Aşılama mı Tüp Bebek mi Lütfen Bakar Mısınız Özellikle Tecrübesi Olan Arkadaşlar

Panda34

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Şubat 2022
330
197
27
Merhaba 3. Kez yumurta takibim negatifle sonuçlandı (İlk 2 yumurta takibi sonrası histereskopi yapıldı polipten dolayı) 2 sini farkli bir hastanede yaptırmıştım.En son ki yumurta takibini de özel muayenehane de devam ettirmiştim.Doktorum şimdi aşılama yapalım eğer tutmazsa tüp bebeğe geçeriz diyor.Fakat çok masraflı yumurta takibinde aldığım ilaç 2008 liraydı şimdi 2500 lira olmuş yumurtam direnç gösterdiği için 900+900+450 3 kutu bu ilaçtan almam gerekti yumurta takibi ücreti de ayrı yaklaşık bu tedaviye 9 10 bin lira harcadık arada harcadıklarımız hariç aşılama ücreti 5 bin lira dendi ve yine muhtelemen aynı hormon iğneleriyle devam edeceğim ve yine muhtemelen yumurtlama sorunumdan dolayı büyürken direnç gösterecek yaklaşık 7 8 bin lira sadece ilaca gidecek tüp bebek için de 15 bin lira fiyat verildi kendi alacağım ilaçlar hariç sizce aşılamayı mı tercih etmeliyim tüp bebeği mi kronik pcos hastasıyım siz tüp bebek veya aşılama yaptıranlar nerede ne kadar maliyetlerle yaptırdınız yardımcı olur musunuz

Direk tüp bebek derim bende 2 aşılama yaptırdım pcos var eşiminde sayı azdı tutmadı. Tüp bebek ilkte tuttu şükür

Merhaba 3. Kez yumurta takibim negatifle sonuçlandı (İlk 2 yumurta takibi sonrası histereskopi yapıldı polipten dolayı) 2 sini farkli bir hastanede yaptırmıştım.En son ki yumurta takibini de özel muayenehane de devam ettirmiştim.Doktorum şimdi aşılama yapalım eğer tutmazsa tüp bebeğe geçeriz diyor.Fakat çok masraflı yumurta takibinde aldığım ilaç 2008 liraydı şimdi 2500 lira olmuş yumurtam direnç gösterdiği için 900+900+450 3 kutu bu ilaçtan almam gerekti yumurta takibi ücreti de ayrı yaklaşık bu tedaviye 9 10 bin lira harcadık arada harcadıklarımız hariç aşılama ücreti 5 bin lira dendi ve yine muhtelemen aynı hormon iğneleriyle devam edeceğim ve yine muhtemelen yumurtlama sorunumdan dolayı büyürken direnç gösterecek yaklaşık 7 8 bin lira sadece ilaca gidecek tüp bebek için de 15 bin lira fiyat verildi kendi alacağım ilaçlar hariç sizce aşılamayı mı tercih etmeliyim tüp bebeği mi kronik pcos hastasıyım siz tüp bebek veya aşılama yaptıranlar nerede ne kadar maliyetlerle yaptırdınız yardımcı olur musunuz
Bende pcosum 2. Aşılamamı yaptrdm bekliyorum haftaya sonucu belli olur hiç umudum yok tuttugunu sanmıyorum.. inşallah tutmuş olurda tüp bebeğe gerek kalmaz yoksa bnde tüp bebeğe baslıyacağım smdiden arastırıyorum.. sana bnde önerim direk tüp bebek yaptır insanın psikolojisi bozuluyor 😔

Bende pcosum 2. Aşılamamı yaptrdm bekliyorum haftaya sonucu belli olur hiç umudum yok tuttugunu sanmıyorum.. inşallah tutmuş olurda tüp bebeğe gerek kalmaz yoksa bnde tüp bebeğe baslıyacağım smdiden arastırıyorum.. sana bnde önerim direk tüp bebek yaptır insanın psikolojisi bozuluyor 😔
İnşaAllah tüp bebeğe gerek kalmaz da hamile kalırsınız ben bu ay kendime biraz zaman ayırdım Eylül gibi kesinleştirip tedaviye tekrardan başlayacağım 3 negatif yumurta takibi histereskopi geçmişte vajinismus derken yıprandım kendimi yorulmuş hissediyorum kendimi toparlayıp başlayacağım inşaAllah💐

aşılama ve tüp için devlete gitseniz? 3deneme ücretsiz bu hakkınızı kullanın derim
Doktoruma güveniyorum benim ilk evlendiğim dönem vajinismus geçmişim vardı 8.5 ay sonra doktor yardımıyla atlattım fakat devlet hastanesine kadın doğum bölümüne gittiğimde doktor muayene ederken o kadar sert davrandı ki kendimi tekrar kasmaya başladığımı fark ettim o yüzden imkan yettikçe doktorumla devam edeceğim çok teşekkür ederim bu bilgi için

İnşaAllah tüp bebeğe gerek kalmaz da hamile kalırsınız ben bu ay kendime biraz zaman ayırdım Eylül gibi kesinleştirip tedaviye tekrardan başlayacağım 3 negatif yumurta takibi histereskopi geçmişte vajinismus derken yıprandım kendimi yorulmuş hissediyorum kendimi toparlayıp başlayacağım inşaAllah💐
Hİç umudum kalmadı kuzum. Bu ayda olmadı diye düşünüyorum aşılamadan sonra 8. günü kan verdim aslında bilerek değil acillik oldum hastalandım orda aldılar 2,5 cıktı sonuç zaten halim kalmadı bu sonucu görüncede hiç umudum kalmadı.. Bende çok yoruldugumu hissediyorum mola vericem..

Hİç umudum kalmadı kuzum. Bu ayda olmadı diye düşünüyorum aşılamadan sonra 8. günü kan verdim aslında bilerek değil acillik oldum hastalandım orda aldılar 2,5 cıktı sonuç zaten halim kalmadı bu sonucu görüncede hiç umudum kalmadı.. Bende çok yoruldugumu hissediyorum mola vericem..
umudunu yitirme 2,5 yükselmeyecek bir değer değil . Vardır bir hayır , kendini bırakma Allah büyük daha var test gününe 🤗

Uzun süredir girmedim bu siteye ve aylar sonra girdiğimde yazınızı gördüm.Bende tüp bebek tedavisi ile hamile kalan biri olarak kendi düşüncemi aktarmak isterim maddi imkanınız ve psikolojimiz belli bir süre sonra onuda deniyim bunuda deniyim demeyi maalesef kaldırmıyor her hastaneye gidiş belli süre sonra güzel heyecanın yerini acaba yinemi olumsuz olacak diye korkuya bırakıyor.Hem psikolojik hem maddi hem manevi anlamda bence aşılama yerine tüp bebek denemeniz naçizane fikrim.İğne +ilaç ile ihtimal %5 aşılama %20-%25 tüp bebekte bu oran %60 lira kadar çıkıyor.Tatil yaptınız mı bilmiyorum ama öncesinde bu yaz sonunu kendinize doktorun tedavisi ağustos ayını ayırın ve tatilinizi yapıp sakin kafa ile düşünmek daha iyi gelecektir.Bende hem maddi hem psikolojik anlamda aşılama yaptırmadan tüp bebek yaptırmıştım rabbim sistemden herkesi bekletmeden uzun sınavlar vermeden evlat sahibi olmayı nasip etsin🤲

Geçtiğimiz ay sonu tatil yaptık evlilik yıldönümümüzde tedavi bitmiş artık sonuç alacaktık kan vermiştim pozitif olursa diye sürpriz bile ayarlamıştım ama maalesef ki evlilik yıldönümümün sabahında negatif olduğunu görmüştüm doktorumla da görüşüp aşılama yerine direkt tüp bebek yapsak olur mu diye sordum bana sen normal yolla hamile kalabilecek birisin ama sen istiyorsan yaparız dedi ve inşaAllah ekim ayı gibi tüp bebek tedavisine başlayacağız nasipse dedikleriniz o kadar doğru ki

Kesinlikle direk tup bebek.. zaten vucuduna yuklenecegin ilaclar ve ilaclara yapacagin masraf ayni uzerine biraz daha ekleyip tup bebek derim ben.. ay yollardan gecmis biri olarak.. uc kez yumurtlama takibi ilacli, iki asilama , ucuncu tup bebegini yaptirmis biri olarak keske en basta tup deneseymisim

Kızlar ya yorumlarınızı okudum duygulandım
Bu site ne güzel yA vallla
Kızlar benım de bu ay son şansım doktor asılamamdedi Kasım da
Ki şns gerek kalmaz yorumlara baktım da
Bizde hiç sorun yok benım sadece amh sınır da
Ondan dolayı doktor geç kalmamak için asılama önerdi
Ne düşünüyorsunuz arkadaslar
Sımdı konuyu açan arkadaslar konularımız farklı
Ama size danışmak istedim bende

Bende başta femara kullandım ona bi ücret ödedim. İğneleride sizin gibi yumurtalarim hemen gelişmedigi için 3 defa aldim 7 bin civarı o tuttu. Muayene ücreti aşılama ücreti derken. Bide tutma şansı yüzde 20ydi tutmadı. Boşa zaman kaybı bence. Şimdi tüp bebeğe başlayacam insallah. Bu arada bende de pcos var

Bende de pcos var bugün ikinci aşılamamızı yaptık umarım olur da tüp bebekle uğraşmak zorunda kalmayız çünkü yumurta toplama işlemi beni çok korkutuyor.

X