Arkadaşlarım nolur bakar misiniz. Anlatacak hic kimsem yok

Bana yada anneme o.... diyecek kişinin kaç yaşında olursa olsun ağzını kulaklarına kadar yırtar,oğlunun o vuran ellerini kırar üstüste koyarım.evladımıda alıp arkama bile bakmadan giderim oradan.sizde hiç mi akıl yok kardeşim.

Bu yazimi okuyup yorum yapan bütün arkadaşlarıma kalpten dua edeceğim. Ben 23 yaşındayım. 3 yıllık evliyim ve 2 yaşında kizim var. Ve burda ailemden akrabamdan hiç kimsem yok. Kaynbabam vefat etti kaynanam bizimle yaşıyor. Çocukları var ama onlara gitmiyor ve hepsinin evi çok yakin kaynanamla çok kötü kavgalarımz oldu beni hep ezdi. Hala da öyle. Anlatacak o kadar cok sıkıntılarım var ki sizlere.. defalarca dayak yedim ve kaynanam sadece bakmakla yetindi ayırmadı yemin ederm.kaynanam hep laf sokuyor annemle konuştuğumda oğluna söylüyor oğlum bunu annesi doldurmuştur simdi bu evine gitmek ister Daha neler neler. birkere eşimle tartıştık. Kızım yaralamazlik yaptı ve eşim vurmaya kalkıştı bende dedim ki gunahtir o çocuk bilmiyor anlamıyor dedim. Kaynanamda hemen kavga çıkardı sen ne karışıyorsn bırak vursun oğlum senin bu karin akşama kadar tv karşısında (sizlere yemin ediyorum akşama kadar köle gibiyim çay suyunu bile koymaz her isini ben yaparım ayaklarına kremler surerim ya daha ne anlatayım okadar çok hizmet etmişimdir ki rabbim bilir) neyse hiç is görmüyor akşama kadar ölüyorumiş yapmaktan ( vallahi billahi akşama kadar elinde kumanda uzanır tv izler) bir ise elini sürmez hayatta. Dün akşam konuşuyoruz kaynanam bana hbire kendi babamı kotuluyor senin baban şöyle senin baban böyle.Ben de birşey diyemiyorum. Susuyorum. Eşim cok şiddet uyguluyor birkere ailesinin yanında bu kızı it yerine koyun eve bile almayın bu orospusu demişti. Size yemin ediyormasla yanlışım olmadi namaz kilarim dualar ederim akşama kadar çocuğuma bakarım temzligimi yaparım. Anliycagnz 3 senem zehir oldu gitti. Her kavga da cagir o orospu anneni gavat babani seni alsınlar diyor daha ne küfürler ama hakkım helal değil asla. Cok zor günler yaşadım. Kayinbabamin yanında bile birkere kaynanam dedi ki kizim dua et senin kirli donlarını yikiyorum. o zaman utançtan yerin dibine gitmistm anneme bunlardan hep bahsettim. Birdaha olursa bana soyle gelip alayım seni dedi ama diyemedim anneme üzülür diye.
Madem ailen arkanda ne işin var bu insanlarla acı çekmekten zevk mi alıyosun hadi kaynanan kötü kocan iyi olsa o da iyi değil ki bu dünyada ilk ayrılan sen olmayacaksın

Aileme en küçücük laf söylendiğinde o kocanında,kaynananında alnını karışlarım ancak senin en büyük sorunun çocuğun:KK57::KK57: Allah rızası için gerçek değil de lütfen ya çocuğuna dokunanın ciğerini sökmen gerekir,evli kalıp anasına hizmet etmen değil:KK57:

Öncelikle Allah yardımcın olsun ama yanlış yapmışsın sen sustukça bu kadın çığırından çıkmış.. eşin nasıl biri tam anlayamadım ama eşinle bi sıkıntın yoksa kadından kurtulmakya bak. Eğer eşin de anneci ve taraflıysa ailende arkandayken kurtar kendini daha çok gençsin..

21 yaşındayım,ne senin kadar şiddet gördüm,nede senin kadar laf yedim,evet Bnde çok zor şeyler yaşadım,nefret ediyorum onlardan,elimden gelen tüm fedakarlığı yaptım,olmadı arkama bile bakmadan bırakıp gittim,değmez kardeşim bnce genceciksin bu yaşında çektiklerin,Ne diyeyim umarım hakkında hayırlı olan olurrr...

Ailen arkanda en onemlisi..daha ne duruyorsun ki o evde ?
Eşimi seviyorum falan deme ne olur o seni gercekten sevse bunlara izin vermezdi. Aci ama gercek :KK43: bu agzi bozuk, sorunlu aileden kurtulup en basta kizina ve kendine saglikli bir ortam yaratmalisin. Kendine acimiyorsan bebegine aci ve bir karar ver en acilinden hem de..

Bu yazimi okuyup yorum yapan bütün arkadaşlarıma kalpten dua edeceğim. Ben 23 yaşındayım. 3 yıllık evliyim ve 2 yaşında kizim var. Ve burda ailemden akrabamdan hiç kimsem yok. Kaynbabam vefat etti kaynanam bizimle yaşıyor. Çocukları var ama onlara gitmiyor ve hepsinin evi çok yakin kaynanamla çok kötü kavgalarımz oldu beni hep ezdi. Hala da öyle. Anlatacak o kadar cok sıkıntılarım var ki sizlere.. defalarca dayak yedim ve kaynanam sadece bakmakla yetindi ayırmadı yemin ederm.kaynanam hep laf sokuyor annemle konuştuğumda oğluna söylüyor oğlum bunu annesi doldurmuştur simdi bu evine gitmek ister Daha neler neler. birkere eşimle tartıştık. Kızım yaralamazlik yaptı ve eşim vurmaya kalkıştı bende dedim ki gunahtir o çocuk bilmiyor anlamıyor dedim. Kaynanamda hemen kavga çıkardı sen ne karışıyorsn bırak vursun oğlum senin bu karin akşama kadar tv karşısında (sizlere yemin ediyorum akşama kadar köle gibiyim çay suyunu bile koymaz her isini ben yaparım ayaklarına kremler surerim ya daha ne anlatayım okadar çok hizmet etmişimdir ki rabbim bilir) neyse hiç is görmüyor akşama kadar ölüyorumiş yapmaktan ( vallahi billahi akşama kadar elinde kumanda uzanır tv izler) bir ise elini sürmez hayatta. Dün akşam konuşuyoruz kaynanam bana hbire kendi babamı kotuluyor senin baban şöyle senin baban böyle.Ben de birşey diyemiyorum. Susuyorum. Eşim cok şiddet uyguluyor birkere ailesinin yanında bu kızı it yerine koyun eve bile almayın bu orospusu demişti. Size yemin ediyormasla yanlışım olmadi namaz kilarim dualar ederim akşama kadar çocuğuma bakarım temzligimi yaparım. Anliycagnz 3 senem zehir oldu gitti. Her kavga da cagir o orospu anneni gavat babani seni alsınlar diyor daha ne küfürler ama hakkım helal değil asla. Cok zor günler yaşadım. Kayinbabamin yanında bile birkere kaynanam dedi ki kizim dua et senin kirli donlarını yikiyorum. o zaman utançtan yerin dibine gitmistm anneme bunlardan hep bahsettim. Birdaha olursa bana soyle gelip alayım seni dedi ama diyemedim anneme üzülür diye.
Neden be güzel arkadaşım? Neden bu kadar ezdiriyorsun kendini? Maddi manevi şiddete uğramışsın, ailene edilmedik hakaret kalmamış, insan yerine konmamışsın ki o evde. Sana saygı duyulmuyor sen neden susuyor saygılı olmaya çalışıyorsun? Dişini göster kendin icin olmasa da çocuğun icin. Ailen de arkandaysa durma bile o evde. Senin psikolojine de cocugununkine de yazık.

Boşanmanız bu durumda hem sizin hem de evladınız için en sağlıklısı. Dini bütün bir insansınız yazınızdan anladığım kadarıyla, bu zulme siz bu adamı terk ederek bir son verip üstüne şükür namazı kılarsınız. Çocuğunuzu böyle bir ortamdan kurtarın.

2 yaşındaki sabiyi dövmeye kalkmak ne demek ya en çok o yazdığınıza sinirlendim
Madem aileniz arkanızda kendinize kızınıza bu zulmü neden yaşatıyorsunuz ikinizede yazık ama en çok bebeğinize hiç çekmeyin alın kızınıda gidin ailenizin yanına
Allah o kayınvalideniz ve eşinizinde cezasını versin inşallah

Ikinci cocugu yapıp daha da sefil olmayı mı bekliyorsun ara aileni ara polisi ara siddet hattını benim cocugum oyle bi evde buyuyecegine yuvada buyusun isterim sen hem kendine hemde cocugunun gelecegine kotuluk yapıyorsun anlattklarnda yuzde yuz dogruluk varsa o evden de o kocadan da bi hayr gelmez sana dunyaya bir kere geliyorsun iyi yasamak senin elinde

Bu konu beni çok üzdü.
Canım bak annem üzülür diyorsun ama annen zaten seni doğurup bu yasa getirene kadar kim bilir ne çekti. Sadece doğum olayı bile senin için ölümü göze alması demek. Annen bu kadar emeği sen bunları yaşa diye mi verdi? Emin ol bunları yaşayıp susman annemi çok daha fazla üzer.

Boşanmam diyorsan en azından babana söyle eşinle konuşsun. Biraz sert çıksın. Sahipsiz olmadığını bilsin.

Ne diyeceğimi bilemedim. Gerçekten çok üzüldüm durumuna. O kvne birşey demiyorum. Seni eziyor o yüzden senin evinde kalıyor. Allah görüyor o da verecek yaptıklarının hesabını.

Valla icim parcalandi
Bir insanin kendine ettigi kotulugu kimse kimseye edemezmis
Kv. Kotu olur kocan iyidir katlanirsinda kocan ondan betermis
Kac kurtar kendini canina yazik

Çocuğunu dövmeye kalktı ve sen hala akıl mı istiyorsun ? Aklın yolu bir anlaşılan o da sen de yok. Alacaksın çocuğunu gideceksin bu kadar basit.

Aİlen destek veriyorsa durma çık ailenin yanına , gidicem de deme birşey yaparlar sana bunlar, kızını al çık ordan, kaynanan zevk alıyor belliki eşinin size şiddet uygulamasından, eşin diyorum ama lafın gelişi , şimdi kaynanam dolduruyor deme , kişiliği bozuk insan içinde olmasa öyle davranmaz

Darp raporu alın, Uzaklaştırma kararı çıkarın Çocuğunuzu alın ailenizin yanına gidin ve bosanin... Siz de annesiniz yavrunuza ne kadar güçlü olduğunuzu gösterin..

Annenize çıtlatmışsınız. Gelip alsınlar sizi. Ben babama ve abime söylesem gelip o damadı bir güzel döverler, beni de zorla da olsa götürürler. Ki büyük konuşmayayım o evden zorla değil, jet hızıyla çıkarım. Ardıma bakmadan kaçarım. Neredeyse aynı yaştayız. Annesin. Çok küçüksün. Ailen madem arkanda, bebeğine de bakmaya yardım ederler. Gir sınava, üniversite oku. Kendine güzel bir hayat kur.

X