Aşılama Sürecim ve Belirtiler🍀

Amin canım😇 benim bugün aşılamanın 4. Günü. Ne ağrı ne sızı hiçbirisi yok sanırım olmadı burda herkes ağrı falan yaşamış iğnelerin etkisi de olmadı sanki😔
Merhaba benim de aşılama 3. Günü.
İlk 2 gün ara ara hafif kasık ağrısı ve sık idrara çıkma yaşadınız mı sizde ?
Protestan vajina fitil de verdi bana onu kullanıyorum akıntı yapıyor ama normalmiş

Protestan vajina fitil de verdi bana onu kullanıyorum akıntı yapıyor ama normalmiş
Merhaba. Bana fitil vermediler. Duphaston kullanıyorum sabah akşam. Onun dışında akıntı ağrı idrara sık çıkmada hiç olmadı

Ben de progestan fitil kullanıyorum akıntım oluyorum canım ilk gün ben de sık idrara çıktım

Evet 24 mayısta 2. Aşılamayı yaptırdım bakalım beklemedeyim şuan canım gonalf kullandım
Hadi hayırlısı olsun cnm Allah emeklilerimizin karşılığını versin inşallah aramızda 4 gün var bende 28 inde oldum. Varmı belirtilerin falan nasıl hissediyorsun senin epey olmuş

Hiç bir belirtim yok kuzum 🥹
Valla geçen hastane de bir kızla tanıştım tüp bebek tedavisi olmuş artık kan testine gelmiss o gün belli olacak kadın o kadar rahhat relax ki şaşırdım soruyorum belirtin varmı nasıl.hisediyorsun vs vs kız o kadar rahat ki belirtim yok zaten doktor belirti arama.dedi bana dedi 😱 şaşırdım rahatlığına ben olsam kafayı yerdim. Sonra girdi çıktı hamile 😱😱 hiç belirtisi olmadan hamile.belki de senin de öyledir

Hadi hayırlısı olsun cnm Allah emeklilerimizin karşılığını versin inşallah aramızda 4 gün var bende 28 inde oldum. Varmı belirtilerin falan nasıl hissediyorsun senin epey olmuş
Bende 29unda aşılama oldum inşallah olumlu sonuçlar alırız hepimiz

Arkadaşlar haber bekleyen yazan kızkardeslerim oldu burdan da yazayim aşılamam tutmamış malesef negatif. Hcg 2.30 çıkmış. Nasip degilmis bu ay. Biraz daha yolumuz var demek ki. Sabırla bir sonraki aşamaya ilerleyecez artık 🙏🌸🫂
Ben yeni gördüm bu yazdığını ya herkesin bir zamanı var bizimki daha gelmemiş demekki diye düşünüyorum. Sabırlı olacağız bazen umutsuzluğa kapılsam da her şey Allahtan diyip o düşünceleri kafamdan atıyorum. 😔Benim de ayın 2sinde 14 gün oluyordu çatlama iğnesi sonrası ama bugün lekelenmem geldi kuzum.

Yaklaşık iki yıldır deniyoruz , aylardır da doktorlara gidiyorum sayısız kan testleri tahliller hormon takibi yumurta takibi hsg vb .. derken hiç bir sebep bulunmadı olmamasına. Yumurtalarım kendiliğinden büyüyor ilaç vs hiç kullanmadım bu anlamda da çatlama pozitif ama gebelik hiç oluşmadı. O yüzden aşılamaya karar verildi. İlk olacak. Ama doktor direkt çok umutlanmamak gerekiyor aşılamanın tutma olasılığı tüp bebekten daha düşük , %20 tutma olasılığı oluyor aşılama tedavilerinin diyerek zaten modumu düşürdü ama yapacak bişey yok deneyeceğiz ne gerekiyorsa çabalayacağız. Süreç çok zor gerçekten benim ne yaşadığımı ne hissettiğimi en yakınım değil ama sen anlayabilirsin anca. Bu durumu yaşamayan kimse anlayamaz. Herkes ezberlemiş gibi stres yapma kafana takma psikolojini bozma ! Gibi şeyler… kolaydı sanki !
Şu mesajda o kadar hak verdim ki size evet gerçekten biz birbirimizi anlayabiliriz benim de 2 sene oluyor yaklaşık :KK43: ne yapacağımı şaşırdım artık denemediğim şey kalmadı inanın. 3.ayında hamile kalan arkadaşım stres yapma şunu bunu yeme ondan diye akıl veriyor. Gerçekten çekene zor bu süreç.

Ben yeni gördüm bu yazdığını ya herkesin bir zamanı var bizimki daha gelmemiş demekki diye düşünüyorum. Sabırlı olacağız bazen umutsuzluğa kapılsam da her şey Allahtan diyip o düşünceleri kafamdan atıyorum. 😔Benim de ayın 2sinde 14 gün oluyordu çatlama iğnesi sonrası ama bugün lekelenmem geldi kuzum.
Regl mi oldunuz,benimde çatlama iğnesi sonrası ayın 2 si 14.gün olacak inşallah hasta olmam diye dua ediyorum,ama anlamadığım birşey var çatlatma iğnesinden sonra 14 gün sonra regl mi olunuyor, çünkü geçen ay ayin 10unda regl olmuştum ayın 6sı gibi regl olmam gerekiyor,bir kaç yerde daha okudum çatlama iğnesi sonrası 14.gün regl mi oluyor onu tam anlayamadım

Regl mi oldunuz,benimde çatlama iğnesi sonrası ayın 2 si 14.gün olacak inşallah hasta olmam diye dua ediyorum,ama anlamadığım birşey var çatlatma iğnesinden sonra 14 gün sonra regl mi olunuyor, çünkü geçen ay ayin 10unda regl olmuştum ayın 6sı gibi regl olmam gerekiyor,bir kaç yerde daha okudum çatlama iğnesi sonrası 14.gün regl mi oluyor onu tam anlayamadım
Ben geçen ay çatlatma iğnesi vurulmuştum 23 nisanda 14 gün sonra tam ayın 7sinde iğneyi vurduğum saatlerde regl oldum o yüzden aşılama gününden değil iğneyi vurma günümden sayıyorum 😔 bu ay da öyle saydım 1-2 gün önce geldi yabi lekelenme olarak geldi şuan ama regl ağrım var yoğun geliyor yani 😔
Oof umarım sizinki pozitif olur inanın aşılama konusunda olumlu seyler duymaya o kadar çok ihtiyacım var ki. Sürekli olumsuz düşük ihtimal diyorlar neden bu kadar para verip yaptırıyoruz o zaman anlamıyorum 😔

Ben geçen ay çatlatma iğnesi vurulmuştum 23 nisanda 14 gün sonra tam ayın 7sinde iğneyi vurduğum saatlerde regl oldum o yüzden aşılama gününden değil iğneyi vurma günümden sayıyorum 😔 bu ay da öyle saydım 1-2 gün önce geldi yabi lekelenme olarak geldi şuan ama regl ağrım var yoğun geliyor yani 😔
Oof umarım sizinki pozitif olur inanın aşılama konusunda olumlu seyler duymaya o kadar çok ihtiyacım var ki. Sürekli olumsuz düşük ihtimal diyorlar neden bu kadar para verip yaptırıyoruz o zaman anlamıyorum 😔
Anladım şimdi,benimde regl ağrım var karnımda regl olacağım zaman şişlik oluyor şuan şişlikte var ağrıda var,o yüzden pozitif olduğunu hiç sanmıyorum ,ümidim yok yani burda da arkadaşla yazıyor,tutan var elbette onlar adına çok mutlu oluyorum ama tutmayanda çok var keşke hepimizin tutsa

Bugün aşılamamın 11.günüydü p.tesi dr kan testi için gel dedi ayın 3ünde yani bakalım artık hakkımda hayırlısı,okadar muayene oldum hormon testleri rahim filmi herşey normal bir sıkıntı yok eşimde de öyle,sebebsiz infertilite,insan her ay umutlanıyor 2 yıldır bekliyorum olmuyor çok üzülüyorum,bu aşılama süreci bile beni psikolojik olarak çok yıprattı tüp bebek süreci daha yıpratıcı ve masraflı nasıl olacak ne yapacağım bilmiyorum,yaşım biraz daha erken olsa belki bukadar acele etmeyeceğim ama yaş ileri olunca durlar acele etmen lazım dedikçe daha da stres oluyorum

Sürekli stres olmayın diyorlar ama gerçekten süreç çok yıpratıcı oluyor sürekli şunu yememeliyim sunu içmemeliyim diye geçiyor günlerim iyice psikolojik olarak beni zorluyor ☺️ benim yumurtamı gonalf ile büyütmüştü doktor geçen aydan yarım iğnem kaldı o yüzden bu ay da deneyeceğim sanırım sonra biraz akışa bırakmak istiyorum aşılama süreci beni yıprattı sanırım. Maalesef şuan yaşadığım yer dolayısıyla iyi hastane ve doktor imkanımız da yok

Tüp bebek fiyatlarını da hiç sormadım çünkü burada güvenip yaptırabileceğim bir yer yok aşılamada bile korkarak yaptırdım 😊 devamlı yumurta takibi vs olduğu için başka şehirler de zor olacak bizim için 🤷🏻‍♀️ Bu aydan sonra işim Allah’ın takdirine kaldı tamamen çok şükür 😁
Gerçekten canı gönülden isterim bu ay aşılamanızın tutmuş olmasını hani kendim değilim ama burda rumuzlardan tanıyorum artık sizleri yakın arkadaşım gibi mutlu olurum pozitif sonuç almanıza ❤️

Valla geçen hastane de bir kızla tanıştım tüp bebek tedavisi olmuş artık kan testine gelmiss o gün belli olacak kadın o kadar rahhat relax ki şaşırdım soruyorum belirtin varmı nasıl.hisediyorsun vs vs kız o kadar rahat ki belirtim yok zaten doktor belirti arama.dedi bana dedi 😱 şaşırdım rahatlığına ben olsam kafayı yerdim. Sonra girdi çıktı hamile 😱😱 hiç belirtisi olmadan hamile.belki de senin de öyledir
İnşallah canım dua etmekten başka bir şey gelmiyor elimizden Allah en güzel zamanda hepimize nasip etsin inşallah 🙏🏻😍

X