Artık çok sıkıldım kalitemi bozmadan nasıl sıyrılacağım?

Ya kayınvalidem müthiş bir kadın 🧿 torunlarını çocuklarını bir arada yılın sayılı günleri görebiliyor. Onun canını sıkmak istemiyorum.
Bence tek konuşman gereken kişi kayınvaliden. Anne böyleyken böyle üzülmeni istemiyorum fakat artık bu konuları duymak istemiyorum ben ne yapacağım diye ona danışın.
Emin olun en net yardım ordan gelir

Sizin ki kadar olmasa da benim de buna benzer model bir eltim var. Susunca daha çok üstüne geliyor böyle tipler. Tek çözüm tekrar eski eş hakkında konuşmaya başladığında tahrik edici bir ses tonuyla ‘sen eski elitini ne kadar çok kıskanmışsın öyle? Kadın hayatınızdan çıkalı o kadar zaman olmuş ama sende bayağı bir yara bırakmış belli onunla yatıp onunla kalkıyorsun’ tarzında bir şeyler söyle, dut gibi kalsın.

Çok kavga ederlermiş, anlaşamazlarmış.

Yanılıyorsunuz bence
Sizin üzerinize geleceği tek konu bu
Kim ister eşinin ilk eşi konu olsun durmadan
Ki rahatsızlığınızı kaç kere dile getirmişsiniz
Ilk elti değil onun gündemi yeni gelen elti :)
O yuzden yazlık komşusuna kadar yürüyor

Çok fazla aşmış sınırınızı
Yılda 5 kere nedir bu kadına karşı

Yalnız eski eşin bu kadından neler çektiğini hayal edemiyorum, cehennem etmiştir hayatını kadının. Siz kayınvalidenize anlatın durumu, bir de ses kaydı bulundurun bence. Güzel öneriler gelmiş zaten, az bile alttan almışsınız bi cinneti hakediyor deli kadın

Ses kaydı alın bi ara, kvalideniz ve eşinizin yanında dinletin ortaya açın sesi. Anne bak durum böyle her yerde onu konuşuyor arkadaşlarıma bile onu anlatıyor rahatsız olduğum halde yapıyor. Ya siz onunla konuşun ya da ben kötü olacağım sonunda deyin. Kvalideniz bildiği için onun huyunu, hakkından gelir.

Bence herkese başka bir şey diyor.
Ben açmadım gelin açtı
Öbürüne ben ona kızgındım yeri geldi anlattım
Birine ya ortak tanıdık vardı lafı açıldı
Kıvırıyor kendi sıyrılır çenesi çok belli

Bu zihniyette biri ile baş edemeyecek kadar kibar birine benziyorsunuz. Bu hatun saç baş yolmalık. Görüşmeyin. Eşiniz gitsin siz uzak durun KV durumu anlatın. Hoşlanmıyorum diye. Ya bu huyundan vazgeçsin yada vazgecene kadar uzak dursun. Amaç bence sizi tahrik edip kavga çıkartmak.

bence hiç sallama madem az görüşüyorsun misafir de geç.
böyle insanların konuşacak sohbet edecek donanımı olmadığı için alışmış böyle şeylere.
alt yapı yok, donanım yok ne konuşacak ki.

konuşmaya başlayınca eski eşi elinize tel alın ona bakmayın.
çok net bunu yapın.

bir kere fena bozarım herkesin içinde. sesime bütün gerginliğimi yüklerim bir daha konusunu açamaz.
ben ortamlarda neşeli enerjisi yüksek bir insanımdır ama tersim de pistir.
şimdiye kadar 2 kez göstermek zorunda kaldım o yönümü. bir görümceme bir de kayınvalideme.
siz de herkesin içinde yapmalısınız. bireyselde konuşunca savuşturmalarınız yeterli olmuyor.

Bazı varlıklar karşısındaki kişi sustukça haddini aşmakta kusur görmüyor maalesef, o yüzden biraz çirkeflik ufak çaplı bir kriz bu sorunu çözer. Şikayet gibi değil ama rahatsız olduğunuzu eşinize söyleyin sonra siz zararlı çıkabilirsiniz.

Selamlar,
Uzatmadan konuya giriyorum. Ben eşimin 2. Evliliğiyim. İlk eşinden çocuğu falan da yok.
Çoğu zaman unutuyorum ilk eş olmadığımı taa ki eltimle diyaloğa girene kadar.

Yani şöyle düşünün aynı şehirlerde yaşamıyoruz yılda max 5 kere bir araya geliyoruz ama her seferinde bir eski eş muhabbeti. Hayır kadını sevdiğinden değil kadına gıcık oluyor amacı tamamen dedikodusunu yapmak. Tamam diyorum, allah yolunu bahtını açık etsin diyorum, kimse boşanmak için evlenmez onun da kim bilir ne hayalleri vardı diyorum kapatıyorum sonra hooop başa dönüyor bir sonraki buluşmada.

Eltim çirkef, kaostan beslenen bir tip manipülasyon yeteneği de yüksek ama benim o kadar umrumda değil ki bu elticilik işleri, elş boş gönderiyorum.

Neyse bir kaç gündüz yazlığa bize geldiler. Misafir elimden geldiğince ağırlıyorum. Eşimin en yakın arkadaşıyla da aynı yazlıkta komşuyuz. Bugün denizde eşimin arkadaşının eşine çat diye benim yanımda eski eşle yaşadığı kavgayı anlattı kıza küfrediyor falan yorum yapmadım kafamı çevirip bakmadım. Sonra kız az önce beni çağırdı. Ya mamacita bu kadın geldi bana eski eşle ilgili bi ton konuştu sen yokken. Ağzımdan laf almaya çalıştı. Kadını instagramda stalk’luyormuş dedi neye uğradığımı şaşırdım.

Özetle bu kadın şu an evimde misafir, yalan söyleme, olay çarpıtma huyu var. Kocalarımız hafta sonu gelecek. Ben buna da sessiz kalırsam iyice salak gibi hissedeceğim ama konuşursam da olaylar çıkacak inanın hiç istemiyorum kavga gürültü uğraşmak napayım?

Akrabaların maalesef eskinin dedikodusunu yapma huyu geçmiyor
Bende yaşadım benzer şeyler ne zaman biraraya gelinse bir eski eş mevzusu geçiyor
Konuya noktayı eşim koydu, bir daha bu muhabbeti duyarsam kalbinizi kırarım eski evliliğimin bahsi geçmeyecek artık dedi
Eşimi tanırlar dediğini yapacağını bilirler o zamandan beri kimseden çıt çıkmıyor, sizde konuyu eşinizle çözün şu an ne yapsanız kötü olacaksınız o yüzden eşinize havale edin

Sakın bir şey demeyin. Şu anda misafiriniz.

Bırakın kocası dönsün, gitsinler.

Eşinize, bundan sonra bu koşullar altında görüşmeyeceğinizi, çünkü zaten sabrettikleriniz yetmezmişmiş gibi, komşularla bile olmayacak konular konuşup, rahatsızlığınızı bilerek, sizi hem çok üzdüğünü hem de açıkça hiçe saydığını söyleyin.

Tek başınıza olsaydınız, çok farklı davranabileceğinizi, ama sadece kendisinin ailesi içindeki konumunu ve dengeleri düşündüğünüz için dişinizi sıkıp dönmelerini beklediğinizi de, kocanızın iyice anlamasını sağlayın.

Yukardaki üyeye katılıyorum, kesinlikle eşinize havale edin.

Selamlar,
Uzatmadan konuya giriyorum. Ben eşimin 2. Evliliğiyim. İlk eşinden çocuğu falan da yok.

Yani şöyle düşünün aynı şehirlerde yaşamıyoruz yılda max 5 kere bir araya geliyoruz ama her seferinde bir eski eş muhabbeti. Hayır kadını sevdiğinden değil kadına gıcık oluyor amacı tamamen dedikodusunu yapmak. Tamam diyorum, allah yolunu bahtını açık etsin diyorum, kimse boşanmak için evlenmez onun da kim bilir ne hayalleri vardı diyorum kapatıyorum sonra hooop başa dönüyor bir sonraki buluşmada.

Eltim çirkef, kaostan beslenen bir tip manipülasyon yeteneği de yüksek ama benim o kadar umrumda değil ki bu elticilik işleri, elş boş gönderiyorum.

Neyse bir kaç gündüz yazlığa bize geldiler. Misafir elimden geldiğince ağırlıyorum. Eşimin en yakın arkadaşıyla da aynı yazlıkta komşuyuz. Bugün denizde eşimin arkadaşının eşine çat diye benim yanımda eski eşle yaşadığı kavgayı anlattı kıza küfrediyor falan yorum yapmadım kafamı çevirip bakmadım. Sonra kız az önce beni çağırdı. Ya mamacita bu kadın geldi bana eski eşle ilgili bi ton konuştu sen yokken. Ağzımdan laf almaya çalıştı. Kadını instagramda stalk’luyormuş dedi neye uğradığımı şaşırdım.

Özetle bu kadın şu an evimde misafir, yalan söyleme, olay çarpıtma huyu var. Kocalarımız hafta sonu gelecek. Ben buna da sessiz kalırsam iyice salak gibi hissedeceğim ama konuşursam da olaylar çıkacak inanın hiç istemiyorum kavga gürültü uğraşmak napayım?
bence eşiniz de, siz de direkt söyleyin

cunku benzer durum olmasa da, benım kaynanam da anlatırdı ya da komsuları. ben boyle yaptım, nazıkce bekledım ya da soyledım anlamadılar. fena tersledım, babamın yanında bıle onları anlatıyorlardı.

aılemın yanında onlardan bahsetmeyın dedım, kotu yasadınız, bız de bunlara magruz kaldık hatta. ama benım aılem artık esımın gecmısını, sızın bızım eskı dunurler ya da eskı gelın lafını duymak ıstemıyorlar dedım. bana saygı duyun, onlara daha cok saygı duyun bi zahmet dedım

ya benım kaynanam, dusman oldugu ınsanlardan bahsederken bıle agız alıskanlıgı bızım dunurler derdı, bızım o seytan gelın var ya derdı, benım ve aılemın yanında.

ustelık toplam 11 aylık evlılık ama bıtmeyen mahkemeler . cocuk oldugu ıcın halen de vardır. neyse 15 sene once yapılan ve 11 aylık evlılık. ustune bır de sureklı kaoslu bır bosanma ve halen devam eden sorunlar. cocugu gostermeme vs.

yanı demem o ki, esımın benden once bır de nısanlısı olmus ama kadın, halen gecmıstekı olayları unutamayıp ve benı aılemı de komsusu sanar bır samımıyetle, bızım ıyı nıyetımızden onu hos gormemızden gaz alarak, cok rahattı

ben en son delırdım ve artık susmayı ogrendı ama omrumu yedı valla

Bugün eşimle konuştum. Şu an evimizde misafir olduklarını kendimize yakışır bi şekilde ağırlayacağımızı ama sonrasında beni bulaştırmadan abisiyle çözmesi gerektiğini söyledim. İnşallah bu son olur da çizgimden çıkmadan biter.

İnsanlar nasıl kötü, nasıl ara bozan, nasıl umursamaz oluyormuş böyle öğrenmem gerekiyormuş. Az önce eşimle alakasız bir konuda tartışırken bana; “eltine gösterdiğin müsamahayı bana gösteremedin sinirini git ondan çıkar” dedi. Konu iptal hanımlar. Kalitemle sıyrılmıyorum direkt anladıkları dilden.

Sabah kayınanneyi arayıp günah benden gitti konuşmasının ardından kökünr kibrit suyu.

İnsanlar nasıl kötü, nasıl ara bozan, nasıl umursamaz oluyormuş böyle öğrenmem gerekiyormuş. Az önce eşimle alakasız bir konuda tartışırken bana; “eltine gösterdiğin müsamahayı bana gösteremedin sinirini git ondan çıkar” dedi. Konu iptal hanımlar. Kalitemle sıyrılmıyorum direkt anladıkları dilden.

Sabah kayınanneyi arayıp günah benden gitti konuşmasının ardından kökünr kibrit suyu.
Ne alaka ya? Misafirin canına okusanız bu sefer onu sokacaktı burnunuza. Yani kısacası laf sokası gelmiş ve sokmuş. Çok şetmeyin.

Selamlar,

Bi sorsana sen hayırdır ne yapmak istiyorsun diye

Ben eşe meşe bırakmazdım, eşim hakkında konuşmak sana mı düştü derdim. Dış kapının dış mandalı gibi davransın.

X