Aşılama yaptıranlara ve femara kullananlara acil sorum var

Hanımla türlü türlü ilac ve tedavi yöntemi denemiş biri olarak şunları söyleyeyim. Klomen ilk tedavi ilacıdır. Alınan doz miktarı ve kişinin ilaca verdiği tepki ile bazen 1 bazen 4 5 yumurta gelişir fakat çoğul yumurta geliştirmede yumurtanın kalitesi bi miktar düşer. Hap formunda etkili ilac femeradir. Daha kaliteli yumurta geliştirir. Asilama konusuna gelince haplarla asilama yapılır fakat en sağlıklı süreç için iğneli ilac ile yumurta geliştirmek gerekir. Gonalf tarzı ilaçlar hapa göre daha kaliteli yumurta urettirir. He doktorlar niye klomen veriyor derseniz prosedür bu şekilde. Size tavsiyem klomeni 1 ay deneyin sonra başka ilac talep edin. Oda femera olur. Gene gebelik elde edilmezse. Asilama deneyin onda da tavsiyem sadece 1 kez deneyip daha ileri tedavi yöntemine başvurmanız. Hap ve iğneli tedavi yöntemlerinin başarı oranı %10. Asilama başarısı %20 maks. Tüp bebek tedavisinde %35 tenn % 50 ye kadar başarı şansı artar. Tercih yol sizlerin. Aynı tedavi yöntemlerini defalarca denemek hem zaman kaybı hem umut kaybı yaratır. Birde malii boyutu var tabi. Benim şimdiki aklım olsa klomen dahil hiç bi sey denemeden tüp yaptirirdim. Cahillik işte.

Bende dün aşılamaya başladım. Şuan femara kullanıyorum haftaya tekrar gidicm bi arkadaşımın tuttu şuan 5 aylık inşallah benimkide tutar. Bi sorunumuz yok eşimle 1 sene önce 8 haftalık düşük yapmştm kürtajdn snra olmamıştı

Katılıyorum mayıscım. İstisnalar dısında spermler zaten yumurtaya ulaşıyo önemli olan yumurtanın kaliteli oluşması ve klomenin işe yaramadigini düşünüyorum kesinlikle boş bi ilaç düzenlenli yumurtlayan kadınlarda işe yarıyo anca pcoslular için zaman kaybııııııııı

Merhaba kızlar. Bende bugün reglimin 2.gununde gittim doktora yarın femara ya başlıyorum 5 gün sabah akşam devam. Salı günü de gonal-f 450 mg ultrason sonrası karar verecek doktorum dozuna ama kaç gün kullanacağımı bilmiyorum. Daha önce yaptıranlar yardımcı olabilir mi. Gonal-f eczanelerde kolay bulunmuyor bi eczaneye sipariş verdim yarın getirecek ama bu iğne tek bı kez mi kullaniliyor çünkü bı kac kez vuracakmisim öyle dedi doktor ilk dozu kontrolde o vuracak. Ona göre kendimi garantiye alayım diye düşündüm

Kesinlikle öyleeeee

Merhaba ben geçen ay gonal f 300 kullanmıştım sonuç olumsuzdu bu ay başka dr bu dozun çok yüksek olduğunu söyledi. Sizin 450 çok çok yüksek yumurta tembelliği mi var?
Bu arada ilacı enjekte edeceğin kadarını şırıngata çektikten sonra buzdolabı kapağında muhafaza edeerek kullanacaksınız.

Merhaba . İnanın hiç bilmiyorum ilkkez başladık tedaviye ama doktorum öyle bişey demedi . Salı günü hangi dozda yapmam gerektiğine karar verip bana da söyleyecekmis bakalım ne diyecek

Bendede pcos var ne yazık ki.. 2 defa klomen kullandım fayda etmedi geçen ay femara kullandım yumurtalar gelişmedi 11-12 mm'ydi , şuan tekrar femara kullandım salı günü kontrolüm var bakalim ne olacak.. Allah hepimizin yardımcısı olsun..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…