Artık gına geldi

Şok içerisindeyim , bence fazla ileriye gidiyor ama daha önceden gizlice yaptığın bir birikim ya da transfer falan mı gördü , galiba sadece banka hesabına bakıyor , cimri olduğundan dolayı mı ?

Şok içerisindeyim , bence fazla ileriye gidiyor ama daha önceden gizlice yaptığın bir birikim ya da transfer falan mı gördü , galiba sadece banka hesabına bakıyor , cimri olduğundan dolayı mı ?
Birikim yapmıyorum şuan, yani kendime vakit ayırmada sıkıntı çekiyordum. Kendime kitap, kıyafet alışverişi yaptım yani oda toplasanız 2k eder. Cimrilikten olduğunu zannetmiyorum. 1 sene oldu olmadı evleneli neyin birikimini yapacağım ki. yapsam altınları vermezdim.

Ciddi anlamda uzman desteği alması gerekiyor eşinizin. Sizden öncesinde ciddi bir travma falan mı yaşadı acaba. Bırakın eşimin banka hesaplarımı karıştırmasını evlendigimizden bu yana çantamın fermuarını izinsiz açmışlığı yoktur.

Ciddi anlamda uzman desteği alması gerekiyor eşinizin. Sizden öncesinde ciddi bir travma falan mı yaşadı acaba. Bırakın eşimin banka hesaplarımı karıştırmasını evlendigimizden bu yana çantamın fermuarını izinsiz açmışlığı yoktur.
Yok, daha öncesinde aman aman bir şey yaşamamış zaten. Tabii bilememde. Ama malı onun için çok kıymetli, inanılmaz. Bana da kirli çıkı der.

Yani sebebini sorduğumda söyledim, ailem para göndermişti o sıra. Onu da faturadır vs. onları kapatmıştım. Niye söylemedin bana diyor, bu konu üzerinden hep gidiyor sorduğumda. Zamanında yalan söylemiştin hani diye. Tamam da hani fuzuli bir yere harcamadım ki.

Madem bu kadar dert ediyorsun babama söyleyeyim bir dahaki sefere sana da harçlık versin deyin.
Aaa ne ayıp bir şey ya. Anne babanızın size verdiği parayı istemekten, hesabını sormaktan utanmıyor mu? Çok çirkin çok.

Arkadaşlar herkese günaydın,

bir önce ki konumu okuyanlar bilir. Bilmeyenler için kısa bir bilgi geçeyim. Evlendiğimden beri değil ama sürekli olarak bekar kalsaydım nasıl olurdu vs. düşüncelerden kendimi alamıyordum.
Konuya gelecek olursam, ne zaman bu hissiyattan kurtulsam ah tamam çok iyiyiz desem, Eşim ben uyuyakalırsam veya erken yatarsam eline telefonumu alıp kurcalıyor, banka hesaplarıma bakıyor çoğunlukla. 1 keresinde ailem para göndermişti söylememiştim, aldığım para zaten bize gidiyor. Çokta sorun olacağını düşünmedim ta ki kontrol edip yüzüme vurana kadar, e bakmışsın nerelere yatırdığıma bakmadın mı diye çıkıştım. Ne zaman baksa ve sorsam bu konuda sana güvenmiyorum diyor? Dedim manyak mısın birileriyle yiyorum sanki dedim.

Dün de karnım ağrıyordu erken yattım, saat 2 suları almış telefonu eliNe bir şeyler karıştırıyor birisi sana yazmış felan dedi. Eee dedim onu da benden bileceksin anlamadım neyse o an telefonu kapattı uyuduk. Sabah işe hazırlanacağım bu son girişler oluyor ya, baktım girmiş 2-3 bankama. Yani sıkılıyorum bu durumdan sanki sakındığım bir şey var. Anlam veremiyorum bir türlü sorunca da onu söylüyor. Siz de oldu mu böyle bir durum oldu mu? olduysa nasıl engellediniz.

Şifremi değiştirdim bir çok kez bu seferde ondan kavga ettik
Net olduğunuzu belli edememişsiniz ailenizin gönderdiği paradan eşinize ne.

Benim de eşim nir kere şifremi isteyerek hesabıma baktı tahmin ettiğinden fazla bir miktar görünce sen hiç para harcamadın mı niye hesabında bu kadar para var diye hesap geçmişime bakmaya çalışınca telefonu alı verdim elinden sana ne benim hesabımdan kitabından işine bak sen dedim. Bakacam niye elimden alıyorsun merak ettim dedi en sevmediğim şey neyini merak ettin dedim hesapta fazla para dedi o bilir çalıp çırpmadığıma göre geçen aylardan artan paradır dedim. Seni ilgilendiren bir durum yok yani dedim.

Bu arada ben maaşımı alınca içinden kendime bir miktar alır gerisini eşimin hesabına gönderirim. Yani benim hesabıma bakmasına gerektirecek bir durum yok. Ben çok gıcık olurum hesabıma bakılmasından. Siz anlatınca bile sinir oldum

İnanın yaşanmadı, Aldığı maaş borca gidiyor. Benim maaşım eve yetiyor. Ailem kiraya destek veriyor. Her gün eşime neredeyse yemek parası da atıyorum veya geceden bir şeyler hazırlıyorum. Ya bir de sanem bana para vermiyor diye aileme söylüyor. Neye yeteyim anlamadım.

Sen evlenmemişsin evlatlık edinmişsin.

Bu paranoyaklık dozu artarsa banka muhabbetlerinden sonra konunun ne olacağını tahmin ediyorsundur umarım?

İkiniz de çalışan insanlarsınız sen niye ona yemek hazırlıyorsun o sana hazırlıyormu ailen destek oluyormuş onun ailesi destek oluyor mu bir de altınlarını vermişsin adama paşalar gibi bakıyorsunuz verdikçe göreviniz haline getirmiş eksik olmasın diye bakıyor adam kötü iylikten de anlamıyor çirkin yakıştırmalar yapıyor seni suçlu hissettirip kendi üstünlüğünü sağlayacak çoğunu da başarmış zaten

Yani sebebini sorduğumda söyledim, ailem para göndermişti o sıra. Onu da faturadır vs. onları kapatmıştım. Niye söylemedin bana diyor, bu konu üzerinden hep gidiyor sorduğumda. Zamanında yalan söylemiştin hani diye. Tamam da hani fuzuli bir yere harcamadım ki.
İstediğin yere harcayabilirsin de ona ne ya,ailen göndermiş neyin hesabını veriyosun? Şimdiye kadar kimseye boşan yazmadım ama bu adam çekilmez.Benim de kızım var ilerde ben de ona para gönderebilirim bu paranın hesabını kocası soramaz ona ne

İnanın yaşanmadı, Aldığı maaş borca gidiyor. Benim maaşım eve yetiyor. Ailem kiraya destek veriyor. Her gün eşime neredeyse yemek parası da atıyorum veya geceden bir şeyler hazırlıyorum. Ya bir de sanem bana para vermiyor diye aileme söylüyor. Neye yeteyim anlamadım.
Şu mesajı okuyana kadar ailenizin destek vermesi belki gururunu rencide etmiştir, o yüzden agresif davranıyordur diyecektim ama adamın elle tutulur bir yanı yok. Resmen sırtınızda kambur bu adam.

Hayat müşterek ama bu farklı bir boyut. Sizi böyle ezmesine izin vermeyin. Siz sustukça her şey daha kötüye gidecek.

Benim eşim de yeni evliyken baya toksikti. Her şeyden kavga çıkarırdı falan. Sürekli de telefonumu kurcalardı, Whatsappa girer mesajlarıma bakardı. Bir şey sakladığımdan değil ama kavga çıkarak diye tedirgin olurdum. Öyle böyle derken bir gün canıma tak etti. Aldım eline telefonunu, bir güzel kurcaladım da kurcaladım. O günden sonra bir daha telefonuma hiç bakmadı. Eşim konuşarak anlamıyor ne yazık ki, ne kadar rahatsız edici bir şey olduğunu göremiyor. Aynısını ona yapınca daha iyi anlıyor. Ben de öyle yapıyorum artık. Tavsiye ederim.

Benim eşim de yeni evliyken baya toksikti. Her şeyden kavga çıkarırdı falan. Sürekli de telefonumu kurcalardı, Whatsappa girer mesajlarıma bakardı. Bir şey sakladığımdan değil ama kavga çıkarak diye tedirgin olurdum. Öyle böyle derken bir gün canıma tak etti. Aldım eline telefonunu, bir güzel kurcaladım da kurcaladım. O günden sonra bir daha telefonuma hiç bakmadı. Eşim konuşarak anlamıyor ne yazık ki, ne kadar rahatsız edici bir şey olduğunu göremiyor. Aynısını ona yapınca daha iyi anlıyor. Ben de öyle yapıyorum artık. Tavsiye ederim.
1 kere baktığım için sana baktığımı söylüyor ona istinaden bakıyor. Yani yine olan bana oluyor

Ay ben bu dediğine cok takildim, ne kadar ayip bunu gidip annengile söylemesi. Hic mi lafini sözünü bilmiyor? Gerisi zaten tam cinnetlik, neden izin veriyorsun ki sana böyle davranmasina? Borc ne borcu düğün borcu mu? Sahsi borc mu? Birde erkeğin kadının eline bakmasi, bilemiyorum. Bana pek normal biriymis gibi gelmedi maalesef.

X