Aşılama sonrası kasık ağrısı

NastenkaAleksey

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
22 Mayıs 2022
275
313
34
Merhaba, pcos nedeniyle kasım ayından beri tedavi görüyorum. Gonal f kullanımı sonrası Dün aşılama yapıldı ve dünden beri ayakta durmakta zorlanıyorum. Aşılama öncesi de aynı bölgede yoğun ağrı vardı aşılamayla birlikte arttı. Yürüyemeyecek kadar ağrı ve baskı hissediyorum. Çatlama ağrısı mı ilaçların etkisi mi emin değilim. Benim gibi bu şekilde ağrı yaşayan oldu mu operasyon sonrasında ?

Özellikle ilk gün insan oturamıyor bile çok normal ilaçların etkisi yumurtalarını büyüttüler dışardan destek aldığın için gün geçtikce dahada rahatlıyacaksın inşallah sonu güzel olur. Kaç yumurtan büyüdü

İki yumurtamın büyüdüğünü söyledi sonrasında Progestan kullanmaya başladım bugün 3. Günüm. Umarım sonu güzel olur dediğin gibi sen ne zaman yaptırmıştın ?

İki yumurtamın büyüdüğünü söyledi sonrasında Progestan kullanmaya başladım bugün 3. Günüm. Umarım sonu güzel olur dediğin gibi sen ne zaman yaptırmıştın ?
İnşallah canım ben haziranda yaptırmıştım. Ama tutmadı bende de pcos var. Şimdi adet olmayı bekliyorum tekrardan başlıcaz nasip kısmet inşallah seninki tutar

Ben tedaviye klomenle başladım yeterince büyümedi yumurta, sonrasında femaraya geçtik hemen. Bu kez de büyüdü çatladı ama döllenme olmadı. Son olarak gonal f 10 gün 75 den kullandım ve çatlatma iğnesinin ertesi günü aşılama oldu. Şu an progestan kullanıyorum. Bekleyince regl oluyor musun takviye ilaç veriyor mu sana doktorun? Ben genelde tarlusal gibi ilaçlarla oluyorum polikistik over yüzünden.

canım hayırlı olsun aşılaman tutmuş

Çok teşekkür ederim Aşılamam tuttu ama hiç muayeneye gidemedim hcg testi yaptırdığım gün covid testim de pozitif çıktı. Umarım herşey yolundadır
Aa geçmiş olsun canım inşallah kolay atlatırsın bebişe bsey olmaz inşallah Atlatınca git hemn Bende aşılamamı oldum bekliyorum kuzu bi belirtin varmıydı neler yaptın bende de pcos vardı sendede varmıs bnde 75 kullandım gonalfı biraz benziyoruz heralde biraz umut oldun bana

Ne zaman oldu aşılama canım? Benim belirtilerim vardı ama ilacın da etkisi olabilir diye anlamlandırmamaya çalışıyordum. Ama diğerlerinden ayıran tek bi belirtiyle test yapmadan hissettim ben tuttuğunu. Nabzım normalden hızlı atmaya başlamıştı hergün ölçüyordum çarpıntı gibi normale göre 15-20 fazla çıkıyordu en az. Sonra göğüslerimde mavi damarlar belirdi ve kimyam tamamen değişmeye başladı. Hergün mutlaka duş alan biriyim Saçlarım kurudur. Saçım ve derim hızlı yağlanmaya başladı yüzümde sivilcelenme oldu. Kasık ağrısı halsizlik bulantı gibi Diğer belirtiler zaten ilaçların etkisiyle oluyordu ama bu yazdıklarım benim için çok farklıydı.

Pazartesi oldum kuzum. Ya herkesin farklı belirtileri oluyor evet ama çoğunluklada benzer belirtiler suanlık bnde bsey yok. İlk aşılamamda ilk günden basladı yumurta fazlaydı bde cok ağrım olmuştu sonra doğru azalmıştı tutmadı dedim. Progestan uyku yapıyordu ona aldırıs etmedim. Ama smdi hiç ağrım olmadı ilk gün bile yumurta catladımı aşılama yaparken onu bile bilmiyorum doktor bakmadı da. Gün içinde en fazla 2 kere sancı giriyor 1 sn sürüyor oladar oda 3. Günden başladı. Bilmiyorum ya inşallah bu sefer tutar

Ağrı çok belirleyici değil burada hiç ağrısı olmayıp tutanlar kadar ağrısı olup tutmayanları da okudum. Sen dikkat et elinden geleni yap gerisi kader. Ağır kaldırmamanı tavsiye ederim. Yukarı uzanmamaya çalışmanı ve uzun süre çömelmemeni de. Hareketlerini bu süreçte biraz kısıtlarsan iyi olur. İnşallah tutacaktır.

Amin inşallah canım cok saol dikkat ediyorum bakalım ama bazen unuttuğumda oluyor rabbim inşallah bu sefer nasip eder..

Çok teşekkür ederim Aşılamam tuttu ama hiç muayeneye gidemedim hcg testi yaptırdığım gün covid testim de pozitif çıktı. Umarım herşey yolundadır
Merhaba öncelikle hayırlı olsun benim de çat.iğnesinin hemen eetesi günü 25.saatte yapıldı ama ve yumurtam 22 mm idi sizin yumurtanız kaç mm idi çat.iğnesini olduğunuz hün ve kaç saat sonra aşılama yapıldı bir de benim aşılama olduğum günden beri kasık ağrılatım var 2 gün sonra başayan idrara sık gitmeletim var acaba üşüttüm mü enfeksiyon mu kaptum diye düşünüyorum çünlü embriyo rahme geldiğinde hani 1 hafta sonra başlasa kadık sğrısı idrara hitme anlarum da bu netedeyse aşılama gününden beti var

Teşekkür ederim Benim iki yumurta vardı 19 ve 18 diye hatırlıyorum. Çatlatma iğnesini 13 Temmuz gecesi 1 de yaptım , aşılama 15 Temmuz öğlen 1de yapıldı. 36 saat sonra yani. Aşılamadan bikaç saat sonra kasık ağrım başladı ve ertesi gün şiddetlenerek artmıştı. Ayakta bile zor duruyordum. Doktoru arayıp sordum yumurtalıkları ilaçla uyardığımız için bu şekilde reaksiyon göstermen normal ağrıya biraz katlanacağız dedi. Gaz sıkışmasına da yol açabileceğini onun da ağrı yaptığını söyledi. Sık idrara çıkma bende de vardı ona da ovitrelle çatlatma iğnesi sebep oluyor. Ben de enfeksiyondan korkmuştum ama tamamı aşılama öncesi ilaçların ve aşılama işleminin etkileriydi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…