Aile Planlaması Arkadaşlar spiral hakkında acil yardım

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

kedi annesi fundy

örnek öğretmen
Kayıtlı Üye
23 Şubat 2016
2.043
1.789
Lütfen konum taşınmasın azıcık bilgi alıp gitcem. Arkadaşlar belli nedenlerden dolayı bana hormonlu spiral minera takıldı iki gün önce. Ben korkudan lavaboya ne gidemiyorum kayar diye. Banyoyada giremiyorum kan akışıyla acaba kayar mı diye . Şimdi pembe akıntı geliyo ama yoğun geliyo. Doktoru aradım bişey olmaz dedi. Ama şüphelendiğin zaman gel dedi. Yine bişey anlamadım yani bişey olmaz ama şüphelendiğin zaman gel... Yani doktorda Ankara'da ben Ankara'da değilim yani gidemiyorum öyle. Doktor takarken zor takmıştı doğum yapmadığın için rahim girişin zor demişti. Yani bu kolay kayar mı kaysa da pembe yoğun akıntı yapar mı

Çok geçmiş olsun benim spiral deneyimim yok o yüzden tam bilemiyorum, başka doktora gösterin olmazsa? Ultrasonda görünür herhalde kayıp kaymadığı

canım kaydığını anlamazsın malesef ancak kontrolde belli oluyo.. ara kanamalar normal ilk 3 ay olacaktır.. işinin ehli bir doktor taktıysa kayması zor öyle her harekette kayacak bişey değil.. ben 2 yıl kullandım.

Spiral pat diye kaymaz. Tuvalete girmekle filan düşmez. İçin rahat olsun. Endişe etmeni gerektirecek bir şey yok. Basit bir sistem zaten. İp başlarda eline gelebilir. Eşin ilişki esnasında hissedebilir tam yerleşene kadar. Sonra artık iyice hissetmeyeceğim şekilde yerleşir.

Lavaboya girmekten filan korkma. O sırada düşecekse de düşsün zaten. Tekrar gidersin doktora.

İlk zamanda tedirgin olduğun için iki haftada bir doktora gidip kontrol ettir. 1-2 ay böyle takip et.sonra rahat ol.

öyle kolay kolay kaymaz. hele rahim ağzı dardır sizin daha zor çıkması. Eşiniz rahim ağzında ipi görünüyor mu diye bakabilir ama zor olur. Genede kaymadan şüphelenirseniz gidin doktora.

Çok teşekkür ederim. Ankara tıp fakültesinde taktırdım işinde uzman bir doktor bulduk özeline gittik ve bir milyar vererek taktırdım. Taktıktan sonra ultrasonla baktı tamam tam yerine takmışım dedi. İnşallah sıkıntı yoktur

öyle kolay kolay kaymaz. hele rahim ağzı dardır sizin daha zor çıkması. Eşiniz rahim ağzında ipi görünüyor mu diye bakabilir ama zor olur. Genede kaymadan şüphelenirseniz gidin doktora.
Çok teşekkür ederim evet doktor çok zorlandım dedi rahim ağzı dar ve gerideymiş inşallah çıkmaz. Yoğun pembe akıntı gelmesi korkuttu beni

o zaman hiç endişe etmeyin kayacağını sanmam öyle ha diyince kaymaz.. benimkinide işin ehli bi doktor takmıştı 2 yıl hiç bişey olmadı.. geçmiş olsun bu arada

Çok teşekkür ederim yüüyyür yapmaktan bile korkar oldum

Sıkma canını , öyle hemencecik kayacak düşecek bir şey değil
önceliğin rahatsızlığın gereksiz yere strese girme
Mümkün olduğunca relax takıl
Allahtan acil şifalar dilerim... Sevgilerle

Şoyle soyleyeyım ilk dogumun ardından taktırmıstım adet oldugum zaman o teli elime geliyordu yani kaymıstı oda bende yıllardır ben ona baglıyorum mantar yaptı ama kaydığını anlayamazsınız tabi muayene sart ama kayıcak diyede tuvalete banyoya gıtmemezlıkte yapmayın. Yıllarca kullanan da var hemen hamile kalanda ornem teyzem ogluna oyle hamile kaldı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…