Aşırı bulantı ve kusma :(

Bende bundan korkuyorum cnm çevredeki herkes her gebelik bir olmaz diyor inanmamak lazımmış demekki Allah yardımcın olsun benmde koku hassasiyetim devam ediyor 1 kilo almışım 8 kilo vermiştim kansızlık vitaminsizlik varmış ilaç kullanıyorum mecbur hersey mucizelerimiz için ♡

Ben 21 haftaya girdim baya düzeldi sanıyordum ama bir kaç gündür yine kusmalar başladı bulantı zaten hiç geçmemişti geçen gün avm ye gittim dönüşte kustum anladım ki kapalı alanda ki her koku beni tetikliyor bugün pazara gittim pazar çıkışında fenalaştım ben bitkisel bir takviye kullanıyordum bulantı için iyi geliyor gibi o kalmamıştı bugün gidip 70 tl yine aldım içtiğim ilaçların haddi hesabı yok ama nafile herkes bebek hareket edince düzelirsin bıçak gibi kesişecek diyodu hani :) yok öyle birşey dışarda yemek yiyemiyorum kokulardan dolayı geri çıkarıyorum mümkün olduğunca dışarıya çıkmıyorum evde birşeyler yapıp yemeğe çalışıyorum en azından baharatsız yağı az olan şeyler havuç salatalık en iyi gelen şeyler biraz uzun oldu kızlar ama çare boşuna aramayın ne yazikki yok Doğuma kadar böyle allahım beterinden korusun yeşil akıntım oldu geçen hafta fitil verdi doktor kullandım bakalım inş geçer sanırım bakteri oluşmuş vajinada İnan’ın kusmaya razıyım yeterki bebeğime zarar verecek bir rahatsızlık olmasın yeter allahım hepimize sağlıklı bir şekilde kucağımıza almayı nasip etsin

Gizemtkdmr cnm banada bebek çok hareketli olduğu için kusuyorsun demişti dr.um maşh 8 haftalıktı onu hissettiğimde♡ bide tam tersi bana salatalık çok dokundu ne zaman yesem kustum sanırım bi daha asla salatalık yiyemicem. Bu halimizin belli bi çaresi yok herkes kendini bünyesini takip ederek azaltmaya çalışarak geçirmeye çalışmalı sadece. Mesela benmkini en başta stres, salatalık, turşu, süt(laktozsuz tüketiyorum ancak) yağlı yemekler, boş mide, keskin kokular , havasızlık çok tetikliyor ona göre dikkat ediyorum işte olduğu kadar

Aynen öyle herkese aynı şeyler iyi gelmiyor bana sürekli kraker ye leblebi ye dediler yedim daha çok kustum mesela hiç iyi gelmiyordu süt ürünleri hiç birşey tüketmiyorum aşırı kustum tiksindim diye onun yerine daha hafif şeyler yemeğe çalışıyorum iştahta yok ama bebeğimiz için yememiz lazım bana ohh ne güzel yarıladın az kaldı diyene uçan tekme atasım geliyor :) onlara kolay tabi çabuk geçti zaman sanıyorlar bilmiyorlar ki neler çektik ben yatakta saat gün sayıyordum boş duvara bakarak günlerce unutmadım Allah’a şükürler olsun ki hastalık değil bu sadece mucizemizin etkileri allahım bize sağlık yabrumalrımıza sağlık versin hasta olana şifa versin sen detaylı usg yaptırdın mı ben daha yaptıramadım doktor gerekli olursa yollarım dedi ama ben yine de yaptırmak istiyorum diye devlete gidecem sağlıkçıyım diye öncelik verirler herhalde :) bugün aşımı oldum azıcık kolum ağrıyor üstüne yatamıyorum ama öyle dayanılmaz bi ağrı yok sen n’aptın

ben aşımı oldum iki hafta oluyo cnm bi tanede bayramdan önceki gün olcm inşh.Detaylıya da haftaya gdcem özele. Burda devlette yok malesef. Kontrollere de 3 haftada bir gel dedi dr ben 4 hafta sonra gittim o kadar bıkmışım ki hastaneden
Banada yarıladın zor günleri atlattın diyorlar ama gel bide bana sor.. O hastane odalarında ağlayarak kustuğum dakikaları saydığım günleri asla unutamıcam bi süre

Ben aşı olmayı unuttum bu hafta aklıma geldi:) ben de artık ayda bir gidiyorum işte yeşil akıntı gelince gitmiştim yoksa ayda bir gel dedi doktor...hasteneyi ben de görmek İstemiyorum İnan miniği özlemesem belki hiç gitmem okadar bıktım

Aynen bende minnakımı göriyim dye gidiyorum
Akıntılarını ihmal etme cnm üşütürsen işkence gbi çekersin bu kadar çektik bide o yönden çekme dikkat et kendide

İlk oğlumda 20 haftalıga kadar sürmüştü sonrası geçti sabah bir başlıyordum kusmaya aksama kadar sayısız bir gün oturup saydım 20 ye yakın kusmusum kraker ye dediler daha çok kustm su dahi icemiyordum kusuyordum yoğurt ye dediler şuan yogurttan tiksiniyorum kokusu bile midemi bulandırıyor. Bana Türk kahvesiyle eksi ( goruk suyu) ayva ve mısır patlagı çok iyi gelmişti
Her bünye farklı tabi ama istersen deneyebilirsin
İnş geçer en kısa zamanda , sağlıkla kucağına almagı nasip eder Rabbim

İlk oğlumda 20 haftalıga kadar sürmüştü sonrası geçti sabah bir başlıyordum kusmaya aksama kadar sayısız bir gün oturup saydım 20 ye yakın kusmusum kraker ye dediler daha çok kustm su dahi icemiyordum kusuyordum yoğurt ye dediler şuan yogurttan tiksiniyorum kokusu bile midemi bulandırıyor. Bana Türk kahvesiyle eksi ( goruk suyu) ayva ve mısır patlagı çok iyi gelmişti
Her bünye farklı tabi ama istersen deneyebilirsin
İnş geçer en kısa zamanda , sağlıkla kucağına almagı nasip eder Rabbim

Aynen bende minnakımı göriyim dye gidiyorum
Akıntılarını ihmal etme cnm üşütürsen işkence gbi çekersin bu kadar çektik bide o yönden çekme dikkat et kendide
Valla cnm elimden geldiğinde dikkat ediyorum ama oldu şimdi geçsin diye uğraşıyorum umarım tekrarlamaz aynen nelerle uğraştık allahım bizi korusun yavrularımızı korusun okadar çok dua ediyorum ki herkese kendime duam kime ulaşırsa artık

Mısır patlağını denedim onu da çıkardım koruk ben de çok yedim en sevdiğim zaten 21 oldum hala geçmiş değil bakalım inş geçer ya sağlıklı oluruz da bu yavrulara bakabiliriz

aminn bu halime şükür ♡ bende yoğurt yiyince kustum yada kusarken yedim bilmiyorum süt içiyorum onun yerine

Aynen aynen bendede ayni senin gibi 2-3 gun kendimi sikiyorum sora kusuyorum ama gun icinde ashiri bulantim var gecmiyo:////doktor eshime 2 haftaya gecevek 5 ayindan sonra tamamen kesilecek soyledi bakalim bu 1 ayida atlatalim bakalim noluyo yazda cikacak iyi olacam her halde

6 canım ama gece bulantıya uyanıp kusuyorum resmen. Hamile değil de hasta gibiyim ağzımın içi hep acı kabak çekirdeği yemişim gibi acı
Aynen bende kendimi hamish gibi deyil hasta gibi hiss ediyorum hamileliyimin tadini cikaramiyorum (((((agzimin tadida ayni senin gibi:/

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…