Aile Planlaması Arkadaşlar spiral hakkında acil yardım

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Spiral kayması gibi durumlar,Rahim ağzı esnemiş olan kadınlarda daha çok görülen bir durumdur.Bu birden fazla doğum yapmış yada doğumunda rahim ağzında derin yırtıklar oluşmuş kadınlarda olabileceği gibi hiç doğum yapmamış bile olsa yapısal olarak rahim ağzı yetmezliği olan kadınlardada olabilir.Sizin dikkat etmeniz gereken durum, spiral vücuda uyum sağlayana kadar ağır kaldırma gibi bel ve karın bölgenizi zorlayıcı hareketler yapmamaya dikkat etmektir.Ayrıca adet dönemlerinizdede bu durumlara dikkat ederseniz iyi olur.Birkaç güne kadar pembe renkli akıntınız geçecektir.Yoğunlaşıp kanama şekline dönmediği sürece ilk 15gün bu şekilde lekelenmeler olması normaldir.Endişe etmeyin ve spiral taktırdığınızı bir süre unutun.Bir zaman sonra sizde vücudunuzda spirale uyum sağlayacaksınız.Beklenen durumlar hafif lekelenme ve hafif kasık ağrısıdır.Bir ay geçtikten sonra kontrole gitmelisiniz.Doktorunuz belkide çağırmıştır bilemiyorum.Çok uzun yazdım galiba kusura bakmayın.Konu uzmanlık alanıma girince işte .İyi günler dilerim.

Ben bakir taktirmistim kanama cok olunca cikarttirdim geri 1-2 hafta sonrasinda.. bu mirena ile kanaman ya az olacak adet ya olmayacak ilerleyen zamanda.. bi 6 hafta sonra bi kontrole git. Genelde kayarsa ya da vucudun kabul etmezse ilk haftalarda belli oluyomus.. bu tabiiki ilerki yillarda kaymaz anlamina gelmez

Yani oldumu oluyor ben hem spiral kullanıyodum hemde esım korunuyordu guvenemıyordum acıkcası

Hiçbir korunma yöntemi %100 garantili değil, boşuna demiyorlar %100 korunma yolu sevişmemek diye. Yapacak bir şey yok yani olacağı varsa prezervatif + spiralle dahi olabilir.

Konu sahibi, durumla ilgili pek bir bilgim yok. Geçmiş olsun ama spiralin tuvaletinizi yaparken falan kayacağını zannetmiyorum biraz obsesif olmuşsunuz sanırım konuyla ilgili. Çok kafanıza takıyorsanız psikiyatriye de danışmanızı öneririm.

merhaba. bebde uc yıl spiral kullandim. doktorum ilk alti ay ara kanaman olur duzensizlik olur dedi. ondan sonra benim duzene girdi. kayma bilmiyorum ama dusmeyi insan farkeder diye biliyorum.

Ya çok teşekkür ederim beni gerçekten çok rahatlattınız. Daha önce doğum yapmadım kanser tedavisi için bu hormonlu spiral takıldı. Rahim ağzım çok küçükmüş hatta çok zor taktı biraz canım acıdı. Taktıktan sonra ultrasonla baktı tamam güzel yere takmışım tam yerinde dedi. İkindiden beri göbek deliğimin çevresi ağrıyo spiral oraya mı kaydı diyorum yani kafayı yiycem çok evhamlı biriyim

Aynen çok takıntılı oldum. Benim kanser tedavisi için takıldı birazda ondan. Kayarsa kanser ilerlerse diye korku sardı

Mesela şu an sol yunurtyumu biraz şiddetli ağrıyo ağrıyo korkuyorum. Bu arada rahimde enfeksiyon da var

İlk zamanlar kasık ağrısı hafif derecede olabilir, dinlenmekle geçmiyor hatta artıyorsa endişe edebilirsiniz.ama siz enfeksiyonunuz olduğunu belirtmişsiniz.Doktorunuz bu enfeksiyon için tedavi verdi ise tedavinizi uygulayıp bekleyin.kasık ağrısına bu enfeksiyonda sebep olabilir.Giderek artarsa ağrınız doktora baş vurmalısınız.Geçmiş olsun tekrardan.iyi günler.

Kaymaz, helede doğum yapmamışsan hiç kaymaz....takılan ilk günler ağrı ve lekelenme çok normal..

Kaymaz, helede doğum yapmamışsan hiç kaymaz....takılan ilk günler ağrı ve lekelenme çok normal..
Mona bir kaç ay önce bebeginiz ve sünnet hakkında yazınız var lütfen bana yardım edin bebeğiniz nasıl şimdi benim oğlumda pipisi mor hemde içeri giriyor masaj yapıyorum ama tekrar içeri kaçıyor size özel mesaj atamadım burdan yazdım ne olur dönün bana

Doktora götürdüm...hem morluk hemde içe gömülü olmanın normal olduğunu söyledi... zeytinyağı sürerek masaj yapmamı önerdi.

Bende masaj yapıyorum ama geri içeri kaçıyor sizde durum nedir.
Bizim ki de aynı..iki parmağım ile pipinin yanlarindan perinesine baskı yaptığımda dışarı çıkıyor, ama sonra geri iceri kaciyor...en son bu cumartesi Dr gittiğimizde tekrar sordum, hicbir problem yok dedi...

Bizim ki de aynı..iki parmağım ile pipinin yanlarindan perinesine baskı yaptığımda dışarı çıkıyor, ama sonra geri iceri kaciyor...en son bu cumartesi Dr gittiğimizde tekrar sordum, hicbir problem yok dedi...
Aynısı inşallah en kısa zamanda düzelir size bir tarih verildi mi düzelmesi için kusura bakmayın çok sordum ama telasliyim korkuyorum

Bende 3 ay önce taktirdim bakir ama kanamam cok yogun oluyor mirena nasıl fiyat olarak

Çok teşekkür ederim evet dediğiniz gibi mesela yürüyüş yağtıktan sonra kasıklarım aşırı hafif ağrıyo ama çok az ağrıyo. Başka da hiçbir zaman ağrım olmuyo. Artık rahatladım. Çok teşekkür ederim:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…