Artik tembellik zamanımı

Bence ara verin iyice dinlenin sonra calisma sartlari daha hafif bir is bakin kendinize yada izin alin neden bayram haric izin almadiniz anlamadim normal insanlar gibi izin haklarinizi kullanin birikim yapin 5 sene daha yatirim da olabilir 50 yasta azmis calismamak icin

Tek yaşayan bir kadın misiniz ? Tamamen calismamazlik değil de iş yükü daha hafif bir iş olsa güzel olurdu. Ama yanlış anlamayın 50yasindan sonra da kolay iş bulunmuyor.

Kira sorununuz olmadigi icin kiziniz da kendi gelirini elde ettigi icin gecinirsiniz bence. Omrumuz calismakla patronlara para kazandirmakla geciyor. Biraz da kendimize zaman ayiralim
Kızımla yaşıyorum oda çalışıyor
Burdan çıksam tekrar iş bulup alışamam bu saatten sonra işte bulamM sanırım
Hic kendime zaman ayiramadim ömrüm hapis gibi ofislerde geçti

Malesef şarlariniz iyi değil 10 binle ay sonu gelmez karın bile doymaz ki doğru düzgün☹️
Daha mesai saati az olan işlere baksanız en azından 55 60 yaşına kadar devam etseniz daha iyi
Malesef şartlar çok kötü tatil filan çok zor emekli için
Evet haklısınız ancak o yasa kadar çalışma gücünü kendimde göremiyorum

Bence ara verin iyice dinlenin sonra calisma sartlari daha hafif bir is bakin kendinize yada izin alin neden bayram haric izin almadiniz anlamadim normal insanlar gibi izin haklarinizi kullanin birikim yapin 5 sene daha yatirim da olabilir 50 yasta azmis calismamak icin
Yerime bakacak kimse olmadığı için izin vermiyorlar birini alın diyorum oda yok yada aldıkları çalışmak istemiyor o yüzden çıkamıyorum ciksamda sürekli telefonda oluyorum

Yerime bakacak kimse olmadığı için izin vermiyorlar birini alın diyorum oda yok yada aldıkları çalışmak istemiyor o yüzden çıkamıyorum ciksamda sürekli telefonda oluyorum
İsten cikmakla tehtit edin yoka gelirler her istediklerini yapan biri var karsilarinda ne demek izin vermiyorlar sizin yerine boyle calisacak biri bulabileceklermi acaba

Kızımla yaşıyorum oda çalışıyor
Burdan çıksam tekrar iş bulup alışamam bu saatten sonra işte bulamM sanırım
Hic kendime zaman ayiramadim ömrüm hapis gibi ofislerde geçti
Yani ya tüm birkiminizle bir ev alıp kira da maaşa eklenecek ya da çalışmaya devam. Çünkü kızınız bir gün evlenecek ya da gidecek. 10bin de Türkiye sartlarinda hem gezmeye hem yemeye yetmiyor

Burdan çıkarsam tekrar işe girmem sanırım ben biraz fazla sahipleniyorum nereye girersem gireyim giderek artar sorumluluk
Daire alırsam tüm birikimim gider Buda beni korkutuyor
Borçsuz daire alabiliyorsanız alın birikiminizle,kira geliri olur size,maaşınız çok az zira,ek bir maaş gibi olur rahat geçinirsiniz biraz daha bence.
Yaşınız da genc bence bu arada ama maaşınız cidden çok az. Tek maaş olmaz bence. Annem emekli,tek yaşıyor evi var ,sizden fazla maaşı ama ancak geçiniyor,ek bir masrafı olsa zorlanır,hastane vb. Tabi ki destek oluruz biz öyle durumlarda ama halihazırda güzel ,refah içinde bir emeklilik geçiriyor diyemem.

Bunca yıl gece gündüz çalış sadece ev al,karın tokluğuna ömür geçsin.....
Şu sıralar çevremde o kadar çok duyuyorum ki.
Siz yine ev alıp oturmuşsunuz bu bile büyük şans ,şimdi benim diyen babayiğit için bile ev bir hayal.
Aylık 10000 geçinmek için çok az, arabayı satıp pasif gelir getirecek bir alana yatırım yapın ,akmasada damlar,daha ne kadar çalışırsınız bilmem ama bu maaş asla yetmez.

Kapitalist düzene maalesef ki muhtaç edildik.. Demek ki maaşınız o kadar az yatırılmış ki emekli maaşı ancak 10 bin TL oluyor..

Dinlenmek istiyorsanız gözünüzü karartın diyeceğim ama ķör bir kuyuya doğru yol alıyoruz bir sene sonrası ekonomik anlamda ne olur bilemiyoruz.. Kendinizi biraz daha garantiye alıp karar verin.

Almanya da Hollanda da 70 e kadar çalisanlar kaliteli ve sağlıklı beslenebiliyor, hobilerine para ve zaman ayırabiliyor, her yıl, her izinde 3-5 yurtdışı yurtiçi tatil yapabiliyor, çocuklarinin gelecek kaygısı yok,insan yerine koyulduklari bir sistemde çalisiyorlar...Tatillerde gelen yabancı yetmislikleri görmüyor musunuz? Bizim 40 liklar gibi hepsi
Eee yani Türkiye de yasam sartlari malesef böyle napalim hepimiz gocelimmi almanya hollanda gitmek istesek de kabul eden kim siyasi olaylara hic girmek istemiyorum bile yasaktir muhtemelen

Eee yani Türkiye de yasam sartlari malesef böyle napalim hepimiz gocelimmi almanya hollanda gitmek istesek de kabul eden kim siyasi olaylara hic girmek istemiyorum bile yasaktir muhtemelen
Ben Almanya ya göçelim mi dedim? Konu sahibine oralarda 70 yaşına kadar çalisiliyormus , Türkiye'de erkenden emekli oluyorsunuz dendiği için ülkelerin şartlarıni hatırlattım. Ayrıca burda da 2002 den sonra işe girenler için emeklilik yaşı 65. Bunlar son 50 lik emekliler, o da 99 öncesi EYT hakları sayesinde.

Emeklilik hayatı yaşayın.gezin dolaşın.dinlenin.Bende mali musavirim.Omrumu o meslekte çürütmek istemiyorum.Evden iş yapıyorum.Kira gelirimizle de SGK mi yatırıyorum.Cocugumla eşimle daha fazla zaman geciriyorum.50 yaşına kadar o mesleği surduremeyecektim ne yazık ki.Siz yapacağınız kadarını yapmışsınız.Kendinizi düşünün dinlenin.Ben muhasebeden dönüp resim kara kalem çalışması yapıp satıyorum.ekstra al satlar yapıyorum.Kafam daha dinc.

X