Aşırı bulantı ve kusma :(

Amin aminn yarısı bitti diğer yarısı için de dua edelim sağlıkla geçsin diye bu hallerimize şükür be serumlar kollarımızda yer kalmamıştı artık bazen benim kıskanç akrabalarım soruyor ne oldu iyi misin diye iyiyim diyorum anam hemen nasıl yani iyi oldun mu nasıl oldu diyip hasetleniyorlar sanki iyi olmam morallerini bozuyor anlamdım gitti

Allah Allah ne zevk alıyolarmış kötü olmandan.. hiç takma öylelerini.
Aynen benim kollarım hala delik deşik geçmedi serum izleri :/ inşh daha iyi oluruz ♡

Allah Allah ne zevk alıyolarmış kötü olmandan.. hiç takma öylelerini.
Aynen benim kollarım hala delik deşik geçmedi serum izleri :/ inşh daha iyi oluruz ♡
Ben takmıyorum da onlar fazla takıyor beni ilginç insanlar allah islah etsin ne diyim...benim de damarlarım okadar serumdan sonra baya belirgin oldu ya

Hayırlı olsun ikizlerin ozmaan bizim ikizde değildi cnm ama 5 aya girdim hala bulantı var kusma da baharatlı yada yağlı yiyince oluyor bulantı aşırı derece de tabi iştahsızlıkta ardından geçiyor günler bir şekilde 16 haftada tamamen geçer demişlerdi 20 haftama girdim ama geçmedi artık pek önemsemiyorum şimdi başka korkularım başladı enfeksiyon gibi bulantı için de ilaç alıyorum her gün olmasa da gün aşırı bir işe de yaradığı yok aslında sen kaç haftalıksın
Benim oğlumda ben de öyleydim o da tekti ama mahvoluyordum ve 20. haftayı bitirene kadar sürdü sonra geçmişti canım.
Ben bunda daha beter oldum.
Kabus gibi günler yaşıyorum inan ki.
Şu an işte 8+4 üz.
10-12 gün sonra randevu var bakalım inşallah ikisi de benimledir :)
Ayy ne güzel maşh cnım ne mutlu sana :) bzde kusmalar geçti sayılır da bulantılar tam gaz devam iştah sıfır vitaminlerle idare ediyorum ben Allah büyük geçicektir inşh
Bende bu kadar kusmayla ikizim olsunda tek seferde kurtulayım diye çok dua ettim ama olmadı bunada bin şükür :KK66:
Biz de bilmiyorduk canım şok geçirdik son kontrolde.
Hala hayal gibi geliyor.
Zaten Allah günah yazmazsn bu şekilde tek de olsa ben sanırım bir daha düşünmezdim öyle kötüyüm yani.

Benim oğlumda ben de öyleydim o da tekti ama mahvoluyordum ve 20. haftayı bitirene kadar sürdü sonra geçmişti canım.
Ben bunda daha beter oldum.
Kabus gibi günler yaşıyorum inan ki.
Şu an işte 8+4 üz.
10-12 gün sonra randevu var bakalım inşallah ikisi de benimledir :)

Biz de bilmiyorduk canım şok geçirdik son kontrolde.
Hala hayal gibi geliyor.
Zaten Allah günah yazmazsn bu şekilde tek de olsa ben sanırım bir daha düşünmezdim öyle kötüyüm yani.
Senin yeni başlamış demek valla alllah yardımcımız olsun dua et bol bol benim 7 haftada başladı 9 da ben artık benlikten çıkmıştım ve hala tamamen geçmiş değil 2/5 ay istisnasız kustum İnş senin bizimki gibi uzun sürmez belki 12 haftada tamamen geçer belli olmaz

Senin yeni başlamış demek valla alllah yardımcımız olsun dua et bol bol benim 7 haftada başladı 9 da ben artık benlikten çıkmıştım ve hala tamamen geçmiş değil 2/5 ay istisnasız kustum İnş senin bizimki gibi uzun sürmez belki 12 haftada tamamen geçer belli olmaz
Benim de 6 da başladı canım işte 20 gün oldu yaklaşık ama 20 günde beni bitirmeye yetti :)
Dün akşam gittim serum taktırdım artık.
Sanki ilk kez yemek yiyor gibiydim önüme ne gelirse yedim :)))
3 günde bir serum taktırıcam artık yoksa gitmiyor dayanamıyorum.
Tek duam kısa sürmesi ama ondan da ümitli değilim.

Benim de 6 da başladı canım işte 20 gün oldu yaklaşık ama 20 günde beni bitirmeye yetti :)
Dün akşam gittim serum taktırdım artık.
Sanki ilk kez yemek yiyor gibiydim önüme ne gelirse yedim :)))
3 günde bir serum taktırıcam artık yoksa gitmiyor dayanamıyorum.
Tek duam kısa sürmesi ama ondan da ümitli değilim.
Sen en kötüyü düşünme hatta yiyebiliyorsan yemeğe çalış herkesin aynı olmayabilir benim ark 9 ay kustum demişti etkilenmiştim tabi belki etkilenmesem benim geçecek diyip avunsaydım bu kadar uzun sürmezdi birazda psikolojik olduğuna inanıyorum aşırı kusmanın korkuyoruz yersek kusarız diye ve beyine sinyal gidiyor ve anında kusuyoruz mesela ben buraya yazarken bile gidip kustuğumu biliyorum demekki ben kendim akışıma getirip kusuyordum girip okuma hiç bir yerden bulantı kusmayla ilgili yazıları unut ailen yankndaysa oraya git eve kapatma kendini konuştuğun zaman unutuyorsun iyi geliyor boşuna çare arama hormonların yüksek olduğu sürece bu böyle geçecek senin ki belki 12 hafta da tamamen bitecek öyle düşün bebişlerine iyi bak süt yoğurt bu aralar pek tüketme tetikler genellikle çiğ sebze ve meyve yemeğe çalış patates haşla ye havuç salatalık bunlar bana iyi gelen şeylerdi ben yanlış yapıp aşırı kustuğum zamanlar süt peynir yoğurt yedim şuan ağzıma bile alamıyorum tiksindim sen o hataya düşme Sağlıcakla kal

Cok yeni dun ogrendim :) o yuzden bisey yok simdilik. 8. Haftada baslamisti ilkinde, valla tirsmiyorum, o kadar butunlesmistik kusma ve bulanti ile, alismistim acikcasi
Bence kendini şartlama hiç belli olmaz kesinlikle psikolojini etkileme olcak diye her hamilelik aynı değil biliyorsun belki bunda çok güzel geçecek öyle de güzel olan şeyleri çağır kötüyü değil hayırlı olsun yeni bebek umarım annesini yormadan bir 9 ay geçirtir:)

Sen en kötüyü düşünme hatta yiyebiliyorsan yemeğe çalış herkesin aynı olmayabilir benim ark 9 ay kustum demişti etkilenmiştim tabi belki etkilenmesem benim geçecek diyip avunsaydım bu kadar uzun sürmezdi birazda psikolojik olduğuna inanıyorum aşırı kusmanın korkuyoruz yersek kusarız diye ve beyine sinyal gidiyor ve anında kusuyoruz mesela ben buraya yazarken bile gidip kustuğumu biliyorum demekki ben kendim akışıma getirip kusuyordum girip okuma hiç bir yerden bulantı kusmayla ilgili yazıları unut ailen yankndaysa oraya git eve kapatma kendini konuştuğun zaman unutuyorsun iyi geliyor boşuna çare arama hormonların yüksek olduğu sürece bu böyle geçecek senin ki belki 12 hafta da tamamen bitecek öyle düşün bebişlerine iyi bak süt yoğurt bu aralar pek tüketme tetikler genellikle çiğ sebze ve meyve yemeğe çalış patates haşla ye havuç salatalık bunlar bana iyi gelen şeylerdi ben yanlış yapıp aşırı kustuğum zamanlar süt peynir yoğurt yedim şuan ağzıma bile alamıyorum tiksindim sen o hataya düşme Sağlıcakla kal
Canım benim önerilerin için çok teşekkür ederim.
Zaten aileme yakın olsaydım daha kolay atlatırdım.
Gurbette olunca zor geçiyor.
Ben zaten şu an hayatta süt yoğurt süremiyorum ağzıma.
Aynen patates arada bir haşlıyorum.
Yoksa diğer zamanlar kraker armut ve etimek bu kadar.
Direniyorum bazen farklı güzel şeyler düşünüyorum ama 2-3 günde bir psikolojim alt üst ya baya ağlama nöbetleri geçiriyorum.
İnşallah geçecek geçici diye avutuyorum.
Sağolasın.:KK200:

Bence kendini şartlama hiç belli olmaz kesinlikle psikolojini etkileme olcak diye her hamilelik aynı değil biliyorsun belki bunda çok güzel geçecek öyle de güzel olan şeyleri çağır kötüyü değil hayırlı olsun yeni bebek umarım annesini yormadan bir 9 ay geçirtir:)
Insallah :) sanmiyorum :silah: babannemin 9 hamileligi var, toplamda 9 ekmek yemedim der.. zor cok zor... ama yine de allah beterinden korusun daha baska kotu durumlarda var yani..

Canım benim önerilerin için çok teşekkür ederim.
Zaten aileme yakın olsaydım daha kolay atlatırdım.
Gurbette olunca zor geçiyor.
Ben zaten şu an hayatta süt yoğurt süremiyorum ağzıma.
Aynen patates arada bir haşlıyorum.
Yoksa diğer zamanlar kraker armut ve etimek bu kadar.
Direniyorum bazen farklı güzel şeyler düşünüyorum ama 2-3 günde bir psikolojim alt üst ya baya ağlama nöbetleri geçiriyorum.
İnşallah geçecek geçici diye avutuyorum.
Sağolasın.:KK200:
Ben de gurbetteyim ailem yok ark yok onlarda çok etkili biri olsa belki bu kadar kötü geçmeyecekti ama allah kimseye muhtaç etmesin hiç birimizi sağlıkla doğsun yavrularımız bize yeter

Insallah :) sanmiyorum :silah: babannemin 9 hamileligi var, toplamda 9 ekmek yemedim der.. zor cok zor... ama yine de allah beterinden korusun daha baska kotu durumlarda var yani..
Aynen öyle kanaması olup aylarca yatan insanlar var şükür etmek gerek bizim hastalık değil mucizelerimizin etkileri bunlar her halimize şükür

Aynen öyle kanaması olup aylarca yatan insanlar var şükür etmek gerek bizim hastalık değil mucizelerimizin etkileri bunlar her halimize şükür
Arkadasimin plesenta asagidaydi en basindan beri epey bi yatti, 8 aya kadar dayandi ama bu seferde gebelik zehirlenmesinden acil doguma girdi. Gercekten beterin beteri var. sukurler olsun.

Merhaba kizlar bayadir sizi takib ediyorum buyuk umutla birgun biriniz aaa bulantim gitmish die yazacagini bekliyorum ama yok size bakinca dedim ayti sendede kesilmiyevek umutlanma boshuboshuna:KK12:sagsalim olsunlarda inshAllah bulantilarda kesilsin artik herkes hamileliyinin tadini cikar diyoda anlamiyorlarko:işsiz:bende biran once havalarin sogumasini bekliyenlerdenim belki o zaman duzelirim inshallah minnoshlarimizi sagsalim kucahimiza alalim:dua:

Merhaba kizlar bayadir sizi takib ediyorum buyuk umutla birgun biriniz aaa bulantim gitmish die yazacagini bekliyorum ama yok size bakinca dedim ayti sendede kesilmiyevek umutlanma boshuboshuna:KK12:sagsalim olsunlarda inshAllah bulantilarda kesilsin artik herkes hamileliyinin tadini cikar diyoda anlamiyorlarko:işsiz:bende biran once havalarin sogumasini bekliyenlerdenim belki o zaman duzelirim inshallah minnoshlarimizi sagsalim kucahimiza alalim:dua:
Sıcaklarda tetikliyor bulantıyı ben her yaz iştahsız olurdum zaten ama bu yaz çok daha fazla oldu iştahsızımm yemek zorla yersem de midem ekşiyip ağzıma geri geliyor yani yesek olmuyor yemezsek olmuyor Allah’ım daha kötü olanlara yardım etsin bize de yardım etsin

Sıcaklarda tetikliyor bulantıyı ben her yaz iştahsız olurdum zaten ama bu yaz çok daha fazla oldu iştahsızımm yemek zorla yersem de midem ekşiyip ağzıma geri geliyor yani yesek olmuyor yemezsek olmuyor Allah’ım daha kötü olanlara yardım etsin bize de yardım etsin
Amin amin kuzum bende zaten yaza fazla dayanikli biri degilim hamileyken ve bulantili kusmali bir hamileliyimden dolayi hic dayanamiyorum saatleri sayar oldum artik Allah daha kotu olanlara yardim etsin gunah yazilmasin bize

X