Aşılama yapıp hamile kalanlar varmı?

Olmama sebebi var mıydı acaba
Bende pcos varmış ama düzenli takip edildiğim halde aşılama yaptırdığım aydayken tespit edildi tek yumurtam kendiliğinden sağlıklı gelişiyordu. Eşimde de ileri hızlı hareketli sperm sayısı biraz düşüktü. Doktorum çok ciddi problem olarak görmedi her ikisini de ama 9 ay kadar bebeğimiz olmadı biz de aşılama yaptırmaya karar verdik. Tek yumurta gelişip çatlayınca aşılama yaptırdık ama sonradan bi yumurta daha kendi kendine büyümüş ve döllenmiş. 4-5 gün fark vardı iki bebeğin arasında doktorum ilkinin aşılama ikincisinin doğal yolla olmuş olabileceğini söyledi

Önerdi ama bazıları problem erkekteyse yapmayın aşılama diyorlar bilmiyorum
Ya bizde sperm hareketi azdı ve hatta aşılama sonrası doktor ümitsiz konuştu. Dedi ki sperm azdı baya. Yine de yaptım dedi aşılamayı. Bazılarında böyle de tutuyor dedi. Ben ümitsiz kalmıştım regl olurım diye düşündüm göğüs ağrısı başlamıştı falan. Bir baktım Allah’a şükür pozitif. Yani erkekle sorun olunca aşılama tutma ihtimali daha yüksel sanki

Ayy çok güzel maşallah darısı bizim başımıza

Hamileliğin hayırlınolsun canım sağlıcakla kucağınıza alın inşallah yavrumuz
Bana da umut oldu yazdığınız eşimde sperm ileri hareketliliği az doktor normal yolla olmaz diyemem ama net olur da diyemem dedi 3 yıl bitti hala olmadı aşılama istiyoruz bakalım bahçeci tüp bebek merkezinde üniversite hastanesi hem uzak hem aylar sonrasına veriyor randevuyu. İlk görüşmeye gittiğimizde elimizde olsun diye eşime randevu aldım sperm testi yaptıracağım yine bana hiç rahim filmi çekilmedi size çekilmiş miydi sizde hastaneye gitmeden özele yani rahim filmi çektirdim mi

Bana geçen yıl temmuz ayında rahim filmi çekildi. Kasım ayında dış gebelik yaşadım. Sonra tavsiye ettiler ama çekmek istemedim çünkü benimki biraz zor oldu. Aşılamada doktor sperm sayısı az dedi bizi üzdü biraz. Az da olsa yaptım dedi böyle olan da var dedi. Ben o yüzden biraz umutsuzdum ama çok şükür Allah nasip etti. Sperm hareket sorunu varsa faydası oluyor sanki ya. Bizim iki yıldan fazla olmuştu korunmayı bırakalı ama nasip işte olmuyordu. Hala inanamıyorum inşallah sağlıklı ilerler. Size de nasip olsun bu sevinç

Allah razı olsun canım. Amin ecmain.

Nerede yaptırdiniz asilamayi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…