Arkadaşlar yardım edermisiniz? (Hamilelik)

kucukpisi

Hayata inat gülümse...
Kayıtlı Üye
9 Eylül 2011
7.562
4.578
Merhaba arkadaşlar. gebelik bölümüne yazdım cevap gelmeyince buradanda yardım isteyeyim dedim. ya benim vatandaş gecikti 22sinde olcakken ayın 5'i. benim içimi garip birşey sardı ki sormayın. öncedende geciktiği oluyordu. bir keresindede bu kadar uzun sürdü ve bende test yaptım, birşey çıkmayınca doktora gittim ve ilaç yazdı, anca öyle geldi.

test almaya bile korkuyorum. hamile olsam fark etmez. ancak korkuyorum işte. bel ağrım, halsizlik var ayrıca arada karnım ağrıyor. kafayı yicem.

Hayatım yazılarak anlatılan gebelik ihtimallerine göre gebelik belirleyici kitler üretimde değil malumun :) en iyisi bir koşu test al ya da kan tahlili yaptır.

Hayatım yazılarak anlatılan gebelik ihtimallerine göre gebelik belirleyici kitler üretimde değil malumun :) en iyisi bir koşu test al ya da kan tahlili yaptır.

:KK1: farkındayım. ya test almaya korkan bir ben miyim?. ya sanki değilsede birşey çıkarsa diye korkcam. korku bu nezaman geleceği belli olmuyor.

Olsun canım ben daima belirsizlik içinde kuşkuyla beklemektense gerçeklerle birebir yüzleşip duruma göre ne yapacağıma karar vermeyi yeğlerim.

bir kaç gün gecikiyordu, şimdiki biraz fazla oldu. testi alacak vaktim olmayacak sanırım bu gün.

Ben de aynı durumdayım canım.
Test almaya korkuyorum hamileysem diye.
İnşallah gelirler kırmızılar en yakın zamanda:KK25:

Ben de aynı durumdayım canım.
Test almaya korkuyorum hamileysem diye.
İnşallah gelirler kırmızılar en yakın zamanda:KK25:

gelse rahatlıyacağım, hamile olmadan önce doktorla konuşmak istiyorum işin açıkcası. astım vs. durumlarım var. kullandığım ilaçlarım var. gerçi astım hapını bıraktırmıştı. ay vitaminler vs. onları ölçtürcektim. o nedenle tedirginim. ama hayırlısı artık. çabucak gelse iyi olcak.

test yapmadan bilemezsin. yada illa adetimi beklicem diyosan kandi kendini yiyerek acaba varmı, acaba yokmu diye geçer.

Dra gittim diyorsun kan testi falan yaptirmadinmi. Muhtemelen hamile degilsin. Ancak bu durum da ciddidir geciken adet senin yumurtlama sorunun oldugunu gosterebilir. Yumurtlamanin olmamasi sende bilirsin iyi sonuclar vermez. Bence hemen hormonlarina baktir. İyi bir dra gitmelisin ve iyi bir kontrolden gecmelisin.

Benim de bu döngüde 16 şubatta olması gerekirken 29'unda oldu. Ben biraz stresliydim ama ondan olabilir. Belki senin de öyledir. :KK34:

canım, ben gebeliğimi 6.5 haftada keşfettim. çünkü tarihini hatırlamasam da önceki ay adet gördüğüme eminim. o ay 1hafta gecikince kondurmadım önce. karnım kasıklarım ağrıyordu. normalde de adet öncesi hep ağrır.çok az da kanamam oldu. tamam dedim başlıyor. 1-2 gün geçti kanama leke şeklinde devamı gelmiyor. test aldım. yapar yapmaz saniyede pozitif çıktı. öyle 10dk falan beklemeden. 6.5 haftalıkmışım meğer. ertesi gün doktora gittiğimde kese bile oluşmuştu.

12haftayı geçti gebeliğim. ne kustum ne bayıldım. ama hala kasıklarım çok ağrıyor adet öncesi gibi. herkesin gebelik belirileri çok başka. kimi kusar, kiminin başı döner.... sen iyisi mi bir test al eczeneden. buradan ne desek boş.

canım, ben gebeliğimi 6.5 haftada keşfettim. çünkü tarihini hatırlamasam da önceki ay adet gördüğüme eminim. o ay 1hafta gecikince kondurmadım önce. karnım kasıklarım ağrıyordu. normalde de adet öncesi hep ağrır.çok az da kanamam oldu. tamam dedim başlıyor. 1-2 gün geçti kanama leke şeklinde devamı gelmiyor. test aldım. yapar yapmaz saniyede pozitif çıktı. öyle 10dk falan beklemeden. 6.5 haftalıkmışım meğer. ertesi gün doktora gittiğimde kese bile oluşmuştu.

12haftayı geçti gebeliğim. ne kustum ne bayıldım. ama hala kasıklarım çok ağrıyor adet öncesi gibi. herkesin gebelik belirileri çok başka. kimi kusar, kiminin başı döner.... sen iyisi mi bir test al eczeneden. buradan ne desek boş.

Kesinlikle katılıyorum bir test al ve rahatla belirtiler herkeste çok başka oluyor...

test aldım, negatif çıktı. beklediğim bir sonuçtu. şubat başında baya bi rahatsızlandım. bir iki gün arayla 2 kortizonlu iğne ve 2-3 serum yedim. 1-2 hafta antibiyotikte kullandım. bunlar sebep olmuştur diye düşünüyorum. en iyisi doktora gitmek dedim ve yarına randevu aldım. devlet hastanelerindeki doktorların bu hafta tamamen dolu. randevuyu özel hastaneden almak zorunda kaldım.

işin açıkçası korkuyorum, bir sorun çıkarsa diye. çünkü nisan gibi bebek çalışmasına başlamayı düşünüyoruz.

doktordan yapmasını isteyebileceğim test varmı? önerebilirmisiniz? birde ücretlimi olur ki özel hastanede...

sen doktora önümüzdeki aydan itibaren bebek için çalışmalara başlamak istiyoruz, öncesinde yapılması gereken hormon testlerini yaptırmak istiyorum çünkü adet düzensizliğim var de. evet özelde paralı oluyo.

tüh paralıysa yandım:KK1:. bir konuşayım olmassa devlet hastanesinden de randevu alırım. bayan doktorların hepsi doluymuş 1,5 hafta boyunca, mecbur kaldım.

özelde muayane ol devlette sadece testlerini yaptırırsın. muayene olmazsın :))

aradım gideceğim hastaneyi, sadece girişte 30 tl alcaklarmış, tahliller içindeymiş. ay kadın olmak çok zor. insan bi garip hissediyor kendini

X