arkadaşlar sigara içeniniz varmı?

melek_ada

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Haziran 2008
91
0
44
arkadaşlar hamile olduğumu öğrendim eskisi gibi değil ama genede yakıp yarım içiyorum olabildiğince azalttım ama tamamen bırakmak istiyorum fakat bırakamıyorum.nikotini düşük bir sigaraya başladım ve olabildiğince azalttım zaten bulantım var içemiyorum ama içtiğimde canımı çok sıkıyo moralim bozuluyo offff ne yapacağım ben yaa....:çok üzgünüm::çok üzgünüm:

Canım kesinlikle içmemelisin...Siğara hem bebeğinin gelişiminde önemli rol oynar...Allah korusun bebeğin gelişmeyebilir yada erken doğum yapma riskin ortaya çıkar...
Her sigarayı yaktığınd aiçindeki can ı düşün lütfen....!!!
Eğer bırakamıyorsan bir kuruma başvur ve destek al lütfen....

canım bende hamile kalmadan önce içiyordum ama hamileliğimi öğrendikten sonra 1 hafta içinde bıraktık ve bugün içmeyeli 40-45 gün oluyo ve inan içtiğim günleri hatırlamıyorum bile nasıl içmisim o sigarayı inan bilmiyorum 9 sene içtim hemde günde 12-14 tane içerdim.bebeğim için bıraktım ,Allen Car diye bir adamın sigarayı bırakmanın kolay yolu adlı bir kitabını okuduk eşimle ikimizde bıraktık hala inanamıyorum ikimizde sıkı tiryakiydik yani,ama istemek herşeye yetiyor emin ol,gerçekten istiyor musun ?kendine dürüst ol ve cvbn evetse bence hemen o kitabı al oku kitab bittiğinde bırakacaksın ,kitap bitene kadar içmek serbest

yaptığınız yanlış birşey olduğunu sizde biliyorsunuz ben bundan eminim fakat size nikotinin büyüğü küçüğü olmaz demekten kendimi alamıorum bende içiyorum gunde 3 adet oda eşim işerken bende içiyorum gun içinde asla kullanmam size tavsiyem küçük büyük ayırmayın kadınlar iradesine sahipdir...

canım sigaramı bebekmi deseler bebeği seçerdin demi o zaman at sigarayı bidaha alma eline eşim bana şart koştu benki günde sadece 1-2 tane onunla beraberken içiyordum hamile kalmaya karar verdim ve eşim içmeyeceksin dedi karar verdiğim zaman hemde çünkü akrabalarımızdan biri hamileyken sigara içtiği için bebeği sakat ondan çok etkindiği için böyle birşey yaptı o yapmasa ben içermeydim hayır içmezdim bebeğimi zehirleyemem ben

ben hamile oldugumu ogrendigim ilk gun biraktim,ama gecenlerde canim cekti bir tane yakayim dedim ama icemedim...biraz zorlansak da sonunda insan icmeye icmeye birakiyor bence hemen birak guzelim...cunku cok tehlikleli...

ben de kullanıyodum, hamile kaldığımda bıraktım sigarayı, arada şöyle bi nefes çeksem diye geçiyodu içimden ama...hemen atıyodum kafamdan. içimizdeki canı zehirleme hakkımız yok...
önce onu düşünmemiz gerekiyo, bu psikoloji daha bi yardımcı olur bence.
benim bebeğimin kalbi durdu aldırmak zorunda kaldım. 3. düşüğüm oldu ve acaba öncesinde içtiğim sigaralardanmıdır diye düşünmeden edemiyorum. yani hala suçlu hissediyorum bazen kendimi:KK43:

bende hamile olduğumu öğrendim ve bırakmaya çalışıyorıum
normalde günde 10-12 tane içerdim şimid enfazla 2 tane ama tamamen bırakacağpım allahın izniyle
dün bi tnıdığmız bayan var 6 aylık hamileydi sigara içiyordu bebeğin kalp atışlarını duyamamılar ürktüm valla
benimde 2 kez karnmımd öldü korkuyorum bunu kaybetmek istemiyorum ben
gel beraber hiç içmeyelim

Ben günde 1 paket sigara içiyordum.Ayrıca haftada bir kaç kez archers, 10 bardak nescafe garantiydi.
Hamile olduğumu öğrenince archers ve nescafeyi bıraktım.Nescafeyi bıraktığıma hala kimse hatta ben bile inanamıyorum.Bir kaç saat içmeyince alıştığım kafein eksikliği yüzünden başım felaket ağrırdı.Hergün 1 bardak azalttım şu anda onu da bıraktım.
Ama sigarayı bırakamıyorum. Günde 5 taneye indirebildim. Daha fazlasını yapabilir miyim bilmiyorum.A ma hiç içmediğimde acaip gergin ve stresli oluyorum.Dr içmesen elbette daha iyi ama stresli olman da bebek ve senin için çok kötü dedi.Şimdilik

Ben günde 1 paket sigara içiyordum.Ayrıca haftada bir kaç kez archers, günde 10 bardak nescafe garantiydi.
Hamile olduğumu öğrenince archers ve nescafeyi bıraktım.Nescafeyi bıraktığıma hala kimse hatta ben bile inanamıyorum.Bir kaç saat içmeyince alıştığım kafein eksikliği yüzünden başım felaket ağrırdı.Hergün 1 bardak azalttım şu anda kafeini tamamen bıraktım.
Ama sigarayı bırakamıyorum. Günde 5 taneye indirebildim. Daha fazlasını yapabilir miyim bilmiyorum.A ma hiç içmediğimde acaip gergin ve stresli oluyorum.Dr içmesen elbette daha iyi ama stresli olman da bebek ve senin için çok kötü dedi.Şimdilik 5 tane ile gidiyoruz bakalım. İnşallah sorun çıkmaz.Öyle pat diye bırakmak çok zor bilirim.

Son düzenleme:
slm ben 7 senedir içiyorum ama günde en fazla 5 tane içiyordum şu an hamileyim önce sizlere doktorumun söylediklerini aktarayım: günde 10 sigaraya kadar izin veriyoruz dedi ama ideali 4 müş, bebeğe olan zararı kanıtlanmamış yani her annede aynı etkiyi göstermezmiş içindeki herhangi bir maddeye sizin vücudunuzda bi duyarlılık varsa sorun yaratıyormuş onuda yaşamadan bilemiyormuşuz o yüzden dediki bişey olursa sebebi sigara olmasa bile vicdan azabı çekiceksen içme ama 4 tane olabilir!! benimde kafam karıştı hiç böyle diyen bir doktor görmemiştim. şu an sadece çok stress olunca içiorum 1 tane onun haricinde içmemeye çalışıyorum biliyorum çok zor oluyor ama içmeyelim kızlarrr!!!

hııııııım demekkki çok fazla canın sıkılmıyo bu duruma ve çok fazla üzülmüyosun,bence biraz daha üzül belki ozaman bırakırsın.annelik çok farklı şeyler gerektirir daha minicik ciğerleri hava dolmadan zehir dolduruyosun eleştirim birasz sert oldu ama kusura bakma sigara içen gebelere tahammüm yok hemde bile bilee
arkadaşlar hamile olduğumu öğrendim eskisi gibi değil ama genede yakıp yarım içiyorum olabildiğince azalttım ama tamamen bırakmak istiyorum fakat bırakamıyorum.nikotini düşük bir sigaraya başladım ve olabildiğince azalttım zaten bulantım var içemiyorum ama içtiğimde canımı çok sıkıyo moralim bozuluyo offff ne yapacağım ben yaa....:çok üzgünüm::çok üzgünüm:

bu doktorlara da akıl erdiremiyorum ben ya tamam içiliyor olabilir ama içme de ki
bu insanlarda içmesin ne olur yani sen 4 tane iç diyosun kadın içiyor 4 taneyi garanti
en azından içme de ki bu da arada kaçırırsa 1 taneyle idare etsin
benim eltimede beslenmene dikkat sigara içebilirsin demiş ya bu nasıl doktor olur

kızlar allen carr ın sigarayı bırakmanın kolay yolu ekitabının adresi .ben bunu yazıcıdan çıkarttım ve dosyaladım kitap şekline getirdim okuması daha kolay oldu ve gerçekten işe yarıyo tavsiye ederim

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba kızlar,
Bende hamile olkduğumu öğrenmeden önce günde en fazla 5-6 içerdim. Hamile olduğumu öğrendiğim an bıraktım ve çok şükür 1 hafta oluyor henüz 1 fırt bile çekmedim. Şuanda seçim şansı olmayan ve biz ne yaparsak ona mahkum olan küçücük minicik bir canlıya bu haksızlığı yapamam. Bunun vebalini nasıl öderiz???

arkadaşlar sigarayı bırakan arkadaşları çok tebrik ediyorum
darısı bırakamayanların başına
ayrıca sunu da söylyim
iç diyen doktorlara güvenmeyin
ilerleyen yıllarda kalp damar akciğer problemleri olabiliyormuş
bilginize
bunları bile bile insan canından bi parçayı zehirleyebilirmi
hamilelikte emzirirken içme be kardeşim
sonra naparsan yap çocuğu yanında içmemek şartıyla
can senin canın

bende bebek deniyorum ve simdiden biraktim 7 ay oldu hic aklima bile gelmiyor esimde bende tiryakisiydik o birakali 3 bucuk ay oldu benimkisi 7 ay ohh be dunya varmis diyorum sabah oksurukten dunyayi gozum gormezdi simdi kendimi cok saglikli hissediyorum insallah bebisime hamile kalirsam vijdan azabi cekmeyecegim sende birak canim gec kalmadan zararin neresinden donsen kardir dene olur bence yapabilirsin.

Ben de sigara içiyordum 10 senedir.
hamile olduğumu öğrendiğim gün bıraktım.
Benim de canım istiyo zaman zaman ama kesinlikle içmiyorum.
Ayrıca ben sigarayı gerçekten severek içiyodum ama insanın hayatında daha önemli şeyler olunca sigarayı bırakmak zor gelmiyor.
Lütfen sen de dene bırakmayı

10 yıldır içiyorum ..günde 6 -7 yi geçmez di ..hiçbir kuvvet bana sigarayı bıraktıramazdı ..takii anne olacağımı öğrendiğim güne kadar..annelik insana herşeyi yaptırıyormuş meğer. 6 aylık hamileyim ve ağzıma dahi sürmedim..emzirme sürecinden sonra sanırım yine başlarım..keşke başlamasam ama psikolojik sanırım..

X