Artik yasamanin bir anlami yok. Ben bu kadar kotu bir kadinmiyim ki anne olmak hakkim

Esim benim icin cok seyler yapti hem evlilik oncesi hem de sonrasinda bein bitgun gormesin delirir sesimi duymasin uzulur ve benden onceki iliskisineide cok iyi biliyorum yani gercekten tum detaylarina kadar biliyorum herseyi zaten cevrei=resinde bulunan hemcinslerimde ayni seyi soyluyor sut oglan sut gibi lakaplar bile takmislar.Ama gelin gorun ki o icinde ki bastirilmis cocuk istegi hem kendini hem de beni mahvediyor. Aslinda kendimi de suclamiyorum fakat bir yerde gecmisin pismnaligi ve izlari halen ustumde ayrica cogunuzda bilirsiniz ki erkekler biz kadinlari genelde su sekilde itham ederler: '' Bir kadin bekaretini verdigi ilk erkegi ister pismanlik ister nefret vs vs bir sebepten dolayi asla unutamazlar'' esim bunuda dusnuyor simdi. Bilmiyorum gercekten son bir kac aydir esimle evlilgim cok kotu geciyor yani zevkli bir yani yok ama emin oldugum birsey var ki birbirmizi cok sevdigimiz neler yapmadi ki bu yuvanin mutlulugu icin ickisi yok kahvesi yok hcbir kotu aliskanligi yok gozu benden baskasini gormez Ama bosanma konusunda sizlerinde dedigi gibi cok tehditkar ve herseyi ispatlayacak gucte ayrica bende birseyleri asla inkar edip yalan soyleyecek ve gizleyecek karakterde bir yapiya sahip degilim

İlk yazdıklarınızı okumamış olsam buradaki ifadelerinizin şu son satırlarını okuduğumda sizin için önemli olan şeyin sadece eşinizi çocuk sahibi olmaya ikna etmekten ibaret olduğunu düşünmeye başlayabilirdim. Tamam ilk satırlarınıza katılabilirim. Bu konuda yorumlardaki tüm arkadaşların yazdıklarına da katılıyorum ve hak veriyorum bunlar sorgulanması gereken şeyler. Ancak yine de sizin belirttiğiniz gibi kendince prensip edinmiş ve belki de bu prensibinden vazgeçebileceği derecede bir beraberliği de olmamıştır diye de bakabilirim. Ama sizin şu son satırlarınızı okuyunca herşeyi bir yana bırakıp sadece çocuk konusunda ikna etmeyi başaramadım diye yaklaşımınızdan dolayı açıkça söylemem gerekirse sizi anlamakta zorlanmaya başladım gerçekten.

Ben bu evliliğin daha fazla yürümeyeceğine inanıyorum.kanatsız melek kocanız sizin ailenize mahçup olmak istemiyor ama sizi çok rahat bi şekide mahçup edebilecek öylemi?

diğer çelişen cümleleri de işratlersem sanırım kıpkırmızı olucak bütün cümleler..
cidden çok saçmaaa...hani birbirimizi taparcasına! çok seviyoruz neredeyse demişsin yaa
sevgi adamın gözünü kör eder yaaaa...burda nice kadınlar var ki eşlerinin ikinci evliliği..yada tam tersi..
evlenip ayrılmış da olabilir bir insan..biraz mantıklı cümleler lütfen..

Ama bosanma konusunda sizlerinde dedigi gibi cok tehditkar ve herseyi ispatlayacak gucte ayrica bende birseyleri asla inkar edip yalan soyleyecek ve gizleyecek karakterde bir yapiya sahip degilim

Çok duygusal,mülayim,başkaları süt oğlan olarak görüyor ama ispatlamaya gelince aslan kesiliyor.
Ben anlamadım bu işi....

Hem ispatlarsa ispatlasın.Adama demezler mi madem öyle niye evlendin ?
Evlenirken-evliyken iyiydi de boşanırken mi tü kaka oldu ?
Boşanırken cinselliği ortaya dökmek bir erkeğe,hele de anlatıldığı gibiyse,eğitimli,kültürlü bir beyefendiye asla yakışmaz.

aşk sevgi bu değil lütfen kendinizi kandırmayın bu şekilde geçmişin izleriyle yaşam geçmez.eşinizin bu durumu atlatacağını sanmıyorum benim bile bayan olduğum halde zaman zaman eşimin geçmişte ne yaşayıp ne yaşamadığı düşündürüo beni bayan olarak bile her nekadar üstü kapatılsada unutulmuyor bu tip olaylar

''Eger bu evliligin bitis sebebinin ben degil senin o basini one egdirten gecmisin oldugunu soyler, herseyi acik secik onlara anlatirsan o zaman bosanalim'' diyor.

Evlenmeden herşeyi anlattığınız adam bu nedenle boşanalım diyemez. evlenmeseydin derler adama. siz geçmişinize sahip çıkmazsanız böyle olur işte. "ben bunları yaptım, benim hayatım benim tercihlerim" deyip sahip çıkmazsanız tehdite benzer bu çirkinlikleri hayat arkadaşım dediğiniz adam yapar sonunda.

Ben bu forumda yeniyim. Ben de bilmiyorum eski konuyu ama yukarıda yazdığınız gibi aynı şey aynı şekilde benim de özellikle çok çok dikkatimi çekti. Yani süt oğlan falan denilmesine bile katlandığı halde prensibini bozmamış türünden de birşeyler yazılmış. Yani bir kadın hakikaten sıkıntısını burada paylaşacak derecede önemli görüyorsa meseleyi, özellikle bu konuları bu derecede ana konu haline niye getirsin ki diye düşündürüyor insanı yazılanlar öyle değil mi?

evet maalesef oyle is bosanmaya gelince biraz tehditvari bir tavir akiniyor ailemi kendi ailesinden ayirmiyor cunku yani biraz tipik ana kuzusu ev erkegi hali de var. Ayrica cogunuzun bahsettigi o diger konu nedir? kafam karsiti ondada neticede burasi biz kadinlari sayfasi ve buna benzer sorunlari benden once paylasanlar olabilir ama erkekle ne alaka onu anlamadim??? Neyse. Bne bunu ilk bslarda anlamadim ancak sonradan jeton dustu icinde bu denli cocuk sevgidi olna ( yegenlerimi kuuk kuzenlerimi kendi cocuguymsu gibi severdi onceden ve halende oyle) ona karsi durust olup herseyi soyledikten sonra bir daha cocukla ilgili tek kelime etmedi. Ve isin kotu tarafi nette yaptigim aramalarda da maalesef bu erkek milleti ayni seyleri dusunuyor. Bir okusaniz neler yazmislar neler cok utanc verici. Hele bir yorumu okudum ki aynen soyle diyor'' Uelen pis midesi genisler sizden once baska erkeklerin en dilece fantazilerini yasadigi o goguslerden dunyanin en masum varligi olan cocugunuzun emzirilmesini kaldiracak kadar da genismisiniz? diye igrenc yorum yapanlarda olmus. Maksadim esimi sadece cocuga ikna etmek degil. Ama bende istiyorum her adin gibi cocugumu karinimda tasiyip enneligi yasamak ve iste meselenin puf noktasi da burasi

o konuyu sözde bir erkek yazmıştı,eşi evlenmeden önce 2 kişiyle birlikte olmuş(aynı siz gibi)açıkça bunu söylemiş.adam her haliyle kabul etmiş(aynı siz gibi)sözde karısını çok sevmiş.adam önceki sevgilisiyle beraber olmamış(aynı siz gibi)karısını çok seviyor ama nedense karısıyla birlikte olduktan sonra pişman oluyor,karısından tiksiniyor,iğreniyor(siz gibi diyemeyeceğim,çünkü karısına belli etmiyormuş ama ilişkiden sonra ayrı yatakta uyuyormuş)üstelik artık uzun süredir birlikte olmuyor(aynı siz gibi)üstelik eşinin anne olmasını layık görmüyor(siz gibi)

Madem bu durumu kaldıramayacak, başında evlenmeyecekti.

Herkesin hayatında pişmanlıkları olabilir. Önemli olan geleceğe bakabilmektir.

Annelik vasıflarına sahip olmadığınızı düşünen bi adamın sizinle evlenmesi çok saçma.

Eğer gerçekten anne olmak istiyorsanız bırakın bu adamı, kimseye bişey ispatlayamaz...

eşiniz bunları en başından beri biliyorsa neden evlendi sizinle...
kabul ettiyse neden şimdi sorun çıkarıyor anlamadım..:26:

İyi ya madem karakteriniz sizi aşağılayan adamla beraber yaşamaya razı biz ne yapabiliriz ki?
Eşinizle biz mi konuşalım kendine gelmesi için?

Cocuk konusu ve cinsel birliktelik harci diger konuslarda asla birsey olmadi ama maalesef bu ikisi ozellikle iliskiye gormemk istememesi beni cok kaygilandiriyor. Bilmiyorum kizlar zaten bu konuyuda sizlerden birazda olsa telkin ve rahatlama icin actim burda. Bir insan nasil yapabilir bunu ya nasil bir kadini annelige layik gormye bilir isin aci tarafi bir onceki mesajimda da yazdigim gibi bu erkeklerin cogu boyle girin isterseniz kendiniz arastirin neler yazmislar neler. Eger sadece esim boyle olsa tamam diyecegim ama maalesef toplumun ikiyuzlu bakis acisi da boyle. Bende isterim ki yuvam kalici olsun esimin benim icin neler yaptigini aileme akrabalarima her turlu konuda benden daha fazla destek oldugunu sirf ben uzumeyeyim diye onlara nasil ciktigini ve bbunuda en icten duygularla yaptigini herseyi biliyorum. Parmaklarim titriyor su an yazmakta bile guucluk cekiyorum. Is hayatimi bile etkiledi butun gun aklimda bu mesele. Terapiye gitmyide teklif ettim benim ihtiyacim yok ssadece prensipli bir insanim ve boyle insanlarin terapiye ihtiyaci olamaz diyor. Cocuk knusu haricinde cok sakin ama cocuk konusnu acinca icinde ki yara kaniyor resmen yuregi sizliyor ve oda cok istedigi icn ki butun sidetini ofkesini kiziyor sanki o beni cocuk sahibi olalamamktan oturu sucluyor.

Detayli anlattiginiz icin esinizi taniyor gibi oldum. Bu kisilikteki insanlarin fikirleri sabittir ve asla ikna olamazlar.

Herkesin merak ettigi gibi ben de merak ediyorum. 3 senelik evlisiniz, son 4 aydir size dokunmuyor. Neden son 4 ay?

Daha once kabullenmisti, sonradan mi sizden sogudu?

Bir arkadasimiz vardi amerikada yasayan, kulturlu, entellektuel bir adam. Evlenmeden once sevgilisi daha once beraber oldugunu soylemis. Adam ok demis ancak evlendikten sonra karisindan nefret etmis ve bosandilar. Fakat bu 3 sene sonra olmadi.

Terapi diyecektim ama esiniz kabul etmiyor. İsin kotu tarafi, siz de terapilik bir hale gelmissiniz. Bosanmayi kabul eden biri cocuk icin ikna olmaz. Uzgunum ama bosanmaktan bir care yok gibi gorunuyor. Zira esiniz sizi icinde bitirmis.

nOLUROYLE SOYLEMEYIN ESIMIN BENI ICINDE BITIRMESI BILE COK KOTU BENIM ICIN. Neen son 4 ay cunku cocuk istegimi son 4 ayda ayyuka cikardim ve sanki kabuk baglamis yarasini yeniden kanattim ve bu defa daha agir kanadi gib oldu neler cektik evlenmek icin. esimin tayini kariyeri vs benim diploma almam herseyiyle zorlugunu yasadik. cocuk konusunu acmadigim ve unutmus gibi davrandigim surece hicbir sorun cikmiyor yani sanki yrasi kabuk baglayinca hersey duzeliyor. iyi ama ben daha ne kadar dayanabilirim cocuk hasretine ayrica cocgumuz olmadigi icin oda hasret cekiyor fakat hernasilda bunu bir sekilde bastiriyor. Hangi siniftan olursa olsun bunu kabul etseler bile bir sekilde iclerinde yara edip yasiyorlar ve bendekine benzer veya daha farkli orneklerle er gec su yuzune cikiyor hersey. ne igrenc yorumlar fikirler var o sitelerde ve hepsinin altini cize cize en cok degindigi nokta bu annelik ve cocuk kavrmi. ben zor okudum o kufurlesme ve arglardan ve orda yazilanlar aslinda cok kucuk bir kisim devede kulak misali ancak toplumun ikiyuzlu bakis acisini anlatmaya yetmis.

konu sahibi bu anlattığım eşiniz olabilir mi
sanki yorumları hiç okumuyorsunuz

Erkeğe güvenip evlilik öncesi cinsellik yasayıp ayrılan kızlar, başka erkekle evlilik yapacakları zaman kızlık zarını diktirme yoluna gidiyorlar.bu tür konuları kk da okuyoruz.bu açıkçası çok onayladığïm bir olay değildi.fakat śimdi bu konuyu okuyunca dürüstlüğün on para etmediğini gördüm.demek ki erkeklerin çoğu kandırılmayı hak ediyor diye düşünsem inançlarıma çok mu aykırı olur, bilemedim

bahsedilen diğer konuyu bence kesinlikle eşiniz açmıştı.
tüm cümleler birbirini tutuyor onun konusuyla.
herşeyi geçtim eşinin ayrılmak için sunduğu seçenek çok kötü niyetle sunulmuş bir seçenek.
sen nasıl gideceksinde baba ben daha önce birliktelik yaşadığım için kocamla ayrılıyoruz diyeceksin.
Türkiye şartlarında kaç kadın gidip bunu babasına söyleyebilir.
senin ondan sonra rahat bir şekilde yaşamanı istemiyor.
ailenin gözünden düşürmek istiyor seni çok seven (!) kocan.
sende hala ailemi çok sevdiğinden diyip duruyorsun.
aileni çok sevse üzülmelerini istemez sanırım.
madem seni böyle yarı yolda bırakacaktı hiç evlenmeseydi.
kandırmış oldu şimdi seni.
belkide bu durumu kafasına takmayacak bir adam çıkacaktı karşına onunla evlenecektin.
çok daha mutlu olacaktın.
sen açık sözlülükle anlatmışsın herşeyi.
diyelimki o zaman kabul etti şimdi edemiyor.
o zaman ya boşanacak yada bu durumun üstesinden gelmek için uzman yardımı alacak.
e ikisini de yapmıyor.
bu mu sevgi şimdi arkadaşım.

o beyefendinin konusundan sonra bende erkeklerin kandırılması gerektiğine inanmıştım

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…