Arkadaşlar süt nasıl arttırılır

zenan35

Üye
Kayıtlı Üye
16 Ocak 2023
321
120
35
Herkese merhaba günde 5 kere mama bazen iki bazen de üç kere 50 cc anne sütü veriyorum. Bazıları hiç sağma sadecr emzir diyor. Bazıları sağ ve emzir diyor yemem içmem iyi fakat süt az gerçekden arttırmak için neler iyi gelir videolar dolanıyor emzirme semineri sonrası bu kadar süt arttı diye gerçekden faydask oluyor mu

Sağ ve emzir
Power pumping yapabilirsin sağımla google a yaz çıkar. Süt arttırma yöntemi sağımla. Mutlaka her mamadan önce emzir ve arkasından her bir memeyi en az 15 dk sağ.

Canım youtube'da sezen ketenci oy ve aybuke derin ın süt arttırma videolarını izleyebilirsin

Emzir iki memeyide ardından 15 er dk sağım yap. Mama veriyorsan emzirdikden sonra ver kaşık biberonla. Akşamları powerpumpig yaparsan süper oluyor. Gece emzirmelerini hiç atlama 3 saatte bir ardından sağım yapmayı ihmal etme. Bol su iç yeter.

Soğanın mucize seklinde sut yaptigini duydum

Tatile gittiğim için süt sağmadım mama verdim bebeğime emmiyor çünkü artık. 4. gün sağdığımda gün boyu toplam 20cc bile çıkmadı. Daha sonra arttırmaya başladım
3 litre su
Gündüz 2 saatte bir sağım(bide gece kalksam şahane olacak ama uyanamıyorum) 2 gün sonra 70e çıktı. Hala arttırmaya çalışıyorum 120-150 çıkıyor şuan. Power pumping bikaç kez yaptım aman aman etki görmedim 5-10cc arttırmıştır anca yine de yapıyorum sabahları 3e 5e bakmican. Dereotu sevmem hiç yoğurtla karıştırıp tüketiyorum. Eminim gece kalksam daha kısa sürede artar. Fikir olsun :))

Sizin de bebeğiniz yoğun bakımda uzun süre kaldı hatırlıyorum. Benim de sütüm o kadar az ki üzülüp emzirmeden mama veriyorum çoğu zaman aç kalıyor diye. Konuyu takip edeceğim umarım artırabiliriz

Acaba bu neyle alakalı... Ben de zar zor bebeğimi 5 6 ay emzirebildim. Ne yaptıysam olmadı. Bazılarının şakır şakır geliyo. Ben de hep azdı. Neden olduğunu hiç bilmiyorum

benim de basta azdi bebis tam doymuyor gibi geliyordu daha sonra internetten hamilelik sonrasi vitamin siparis ettim malum uykusuzluk problem ilk ayda sirf daha dinc olmak icin ama onu kullandiktan sonra sutum artti su an bebegimin doydugunu hissediyorum pek sagim yapmadim surekli emzirmek sanirim en etkili olan ben saat basi veriyordum bir de bazen yarim saatte bir emziriyordum bence en etkili olan bebisin memede oyalanmasi onun haricinde her gun mutlaka 1 fincan rezene&kimyon cayi iciyorum

Düzeltme : 2 gece kalktım sağıma 250 gördüm bugün daha da motive olduğum için bikaç gün daha kalkcam. Bu arada makinam mamajooydu. Paraya kıydım ikili spectra marka aldım. Onun çok etkisi oldu. Eski makinayla denerdim ama arttıramıyordu. Bunu tek geçerim. Eller serbest youha marka vs hepsini denedim. Bundan iyi çeken yok

Önce uzun uzun emzirip sonra sağım yapın. Bebeğin ağzı sık sık memenize değsin. Asıl beyni bebek uyarıyor. Bebek emmek istemese bile agzına tutun biraz. Marul roka salatası yapıp yediğim günler sütüm çok artıyordu benim. Bulgur ve soğan da etkili. Bebeğe gaz yapabilir ama süt artması için yemeniz lazım biraz. Ceviz badem de yağlandırır sütü derler. Yağlı süt doyurucudur ve besleyicidir. Ve tabii ki su ve uyku. Su içip uyumanız lazım. Annenizden ya da kayınvalidenizden destek isteyin. Biraz baksınlar ki siz uyuyun ve süt olsun

Uyku uyku uyku. Biliyorum zor ama dinlenmeniz çok önemli.
Diğer arkadaşlar yazmışlar zaten. Bol su ve bol bol emzirme de sütü çok arıtıyor.

Neydi adı, ne kullandınız?

Bestlak damla kullanıyorum günde dört kere. Eğer normal doğum yaptıysanız günde üç sezaryen ise dört kere diyor. Ben bu konuda çok yeniyim ama çok fazla su içiyorum ve bence bu damla işe yaradı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…