Aşılama

Ya inanamiyorum gerçekten mi😞😞😞 off bn hsgyi anestesisiz çekilmiş biriyim canımdan can gitmişti onun gibi mi acbaa sanki doğum yaptim ya hsg çok pskljmi etkiledi çiktiğimde titriyordm ağlayarak
Rahim röntgeni daha kötü aşılama okadar acıtmıyo bence ama kişiden kişiye değişir anlık sızı oldu hemen geçti enjekte ettiler

Ben dün yaptırdım ilk aşılamamı. Adetin 5.günü klomen hap kullanmaya başladım 5 gün kullandım doktora yumurta kontrolüne gittim. Onun istediği zaman (yumurtam 22 mm olmuştu) ovitrelle iğnesini yaptım. İğneden sonraki gün sabahtan hastanede olduk. Önce eşim sperm verdi bunun için 3 günlük cinsel perhiz yapmıştı. Onun spermleri yıkandı hazırlandı birkaç saat sürüyor spermin hazır olması. Somra benim doktor beni doğumhaneye aldı hafif idrara sıkışık olmamı istemişlerdi öncesinde biraz su içip sıkıştım. O sırada da eşim laboratuvara gitti spermi alıp getirdi ince bir enjektörün içindeydi. Spermi laboratuvardan kendiniz alıyormuşsunuz.
İşleme gelirsek basit bir işlem, vajinadaya spekulum takıp açık kalmasını sağlıyor sonra incecik birşey rahim içine gönderip enjektördeki spermi içeri boşaltıyor. O sırada başka biri de karnından ultrasonla bakıyor rahime girmiş mi falan diye.
Normalde işlem basitken benim çok zor oldu çünkü rahim ağzım çok kapalıymış. Doktorum başka aletlerle önce onu açmaya çalıştı o yüzden benim 15 dk falan sürdü ve biraz ağrılı oldu. Ama bu çok nadir olan birşeymiş 30 yıllık doktorum böyle birşeyle ilk kez karşılaştım dedi doktorum.Soneasında hafif kanamam oldu ama bugğn hiçbirşeyim yok ağrı da geçti kanama da. Belki de bu sayede neden çocuğum olmadığını öğrenmiş oldum.
Senin bir sorun yoksa basit bir işlem, kolay olacaktır.
Çoğunlukla aynı işlemleri yapmışız ama benim rahim ağzım açık hiç uzamadı ama 20 dk yattım bi bacağım diğer bacağımın üzerine atmamı istediler vitaminlere devam ettim ve progestan hapını rahimden atmamı söyledi doktorum yatmadan önce at dedi rahmine çocuğun tutunması kolay olsun diyeymiş bilginiz olsun

Çoğunlukla aynı işlemleri yapmışız ama benim rahim ağzım açık hiç uzamadı ama 20 dk yattım bi bacağım diğer bacağımın üzerine atmamı istediler vitaminlere devam ettim ve progestan hapını rahimden atmamı söyledi doktorum yatmadan önce at dedi rahmine çocuğun tutunması kolay olsun diyeymiş bilginiz olsun
Bana yarim saat yat dedi sag ayagimi sola attim ben dedim hemsireye sorun yoksa yatabildigim kadar yatayim esimide yanima aldilar sıkılmayım diye 45 dk yattim daha yatardim ama yeter bu kadar dediler 😊

merhabalar 5 haziranda 2. aşılama oldum bugün 14 günüm son 1-2 gündür çok nadir kasık batmam oluyor ve geçiyor daha önce hiç belirtim olmamıştı birde göğüs hasasiyetim var yürüyorken bile sızlıyor gebelik belirtisimi bilemiyorum hasta olacağımı düşündüğüm hüsrana uğramamak için test vermek istemiyorum aynı durumu yaşayanlar sonuç ne oldu yazarsanız çok sevinirim

Bana progestan vermedi doktor aşılama oldu bende yarım saat yattım sonra çıktım. İlaç yazmadı inşallah olmuştur da tutar.

X