Aşılama

Merhaba bende pcosluyum direk aşılamamı oldunuz öncesinde ilaç veya çatlatma iğnesi oldu mu bende tedaviye başlayacağım nasıl ilerliyor süreç bilmiyorum.İnşaAllah istediğiniz sonuca ulaşırsınız.
Merhaba bende pcosum, iki yıllık evliyim tedavi sürecine ilk başladığımda adetlerim düzenliydi ve yumurtalarım kendiliğinden oluşuyor ve olgunlaşıyordu yumurta büyütmek için klomen diye bi ilaç kullanılıyor onu kullanmama bile gerek kalmadan çatlatma iğnesi vurulmuştum ama olumsuz oldu sonraki denememde klomende kullandım adetlerim düzensizleşmeye başlamıştı çünkü. Yine çatlatma iğnesi vuruldum oda olumsuz oldu yani aşılama öncesinde sadece çatlatma iğnesi ile deniyorlar yumurta takibi ve çatlatma iğnesi oluyor 2-3 defa eğer olumsuz olur ise aşılamaya yönlendiriyor

Bende pcosluyum 3. Aşılamayı bugün yapıyoruz 2den sonra tüp bebeğe geçin deniliyor ben kendi isteğimle 3ü yaptırıyorum doktorunuz acaba neden 4ü deneyelim dedi ki şans 1de neyse 4te de o oluyor
Tüp bebeğe gerek kalmayacagını söyledi o yüzden 6. aşılamaya kadar denemek istedigini söyledi. Aşılama 6 kez yapılabiliyormuş

Kızlar merhaba 25 eylül çarşamba günü ilk aşılamamı oldum pcosum. Aşılama gününüde sayarsak bugün 11.günüm ve aşırı heyecanlıyım okadar zor bi durum ki vücudum ikiye ayrılıyor resmen bitarafım umutlu bitarafım her an adetim gelicek diye tedirgin kendimle çatışıyorum resmen zaman yaklaştıkca duygular dahada yoğunlaşıyor🥹 22m yumurtam çatlamıştı benım aşılama günü bide 17 mm vardı çatlamak üzere olan demişti doktorum ve 10 gün boyunca gün aşırı ilişki dedi bana herhangi bi ilaçda yazmadı bu şekilde ilerliyor benim sürecim bakalım🥹 dünden beri belimde kasıklarımda baya ağrı var göğüs hassasiyetim ağrımda başladı normalde adete bir hafta kala göğüs hassasiyetim başlıyordu ama kasık bel ağrım hiç başlamıyordu. Birde üç dört gündür çok belirgin bi şekilde iştahım felaket açıldı ve aşırı sık idarara çıkıyorum neyin nesi anlamadım🤦🏻‍♀️
İnşallah güzel bir sonuç alırsın

Tüp bebeğe gerek kalmayacagını söyledi o yüzden 6. aşılamaya kadar denemek istedigini söyledi. Aşılama 6 kez yapılabiliyormuş
İnşallah hiç gerek kalmaz uzamaz bu defa tutunur bebislerimiz
Bişey daha soracaktım aşılamadan sonra sizde lekelenme kanaması oldu mu ilk ikide bişey yoktu ama az önce 3. aşılamami oldum hafif kanama ve geri akma oldu hiç ilaç verilmedi önceki tedavide progestan fitil ve iğne kullanmıştım yine onları kendim kullanacam

İnşallah hiç gerek kalmaz uzamaz bu defa tutunur bebislerimiz
Bişey daha soracaktım aşılamadan sonra sizde lekelenme kanaması oldu mu ilk ikide bişey yoktu ama az önce 3. aşılamami oldum hafif kanama ve geri akma oldu hiç ilaç verilmedi önceki tedavide progestan fitil ve iğne kullanmıştım yine onları kendim kullanacam
Katater yardımıyla yapıldığı için kanama olabiliyor bunlar gayet normal. Bana da başka bir ilaç verilmedi sadece progestan ve oksapar adında bir iğne verildi

Katater yardımıyla yapıldığı için kanama olabiliyor bunlar gayet normal. Bana da başka bir ilaç verilmedi sadece progestan ve oksapar adında bir iğne verildi
Sizinde devlet miydi. Benim ilk ikisi üniversiteydi çok iyi ilgi anlatım görmüştüm şimdi devlete yaptım sorduguma bile tersler cevap aldım aşılama masasında başımı aşağıya indir dedim hemşire ters bakıp gitti kendim yaptım bide niye yaptın diye çıkıştı rahat değildim ne yapayım diyince masada bıraktı elime 15 gün sonra test yap diye kağıt tutuşturdu ilaç falan hicbiseye gerek yok dediler benimle gelenlere de bişey verilmedi artık kendim kullanacam sorun olmaz zaten öncekilerde kullandığım şeyler

Sizinde devlet miydi. Benim ilk ikisi üniversiteydi çok iyi ilgi anlatım görmüştüm şimdi devlete yaptım sorduguma bile tersler cevap aldım aşılama masasında başımı aşağıya indir dedim hemşire ters bakıp gitti kendim yaptım bide niye yaptın diye çıkıştı rahat değildim ne yapayım diyince masada bıraktı elime 15 gün sonra test yap diye kağıt tutuşturdu ilaç falan hicbiseye gerek yok dediler benimle gelenlere de bişey verilmedi artık kendim kullanacam sorun olmaz zaten öncekilerde kullandığım şeyler
Benim 3ü de üniversitedeydi ve hemşireler de dahil çok ilgililer. Aslında doktorların bizlere davranısı bence çok önemli çünkü sonuçta bu sürecte bizleri motive eden kişilerin onlar olması gerekiyor diye düşünüyorum.
Bu arada hakkında hayırlısı olsun, umarım güzel bir haber alırsın🙏🏻🌸

Amin inşallah🤲🏻 bana ilk gittigimde tedavi olmadan çocuk sahibi olamayacağım söylendi o yüzden direkt aşılamayla başladı tedavim. Reglin 3. günü gidiyorum femara ilacı ve gonal f adında bir iğne veriyor bunları 5 gün kullanıp tekrar gidiyorum yumurtanın büyüklüğüne göre tekrar iğne veriyor. Yumurta istediği boyuta ulaştığında aşılama günü veriyor ve o gün sabah eşim test veriyor, kaliteli spermler ayıklanıp katater yardımıyla enjekte ediliyor. Aşılama denilince korkanlar oluyor çevremde ama öyle zor bir süreç değil. Tek problem iğnenin göbekten vurulması biraz ağrılı oluyor.
Bnde yapmayı düşünüyorum devlettemi yapıyorsunuz bnde pcos hastasıyım 2 yıl evliyim bir düştüğüm oldu bir daha hamile kalamadım siz aşılama söylendi

Bnde yapmayı düşünüyorum devlettemi yapıyorsunuz bnde pcos hastasıyım 2 yıl evliyim bir düştüğüm oldu bir daha hamile kalamadım siz aşılama söylendi
Ben üniversiteye gidiyorum. Biraz uzun ve bazen yorucu bir süreç olabiliyor ama güzel bir hastane ve doktora denk gelince rahat bir şekilde geçiriyorsun bu süreci. Siz Sivasta mısınız?

Benim 3ü de üniversitedeydi ve hemşireler de dahil çok ilgililer. Aslında doktorların bizlere davranısı bence çok önemli çünkü sonuçta bu sürecte bizleri motive eden kişilerin onlar olması gerekiyor diye düşünüyorum.
Bu arada hakkında hayırlısı olsun, umarım güzel bir haber alırsın🙏🏻🌸
İnşallah sizinde tedavi sürecinde olan herkesin de hayırlı haberli sonuçları olsun🌸🍀

Bende aşılama gününü sayarsak 11.günümdeyim ve pcosum aynı süreçteyiz senındemi ilk aşılaman 🥹
Bende aşılama gününü sayarsak 11.günümdeyim ve pcosum aynı süreçteyiz senındemi ilk aşılaman 🥹
Evet benim de ilk aşılamam şimdi kan vermeye gideceğim ama negatif çıkar büyük ihtimalle çünkü erken gebelik testi yaptım bugün kocaman negatif gördüm

Evet benim de ilk aşılamam şimdi kan vermeye gideceğim ama negatif çıkar büyük ihtimalle çünkü erken gebelik testi yaptım bugün kocaman negatif gördüm
İçinizi ferah tutun pozitif haberlerinizi bekliyoruz benim ilk aşılamada kaset test negatifti kanda pozitif inşallah hepimiz bu ay hayırlı haberler alicaz

Kendini olumsuz düşüncelere erkenden sokma biliyorum zor ama idrar testine güvenme kan vermek en iyisi ben adet günüme kadar beklicem 8.gün yapmıştım negatifti 🥹

X