Aşılama

bella mira

Üye
Kayıtlı Üye
31 Ağustos 2022
39
18
31
Kızlaarr merhaba bir süredir yoktum ama bugün işlemi aşılama yaptırdım Dr dört dörtlük aşılaman oldu dedi bu 2. Aşılama ilk bir aşılama 1 tüp bebek denememiz var negatif ile sonuçlanan şuan çok çok heyecanlıyım bu konuda tecrübeleri olan lütfen tecrübelerini benimle paylaşabilir mi

Merhaba benimde yarın olacak 2. aşılamam gerçekten heycanlı ve stresli geçiyor inş isteyen herkesin en kısa zamanda olur. tüp bebeği nerede yaptırdınız 3. kez aşılama yapılıp tüp bebeğe geçilmiyormu

Merhaba bende bir kere aşılama yaptırdım sonra uzun bir süre ara verdim bu ay yeniden yaptıracağız. Hakkımızda hayırlısı olsun inşallah. Aşılama için sadece gnol-f mi kullanıyorsunuz??

Bende dün yaptırdım ilk aşılamam benim. Dr pek ümitli konuşmadı. Eşimde sperm hareketsizliği var. Olmasizsa bir dahaki ay tüp bebek dedi.

Kizlar bende pztsi başlicam aşılamaya ilk kez bana aşamlari nasıl oluyo ön bilgi geçer misiniz

çok acıdı ya 10 dk sürüyor sonrasında çok ağrı oluyor ertesi gün herhangşi bir ağrı olmuyor
Ya inanamiyorum gerçekten mi off bn hsgyi anestesisiz çekilmiş biriyim canımdan can gitmişti onun gibi mi acbaa sanki doğum yaptim ya hsg çok pskljmi etkiledi çiktiğimde titriyordm ağlayarak

Ya inanamiyorum gerçekten mi off bn hsgyi anestesisiz çekilmiş biriyim canımdan can gitmişti onun gibi mi acbaa sanki doğum yaptim ya hsg çok pskljmi etkiledi çiktiğimde titriyordm ağlayarak
ayyy onu anestesisiz nasıl yaptırdınız felaket acıyor o, aşılama da aynı onun gibi kısa sürüyor benim çok ağırdı yani

ayyy onu anestesisiz nasıl yaptırdınız felaket acıyor o, aşılama da aynı onun gibi kısa sürüyor benim çok ağırdı yani
Ben kendi ahmakliğimla yaptirdö bilsem öyle aciycani hayatta yaptiröazdm bide sanki anestezi almayanların dha çank çocugu olmş die okmştm saçmlıkmiş yani pskljm bozldu resmen böyle bi aci yok ağliyarak çekti doktor yardımcisida yoktu herşeyi yirttm elimin altina gelen ne varsa. Aşilama da anestezi uygulanmiyor mu oda mi çok acili bi işlem

Kizlar bende pztsi başlicam aşılamaya ilk kez bana aşamlari nasıl oluyo ön bilgi geçer misiniz
Ben dün yaptırdım ilk aşılamamı. Adetin 5.günü klomen hap kullanmaya başladım 5 gün kullandım doktora yumurta kontrolüne gittim. Onun istediği zaman (yumurtam 22 mm olmuştu) ovitrelle iğnesini yaptım. İğneden sonraki gün sabahtan hastanede olduk. Önce eşim sperm verdi bunun için 3 günlük cinsel perhiz yapmıştı. Onun spermleri yıkandı hazırlandı birkaç saat sürüyor spermin hazır olması. Somra benim doktor beni doğumhaneye aldı hafif idrara sıkışık olmamı istemişlerdi öncesinde biraz su içip sıkıştım. O sırada da eşim laboratuvara gitti spermi alıp getirdi ince bir enjektörün içindeydi. Spermi laboratuvardan kendiniz alıyormuşsunuz.
İşleme gelirsek basit bir işlem, vajinadaya spekulum takıp açık kalmasını sağlıyor sonra incecik birşey rahim içine gönderip enjektördeki spermi içeri boşaltıyor. O sırada başka biri de karnından ultrasonla bakıyor rahime girmiş mi falan diye.
Normalde işlem basitken benim çok zor oldu çünkü rahim ağzım çok kapalıymış. Doktorum başka aletlerle önce onu açmaya çalıştı o yüzden benim 15 dk falan sürdü ve biraz ağrılı oldu. Ama bu çok nadir olan birşeymiş 30 yıllık doktorum böyle birşeyle ilk kez karşılaştım dedi doktorum.Soneasında hafif kanamam oldu ama bugğn hiçbirşeyim yok ağrı da geçti kanama da. Belki de bu sayede neden çocuğum olmadığını öğrenmiş oldum.
Senin bir sorun yoksa basit bir işlem, kolay olacaktır.

Ya canım öncelikle cok tşk ederim ızunca anlattiğin zaman ayirdğin için ay ı işlemi hsg çekilirken yaptilar bana canlı şahit pldm çok acidi canım demek yine acili bi işlem olcak ona emn oldm şuan ama napalm herşey anne olabilmemiz için bnde femara ile başlancal sanirim

Ben HSG yi anestezili çekildim o yüzden kıyaslama yapamadım ama bence çok basit bir işlem. Benim çok zor olmasına rağmen dayanamayacak kadar acı ağrı çekmedim ki benim doktorum ilk kez böyle birşeyle karşılaştım dedi. Hatta bu ay gebelik olmazsa mutlaka senin rahim ağzını açmamız gerekiyor sonrasında kendiliğinden gebe kalabilirsin dedi.

Aaa süperrrmiş peki maliyeti ne tuttu canısı

Eşimin sperm yıkama işlemi için 800 küsür verdik. Benim aşılama için de 3700 verdik. Ovitrelle çatlatma iğnesini de 470 e almıştık eczanden. Yani toplam maliyeti 5 bin falan anca tutmuştur.

Eşimin sperm yıkama işlemi için 800 küsür verdik. Benim aşılama için de 3700 verdik. Ovitrelle çatlatma iğnesini de 470 e almıştık eczanden. Yani toplam maliyeti 5 bin falan anca tutmuştur.
Off baya tutmuş yine ama bizde 7yi gözden çikardik şuanda herşey ateş pahası

Ben hsg yi anestezili yaptırdım ama aşılama normal oldu normalde canı çok yanan biriyim ve ilişkide bile tedirgin oluyorum başta eve ilk bir acı oluyor bir şeyler takıyor ama inanaın 5 dk falan sürdü sonrasında hiç acı vs olmuyor

Bana şimdi dr laroskopi dedi yapışıklık mevcutmuş tüplerde

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…