sıkıyor büyük ihtimalle cok korkuyorum leke oldu bende de progestan kullandım

Merhabalar kızlar kusmalar nasıl geçen var mı varsa bize ilham olsun :) Benim son hız devam ediyor hiç bir iyileşme olmadı biraz araştırdım böyle aşırı kusması olan kadınların çoğunlukla mide de ülser reflü safra da taş olması migreni olması tetikliyormuş Benim safra dışında hepsi var merak ettim sizde de daha önceden böyle rahatsızlığınız var mıydı ???

Allahıma sonsuz şükür böyle bir şey yaşamadım. Sadece sabah safra kusardım hepsi bu.Şimdi hepsi bitti.Doktorunla görüş ilaç versin.

Benimki hâlâ geçmedi canım hatta sadece bulantım vardı bu hafta kusma da oldu bir kere zirve yaptım yani benim reflüm var zaten ondan belki bu kadar hassas sabahları çok rahatım kahvaltı yapana kadar bişey yok yedikten sonra başlıyor bir de bu hafta mide ağrısı ortaya çıktı bende gazdan mı bilmiyorum 12. Haftada geçer diyorlar inşallah öyledir.

Demekki araştırmalar doğruymuş mide sorunu olan migreni olan annelerde sık görülürmüş cnm gözünü korkutmak istemem ama ben 13 geçiyorum hala deli gibi kusuyorum inş senin geçer ilaç hiç bir fayda etmiyor onzdy kullanıyorum banamısın demiyor inş 16 haftada tamamen geçer diye dua ediyorum artık çünkü çok üzülüyorum bu duruma

Allahıma sonsuz şükür böyle bir şey yaşamadım. Sadece sabah safra kusardım hepsi bu.Şimdi hepsi bitti.Doktorunla görüş ilaç versin.

çok ilaç değiştrdim cnm hepsi boş. 4 haftadr hastanede yatıyorum 9 haftalıktım geldğimde şimdi pts çıkcam 13 haftalık oldum.. Dr bırakmadı karaciğer enzimlerim yükselmişti serumlarla biraz toparladm şimdi en azından günde bir iki kusuyorum bunada şükür...

Ben gebeliğimde senin gibiydim canım.. 20. haftama kadar 7/24 çektim o bulantıyı.. Başımı yastığa koyarken bile kademeli koyuyordum ki kusmayayım.. Ve hiçbir çözüm bulamadım. Günde sadece bi yeşil elme, olursa yeşil erik, bazen de yağsız tost ama anında çıkarıyordum. Doktorum bana kendini hiçbir şey için zorlama ama suyuna dikkat et suyu bol iç demişti. Ben 20. haftaya kadar 8 kilo vermiştim gebe olarak.. AMa şükürler olsun oğlum 3400 doğdu. Senin psikolojin çok daha önemli.. Canını sıkma, sana ne iyi geliyorsa yap. Hatta kusmamak için direnme.. Kus 15 dk da olsa biraz rahatla.. Geçecek bu günler.. Sebebini düşün şükret Rabbimize.. Allah kucağında da göstersin miniğini

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…