Aşırı bulantı ve kusma :(

Demekki araştırmalar doğruymuş mide sorunu olan migreni olan annelerde sık görülürmüş cnm gözünü korkutmak istemem ama ben 13 geçiyorum hala deli gibi kusuyorum inş senin geçer ilaç hiç bir fayda etmiyor onzdy kullanıyorum banamısın demiyor inş 16 haftada tamamen geçer diye dua ediyorum artık çünkü çok üzülüyorum bu duruma :KK43:

cnm bende seni sorucaktım dr.a gittinmi? Ben gttim bayılmak üzereydim dr kan değerlerime baktı karaciğer enzimlerim yükselmiş tansiyonum şekerim düşüktü çarpıntım baş dönmem hunharca kusmalarımda olunca dr seni bu halde eve gönderemem dedi.. 4 haftadr yatıyorum hastanede vitamin serumlaryla az biraz toparladm gbi

Merhabalar kızlar kusmalar nasıl geçen var mı varsa bize ilham olsun :) Benim son hız devam ediyor hiç bir iyileşme olmadı biraz araştırdım böyle aşırı kusması olan kadınların çoğunlukla mide de ülser reflü safra da taş olması migreni olması tetikliyormuş Benim safra dışında hepsi var merak ettim sizde de daha önceden böyle rahatsızlığınız var mıydı ???
Benim migrenim ve reflüm vardı evet canım.. Ondan mı acaba acaip kustum bilmiyorum. Vee gebelikle birlikte safram da azdı anlamadılar hatta.. Lohusayken nöbetlerim artınca 5. gün anlamışlardı.

Ben gebeliğimde senin gibiydim canım.. 20. haftama kadar 7/24 çektim o bulantıyı.. Başımı yastığa koyarken bile kademeli koyuyordum ki kusmayayım.. Ve hiçbir çözüm bulamadım. Günde sadece bi yeşil elme, olursa yeşil erik, bazen de yağsız tost ama anında çıkarıyordum. Doktorum bana kendini hiçbir şey için zorlama ama suyuna dikkat et suyu bol iç demişti. Ben 20. haftaya kadar 8 kilo vermiştim gebe olarak.. AMa şükürler olsun oğlum 3400 doğdu. Senin psikolojin çok daha önemli.. Canını sıkma, sana ne iyi geliyorsa yap. Hatta kusmamak için direnme.. Kus 15 dk da olsa biraz rahatla.. Geçecek bu günler.. Sebebini düşün şükret Rabbimize.. Allah kucağında da göstersin miniğini :KK200:

Amin cnım ♡ inanki çok zor 4 haftadır hastanede yatıyorum dr çıkarmıyo. Serumlarla ayaktaym az biraz toparladm yine kusuyorum eskisi kadar olmasada.. dr bikaç hafta daha sürebilir dedi Allah yardımcım olsun :KK43:

Amin cnım ♡ inanki çok zor 4 haftadır hastanede yatıyorum dr çıkarmıyo. Serumlarla ayaktaym az biraz toparladm yine kusuyorum eskisi kadar olmasada.. dr bikaç hafta daha sürebilir dedi Allah yardımcım olsun :KK43:
Doktoruna güveniyorsan içini ferah tut.. Bişicik olmaz Allah'ın izniyle.. Biraz daha sürebilir evet.. Ama bir sonu var değil mi? Onu düşün :)

Allah hepinize sabir versin... bende gectim o yollardan gecen sene. 5. haftamda baslayan kusmalarim 24. haftamda ancak bitmisti. Ve evet benim de mide problemim vardi gastrit. Sayesinde cok agir atlattim o sureci ilaçlar igneler serumlar. Hatırlayınca bile uzerime agirlik cokuyo :KK43: cok zor cok ama bebeginizi kucağınıza almak ona bakmak öpüp koklamak herşeye degiyor :)

Allah hepinize sabir versin... bende gectim o yollardan gecen sene. 5. haftamda baslayan kusmalarim 24. haftamda ancak bitmisti. Ve evet benim de mide problemim vardi gastrit. Sayesinde cok agir atlattim o sureci ilaçlar igneler serumlar. Hatırlayınca bile uzerime agirlik cokuyo :KK43: cok zor cok ama bebeginizi kucağınıza almak ona bakmak öpüp koklamak herşeye degiyor :)

Benim mide problemim yoktu şükür ama son bi senedr çok hassastım en ufak bi üşütmede kusuyodum sanki bu günlerimin habercisi gbi.. Şu süreci bi an önce atlatıp gebeliğimin tadını çıkarmak istiyorum :KK43:

Benim mide problemim yoktu şükür ama son bi senedr çok hassastım en ufak bi üşütmede kusuyodum sanki bu günlerimin habercisi gbi.. Şu süreci bi an önce atlatıp gebeliğimin tadını çıkarmak istiyorum :KK43:
Insallah canim insallah :) bana sanki hamileligim cok kisa surdu gibi gelmisti. Ilk 6 ay sanki hastaydim da son 3 ay hamileydim gibi.. Hicbisi anlamadim keyfini cikaramadim. Insallah sen cabucak atlatip hamileliginin keyfini sürersin :)

Insallah canim insallah :) bana sanki hamileligim cok kisa surdu gibi gelmisti. Ilk 6 ay sanki hastaydim da son 3 ay hamileydim gibi.. Hicbisi anlamadim keyfini cikaramadim. Insallah sen cabucak atlatip hamileliginin keyfini sürersin :)

Bende ondan korkuyorum zaten 4 haftam hastanede geçti bari bundan sonra güzel geçsin inşh ya

Insallah insallah Allahım yardimcin olsun :) senin bebegin 22 aralikta dogacakmis nasipse benim de 21 aralikta doğmuştu :)

Aynıyız maşh :KK66: rabbim sağlıkla kucağımıza almayı nasib etsin ♡ cinsiyeti belli mi? Benm dr.m gelecek ay diyor bi tahmin bile buyurmadı

Bu arada hangi sehirdesin bilmiyorum ama sicaklara cok dikkat et. Benimle ayni zamanlarda hamilelik yasiyorsun sen de ve benim tansiyonum surekli dusuyodu dudaklarim gozlerim sisiyodu ve sicak bulantiyi kesinlikle tetikliyo hatta siddetlendiriyo. Ne yap et mutlaka bol sivi tuket..

S.a herkese
Konu açıcak kadar sıkıntılıyım.. 9. haftaya girdim hamleyim. Hiçbşey yiyemyorum kelimenin tam anlamıyla anında kusuyorum :KK43: normalde aşırı su tüketen bi insanım ama malesef ki daha içtiğim su mideme gitmeden kusuyorum :KK43: zor ve sıkıntılı kusan biriyim midem normaldede çok hassas şimdi iyice berbat hissediyorum :KK43: kokulara aşırı duyarlıyım buzdolabının kapağı açılınca taa oturma odasından duyuyorum :KK43: hal böyle olunca tansiyonum kan şekerim düştü çarpıntım oluyor ödüm kopuyor bebeğime bişey olck diye :KK43: dün dr.a gittim zar zor.. 2 serum takıldı 5 saat hast.de kaldım. Ne zaman geçicek bu günler :KK43: varmı ben gibi olan..
korkutmak istemem ama 16. haftaya kadar azalarak da olsa devam edebiliyor ,bebeğim besinsiz kalıyor diye endişelenme o alacağını alıyor,geçici günler sonuçta o şekilde düşün:)

Bu arada hangi sehirdesin bilmiyorum ama sicaklara cok dikkat et. Benimle ayni zamanlarda hamilelik yasiyorsun sen de ve benim tansiyonum surekli dusuyodu dudaklarim gozlerim sisiyodu ve sicak bulantiyi kesinlikle tetikliyo hatta siddetlendiriyo. Ne yap et mutlaka bol sivi tuket..

ahh bi kusmasam sıvı tüketicem de :KK43: serumlardan başka zorla su içip uzanıyorum kusmayayım dye.. ereğlideyim şükür burası yaz kış serin bende daha üşüme evresindeyim sıcak basmalarını yaşamadım henüz..

korkutmak istemem ama 16. haftaya kadar azalarak da olsa devam edebiliyor ,bebeğim besinsiz kalıyor diye endişelenme o alacağını alıyor,geçici günler sonuçta o şekilde düşün:)
Keske dediginiz gibi olsaydi benimde. Hep oyle avuttular beni de bebek senden beslenir sen merak etme uzulme diye. Ama bebegim karnımda gelisim geriligi yasadi ve kafa cevresi kucuk dogdu. Ben beslenemedigim ve dolayisiyla onu besleyemedigim icin.. :KK43:

Dr.da bikaç hafta sürer dedi :KK43: azalsa onada katlanılırda böylesi feci zor

Amin canim amin :KK43: 2820 dogdu benim kuzucum gelisim geriligi yasadigi icin :KK43: insallah senin bebegin saglikli sihhatli dunyaya gelir :)

Kıyamam yavrum :KK43:
Dr.um da bana endişelenme geçicek serumlar senide bebeğide besliyor dyor bide çok kusan kadınların bebekleri sağlıklı olur iyi düşün iyi olsun asıl kusmasaydın kötü düşünürdük dyor :KK43:

X